Радиодифузна такса!

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
i mene mi stigna smetka WTF??? ni stan ni nisto neam sto rabotava normalni li se ovie be ????
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Koклу телевизора имаш дома :LOL: Гаси и тоа бољерот може и он да фаќа сигнал :LOL:
озбилно,не се нормални...
Ќе платиш бе ЌЕЛЕШ еден има и да прашаш ВЛИДЕЛУ да не тлеба усте да платам.:pos:
Има да си ги касате јајцата ама далеку ке ви бидат.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Ќе платиш бе ЌЕЛЕШ еден има и да прашаш ВЛИДЕЛУ да не тлеба усте да платам.:pos:
Има да си ги касате јајцата ама далеку ке ви бидат.
Ќе плаќам ама и ти ќе плаќаш. wtf ЌЕЛЕШ хааа.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Ќе си го прашам јас дали ќе плаќам,нити сум плаќал нити ке платам, очи ќе ви се распараат само за пари сте зинале. :pos:
Не лажи дека не плаќаш молим те ;) Не плаќај ама ќе ти дојдат на врата за на суд.Мислиш ја сакам да плаќам. А за кои пари збориш бе келеш,нити работам со пари,нит пари сум видел..ооо морее,дај опамети се.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Не лажи дека не плаќаш молим те ;) Не плаќај ама ќе ти дојдат на врата за на суд.Мислиш ја сакам да плаќам. А за кои пари збориш бе келеш,нити работам со пари,нит пари сум видел..ооо морее,дај опамети се.
Преку тасета ако дојдат, ке ги тужам јас нив ќе ми се фатат за шалтерот...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Бев, прашав (на жена ми стигна, а на мое име е РДТ) и ми рекоа дека е грешка... и дека нема потреба да плаќам...
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Што стана со ова радиодифузнава... Мене престанаа да ми доаѓаат сметки. Прво каснеа, еве сега видов последната што дошла и што сум ја платил била за Август а ми стигнала во Октомври. Од тогаш немам добиено а пред тоа редовно ми стигаа.:confused:
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
па не се плаќа повеќе, затоа сметките не доаѓаат:)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
У п.м. нека одат.

Ми стигна ДЕНЕС сметка за pадиодифузна, за месец маpт 2013, иако ниту сум носител на "семејно домаќинство", нит иам стан/куќа на мое име!!!

Да тужам?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Што стана со ова радиодифузнава... Мене престанаа да ми доаѓаат сметки. Прво каснеа, еве сега видов последната што дошла и што сум ја платил била за Август а ми стигнала во Октомври. Од тогаш немам добиено а пред тоа редовно ми стигаа.:confused:
И кај нас исти случај.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
исто, се јавив во Април, пак ништо... требало да одам таму... а немам никаква промена, се беше нормално, доваѓаа сметки и ги плаќав редовно...
 
N

NikolaMKD91

Гостин
У п.м. нека одат.

Ми стигна ДЕНЕС сметка за pадиодифузна, за месец маpт 2013, иако ниту сум носител на "семејно домаќинство", нит иам стан/куќа на мое име!!!

Да тужам?
Иди во МТВ со сметката прво да ти ја исправат грешката, ако ти мрчат имаш право да им стегнеш тужба. Кога ќе влезеш таму биди малце поостар на јазик со таа смрдлива бирократија од најдолен тип, закани им се судови, тужби, триста чуда и ќе си ја корегираат грешката.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
24 мај 2013
Мислења
14
Поени од реакции
6
Сепак радиодифузната такса не е само за МТВ се користи и за други потреби http://pravdiko.com/2013/06/02/дознајте-за-што-се-користат-средстват/

сите некако се научија во државата да се собериме да неплаќаме и после ништо не чинело ... е не одат така работите за жал
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 15:34 ---
Иди во МТВ со сметката прво да ти ја исправат грешката, ако ти мрчат имаш право да им стегнеш тужба. Кога ќе влезеш таму биди малце поостар на јазик со таа смрдлива бирократија од најдолен тип, закани им се судови, тужби, триста чуда и ќе си ја корегираат грешката.

ништо не им можете со тужба премногу се заштитени а и немате основ, ќе се правдаат на техничка грешка кој веднаш ќе ја исправат.... за да не ти пуштаат сметка се пишува приговор до мртв ке им објасниш и ќе си платиш такса за приговорот :D то е намерно правено за да соберат пари од таксата што ќе им ја платиш за приговорот :D државата е ќар :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Kajgana Shop

На врв Bottom