Работа на брод

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Шон Спенсер, ако се погодиме на ист брод ќе ми биде мило.
Кирил Богатинов, со среќа машко и на тебе.

И за двајцата, немојте да се испедерчите и да ве снема од темава откако ќе се качите на брод како голем број форумџии во минатото.
А пази овоа сега
 

Attachments

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Вирџин е компанија на која работат неколку луѓе што ги знам. Во контакт сум само со еден другар од ентертејнмент, така да не би можел да споделам нешто посебно. А баш сум љубопитен да видам што и како е.

Сега за сега останувам во Park West Galleries.
 

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Вирџин е компанија на која работат неколку луѓе што ги знам. Во контакт сум само со еден другар од ентертејнмент, така да не би можел да споделам нешто посебно. А баш сум љубопитен да видам што и како е.

Сега за сега останувам во Park West Galleries.
Ај дај боже да го поминам интервјуто па да можи ја да ви раскажувам ….PS : држете ми среќа , ќе ми треба
 

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Не те прашав, ова се дешава откако им испрати документи и го реши Marlins тестот или само го помина интервјуто и вака ти вратија?
Јас со овие имав интервју уше пред 2 месеци , го поминав се добро но после ми вратија дека бродот нема да исплови , а ја у меѓувреме ме примија како Ass.Waiter на celebrity cruises (а веќе мање више ги средив сите документи за овде и издадов околу 500-600 евра за тие документи) и сеа овие ми враќаат дека дошло до забуна па сакаат уше едно интервју…Али ако го поминам пак не знам најверојатно ке одам тука (virgin) пошто ке бидам barmen а платата ќе ми биде (ало ме примат) x3
 

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
41
Поени од реакции
30
Еве момци само да ви кажам , поминав имтервју за Virgin еве сеа чекам само дата да ми кажат…Така да нема да одам Royal Carribean (Celebrity) туку Virgin пошто као наводно биле една од најдобрите компании моментално..Не влегов како бармен ама влегов како Ass Waiter , така да ке ја работам истата работа шо требаше на Celebrity ама ке зиам дупло плата и поеке…
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Здраво, да прашам гледам на инста рекламират некој oxxon посредувач компанија македонска за сума од 200-300 евра да аплицираш? Некој има искуство? https://oxxon.mk/
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
На многу места пишува „за само 299 евра промотивен пакет до крајот на годинава“... RED FLAG!
Плус работа на јахта или речен брод јас лично не препорачувам, иако знам луѓе кои работат на речен брод.
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
И мене ме интересира за работа на брод. Досега не сум бил, а солидно го владеам англискиот јазик. Која агенција би ми ја препорачале, некоја посигурна?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
И мене ме интересира за работа на брод. Досега не сум бил, а солидно го владеам англискиот јазик. Која агенција би ми ја препорачале, некоја посигурна?
Коузон и Мајоми. Најдобро прати ЦВ кај двете и со среќа :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
@Tonchie duso, te fatila li morska bolest nekogas?
Неколку пати првиот договор. 2-3 пати првиот договор во шоп, и 2 пати првиот договор во арт бидејќи имав паузи на копно па телото се одвикна од нишањето. Јас обично пијам 2 апчиња против морска болест и сум ОК цел ден. Патем за морска болест да ме фати треба бродот сериозно да се ниша, што на големите бродови ретко се случува,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom