Работа на брод

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ај те молам фино лепо кажи си дека си дојден на темава да шириш невистини за Коузон, за ништо друго.
Да те прашам нешто онака успат,гледам ја браниш Коузон,како се отвора агенција од типот на Коузон? Потребни се некакви квалификации,врски итн.? Еве на пр. јас сакам да отворам и да им бидам конкуренција! Знаеш кои се минималните предуслови за тоа?
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Да те прашам нешто онака успат,гледам ја браниш Коузон,како се отвора агенција од типот на Коузон? Потребни се некакви квалификации,врски итн.? Еве на пр. јас сакам да отворам и да им бидам конкуренција! Знаеш кои се минималните предуслови за тоа?
Ќе треба да видиш во Министерство за Економија или во Министерство за Труд и Социјална Политика. Никогаш не ми текна да погледам на лиценцата за работа кој ја има издадено.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.009
Поени од реакции
1.209
Housekeeping- може ли една мала дескрипција за позицијава? Како се одвива работниот ден итн.
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
459
Поени од реакции
376
Housekeeping- може ли една мала дескрипција за позицијава? Како се одвива работниот ден итн.
Која позиција?
За Stateroom steward и assistant stateroom steward на Celebrity работното време беше од 07 до 12/13 па пауза до 15:00, од 15 до 17 работа,па пауза до 18:00 и од 18:00 do 21/22 во зависност кога ќе излезат гостите на вечера.
Слободен ден имаш на секој втор порт шо во превод значи пауза од 12 до 18:00. Ова работно време е за нормални денови и во просек 9/10 часа дневно, а
за embarkation и еден ден пред тоа, значи 2 дена по ред имаш од 14 до 16 часа работа(иако законски 14 часа е најмногу што смееш да работиш),
платите беа од 1600$ do 2200$ за асистентот и од 3000 до 4500 за стујардот.
Housekeeping e тежок кичма транс и не би го препорачал на никој ;)
 
Член од
24 јуни 2021
Мислења
40
Поени од реакции
44
zdravo jas utepav eden dogovor na carnival kako assist waiter(posle 4 meseca promocija ass.team waiter) aplicirav preku edna lokalna skopska kompanija.Prviot moabet bese da idam na bar megutoa poradi moeto neznaenje me pustija kako restoranski konobar(ass.waiter) za 900 dolara iako znam angliski perfektno i imav internacionalno rabotno iskustvo me stavija vo ist kos so luge bez jazik nebitno...Sega sakam da apliciram za na royal caribean kako bar waiter bidejki slusnav deka zimale po 4-5k dolari mesec ili na celebrity no nemam informacii kolku zimaat na celebrity (ako nekoj znae neka mi pise).Moabetov mi e ako sakate da idete na brod obratete se na nekoj sto bil bidejki nasive agencii gi interesira samo nivniot kar i niciv drug sto e sramota.Dokolku nekoj ima raboteno bar na royal ili celebrity neka mi pise ili neka rply kolkava e zarabotuvackata!!!
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
459
Поени од реакции
376
Дечки каде правите медикал?
Последно имам правено во Неуромедика, шо важеше само една година, претходните ми беа на две.
Кој фактор го детерминира времетраењето?
Моментално цената е 25/26 000 ден.
Има ли некој правено во Медика Плус, ги имаат ли потребите документи/формулари, можеби за некое чудо да е поефтино.
Чисто за споредба првиот медикал во 2012 кошташе 11 000 ден. :toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Дечки каде правите медикал?
Последно имам правено во Неуромедика, шо важеше само една година, претходните ми беа на две.
Кој фактор го детерминира времетраењето?
Моментално цената е 25/26 000 ден.
Има ли некој правено во Медика Плус, ги имаат ли потребите документи/формулари, можеби за некое чудо да е поефтино.
Чисто за споредба првиот медикал во 2012 кошташе 11 000 ден. :toe:
Пред пандемијата јас кога правев во поликлиника Тоспаш во Аеродром, толку беше, 11 000, важеше две години. Е сега не знам ако ги качиле цените нешто.

Не знам дали може било каде сакаш да правиш или само во таа поликлиника која е овластена од компанија, знам дека на Карнивал ние можевме само во Тоспаш да правиме медикал.

ADA89FBE-829C-4A5A-8B6E-16440BC4A898.jpeg
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
KOUZON & WINDSTAR CRUISES ARE HIRING!
JOIN THEIR TEAM AS SOON AS POSSIBLE

KOUZON is currently actively recruiting personnel for WINDSTAR CRUISES.
Below are job positions for which they need workers:

Laundry Attendant
Utility / Cleaners / Basic labours
Waiter
Assistant Waiter
Room Attendant
Deck Fitter
Ordinary Seafarer
Reefer / HVAC Fitter
2nd Engineers

Contracts are for 4-5 months!
*Joining will be ASAP*

If you are interested in any of the positions, and you believe you have the necessary qualifications, send us an email at info@kouzon.com.mk

Additional information will follow almost immediately!

Виндстар е извонредна компанија, другарка ми Наталија од Одеса работи таму и има само пофални зборови за компанијата.

Освен Виндстар мислам дека уште се отворени позиции и на Ројал карибиан.

Ова е ретка можност поради тоа што американската амбасада во Индија не издава визи да се качуваат луѓе од останатиот дел од светот.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.009
Поени од реакции
1.209
Накој да не има работено како Laundry Attendant? Еден мал опис и како се движат платите.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
KOUZON & WINDSTAR CRUISES ARE HIRING!
JOIN THEIR TEAM AS SOON AS POSSIBLE

KOUZON is currently actively recruiting personnel for WINDSTAR CRUISES.
Below are job positions for which they need workers:

Laundry Attendant
Utility / Cleaners / Basic labours
Waiter
Assistant Waiter
Room Attendant
Deck Fitter
Ordinary Seafarer
Reefer / HVAC Fitter
2nd Engineers

Contracts are for 4-5 months!
*Joining will be ASAP*

If you are interested in any of the positions, and you believe you have the necessary qualifications, send us an email at info@kouzon.com.mk

Additional information will follow almost immediately!

Виндстар е извонредна компанија, другарка ми Наталија од Одеса работи таму и има само пофални зборови за компанијата.

Освен Виндстар мислам дека уште се отворени позиции и на Ројал карибиан.

Ова е ретка можност поради тоа што американската амбасада во Индија не издава визи да се качуваат луѓе од останатиот дел од светот.
WHAT IS THE CRITERIUMS????????
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
WHAT IS THE CRITERIUMS????????
Коузон Контакт:

СКОПЈЕ
ГЛАВНА КАНЦЕЛАРИЈА : Булевар Климент Охридски бр. 58 (во зградата на Здружение на возачи).
телефон: 02 3238 – 801, 323 88 06 или на мобилен 070 369206
е-пошта: info@kouzon.com.mk

КАНЦЕЛАРИЈА 2 :
Максим Горки 8а 2/5.
телефон: 02 3296 643, 3296 634 или на мобилен 070 205 305
е-пошта: info@kouzon.com.mk

ШТИП
КАНЦЕЛАРИЈА
:
Ванчо Прќе 125, локал 8 ( позади трговски центар)
телефон: 032 /389 640 или на мобилен 078 454 423
е-пошта:
deniza@kouzon.com.mk

ПРИЛЕП
КАНЦЕЛАРИЈА
:
Бул “Маршал Тито”- зграда Македонија лок.8
телефон: 048/551 420 или на мобилен 072 310 412
е-пошта:
irena@kouzon.com.mk


 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Коузон Контакт:

СКОПЈЕ
ГЛАВНА КАНЦЕЛАРИЈА : Булевар Климент Охридски бр. 58 (во зградата на Здружение на возачи).
телефон: 02 3238 – 801, 323 88 06 или на мобилен 070 369206
е-пошта: info@kouzon.com.mk

КАНЦЕЛАРИЈА 2 :
Максим Горки 8а 2/5.
телефон: 02 3296 643, 3296 634 или на мобилен 070 205 305
е-пошта: info@kouzon.com.mk

ШТИП
КАНЦЕЛАРИЈА
:
Ванчо Прќе 125, локал 8 ( позади трговски центар)
телефон: 032 /389 640 или на мобилен 078 454 423
е-пошта: deniza@kouzon.com.mk

ПРИЛЕП
КАНЦЕЛАРИЈА
:
Бул “Маршал Тито”- зграда Македонија лок.8
телефон: 048/551 420 или на мобилен 072 310 412
е-пошта: irena@kouzon.com.mk
SE JAVIV pred mesec mi rekoja poradi pandemijava DO SEPTEMVRI nema nisto mi ponudija samo za farmi vo Britanija,patem me skinaa ot smeene i seuste mi e smesno i velam da dojdam tamu vo kancelarija demek da se razbereme ASALNO vaka preku telefon e nikako taa mi veli (ne neidi ovde) :) praj se preku internet.,.,,,BOG DA CUVA :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
praj se preku internet.,.,,,BOG DA CUVA :)
Па пушти и ЦВ на мејл. И ти аздисуваш многу.

Тазе апдејт:
KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT – info@kouzon.com.mk
YOUTH, CRUISE, AND SPORTS STAFF NEEDED FOR ROYAL CARIBBEAN INTERNATIONAL

ROYAL CARIBBEAN INTERNATIONAL is one of the most exclusive and modern cruise ship companies with the biggest and the most beautiful ships. They are a company that offers amazing job opportunities with a good salary and great contract length.
At the moment they are searching for young, enthusiastic, and outgoing individuals for the positions of Sport, Cruise, and Youth Staff.

SPORTS STAFF:

- Leads and participates in a variety of Sports Deck and Cruise Director activities and duties such as a climbing wall, Flow rider (FR Class), in-line skating, golf simulator, volleyball, basketball,
golf course, ping pong, shuffleboard, theme nights, spotlights, gangway, etc. by performing the
following essential duties and responsibilities.

YOUTH STAFF:

- Organizes and leads youth activities, ages 6 months -17 years, in designated activity centers,
assigned areas and throughout the vessel by performing the following essential duties and
responsibilities.

CRUISE STAFF:

- Hosts and participates in shipboard recreational, entertainment, and social programs geared
towards adults and families. Serves as master of ceremonies to motivate, inform and entertain
small and large groups of guests throughout their cruise vacation.

A career in the cruise industry includes much more than a paycheck. It's an adventure that includes many perks and benefits. Cruise ship workers get to travel, receive perks including travel benefits for themselves and family members, can save substantial amounts of money because living on the ship is free, and can make connections with crewmembers from all over the world.

If you are interested in the above positions and if you have similar or the exact job experience, send us your CV at info@kouzon.com.mk with the subject line ‘’YOUTH, CRUISE and CRUISE staff for RCI’’
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom