Протести во Србија

Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.297
Поени од реакции
3.474
Решение е да влезе со оклопни возила? Провоцирале и ќе провоцираат албанците..тоа им се манирите. Како чаталче во маало со поголем брат што ќе притрчи ако некој го закача. Се надевам дека нема да попуштат пред сите ниски и мизерни „маневри“.
Секако дека е провокација од страна на Албанците но акцијата никако не им е мизерен маневар. Со акцијата покажуваат дека имаат контрола над целата територија на косово и врз истата остваруваат власт. Им покажуваат на србите во Косово да не се надеваат на помош од Србија оти очигледно нема сила за да им помогне, нема сила да се избори за поместување на границите и немаат што да очекуваат од преговорите, дека нивната иднина, каква и да е, е во косово. Исто така оваа акција е во контекст и на преговорите со србија, да им стави на знаење на србите дека секое инаетење е на штета на србите во косово....
Приведени се 19 полицајци и 9 цивили.

Од приведените полицајци: 11 се срби, 4 албанци и 4 бошњаци.

Се работи за сузбивање на криумчарење на роба.
Цели камиони влегуваат на црно од Србија на Косово, секојдневно.

Полицајците земаат пари од криумчарите.

Зошто со блиндирани возила? Затоа што при акција се собираат срби, поставуваат барикади, маваат со камења, а пукаат и со оружје, при ваква акција беше убиен косовски полицаец, а и денеска имаше пукотници.

И од Кфор и од ЕУ имаше подршка за акцијата.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.234
Поени од реакции
6.228
Па ако немаше подршка од Кфор и ЕУ сигурно немаше да се охрабрат. Знаеме како играат, само кога имаат подршка. Немаат мадина за самите да направат вакво нешто.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.296
Поени од реакции
47.234
Албанците ја тестираат Србија. Време на реакција и каква реакција.
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
4.031
Поени од реакции
5.111
Приведени се 19 полицајци и 9 цивили.

Од приведените полицајци: 11 се срби, 4 албанци и 4 бошњаци.

Се работи за сузбивање на криумчарење на роба.
Цели камиони влегуваат на црно од Србија на Косово, секојдневно.

Полицајците земаат пари од криумчарите.

Зошто со блиндирани возила? Затоа што при акција се собираат срби, поставуваат барикади, маваат со камења, а пукаат и со оружје, при ваква акција беше убиен косовски полицаец, а и денеска имаше пукотници.

И од Кфор и од ЕУ имаше подршка за акцијата.
Криминалец и воен злосторник Харадинај спречува криумчарење на роба и сузбивање криминал:pos::pos:
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.296
Поени од реакции
47.234
Шо не останат на северот Роса?

Контрола над територија, кога ќе бидат присутни таму.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
7.551
Поени од реакции
12.023
Криминалец и воен злосторник Харадинај спречува криумчарење на роба и сузбивање криминал:pos::pos:
:lolzz: :uzi: :uzi::uzi::lolzz:

Приведени се 19 полицајци и 9 цивили.Од приведените полицајци: 11 се срби, 4 албанци и 4 бошњаци.Се работи за сузбивање на криумчарење на роба.
:lolzz: :sekc: :lolzz:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.297
Поени од реакции
3.474
Шо не останат на северот Роса?

Контрола над територија, кога ќе бидат присутни таму.
Нема потреба да останат, има таму редовна полиција којашто ќе работи прописно или ќе заврши како денеска со врзани раце.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.140
Поени од реакции
10.021
Не се глупи Србите да реагираат и да паднат на провокација.Косово се празни на големо луѓето од таму бегаат како никој друг од Балканот.Ова се последните сили на Албанците да ги избркаат Србите од северот но свесни се дека не можат да влезат во војна со нив.Е сега чекањето не му одговара на никого па можно е и да има некоја посериозна случка од ова денес само што нема луѓе веќе за било каква војна не само на Косово туку било каде на Балканот.Само едно прашање не беше решено а мислев дека не може да се реши без да "пукне" ама во поголеми размери а тоа беше Република Македонија но сега и со таа приказна пред некоја година а целосно е завршено со новото име.Сега не верувам дека некогаш овде ќе дојде до посериозна конфликт или војна од типот на '91(поранешна ЈУ) па после '98 '99 Косово и 2001 кај нас.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.677
Не се глупи Србите
Тука завршува секоја дискусија, може и темата да се затвори!
Никој нит ги прашал за акал а па и да ги праша.....:facepalm:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.681
Поени од реакции
3.267
Приведени се 19 полицајци и 9 цивили.

Од приведените полицајци: 11 се срби, 4 албанци и 4 бошњаци.

Се работи за сузбивање на криумчарење на роба.
Цели камиони влегуваат на црно од Србија на Косово, секојдневно.

Полицајците земаат пари од криумчарите.

Зошто со блиндирани возила? Затоа што при акција се собираат срби, поставуваат барикади, маваат со камења, а пукаат и со оружје, при ваква акција беше убиен косовски полицаец, а и денеска имаше пукотници.

И од Кфор и од ЕУ имаше подршка за акцијата.
Ајде бе, авиони и тенкови спремиле Србиве само дека се криумчарело, а?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.036
E луѓе луѓе какво време дочекавме!!! Не само ние Македонците туку и Србите!!!

албанец во времето на Југославија да правеше проблеми одма го клаваа в затвор му даваа таму квалитетен ќотек, му фрлаа вреќиња цемент (50kg) од 1 метар висина по бубрези, и после неколку дена го земаа го фрлаа во провалии од 200м, во некои пустелии, во некои ненаселени места, го фрлаа врзан во реката Вардар!!!...

И кога ќе дојдеја домашните во посета в затвор кога ќе прашаа кај е човеков тие му одговараја: „Незнам ние го пуштивме чоекот после то незнајме што се стори со него!!!

А сега на сите Албанци кај нас што прават проблеми им се обезбедуваат градоначалнички, пратенички и министерски места...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Не се глупи Србите да реагираат и да паднат на провокација.Косово се празни на големо луѓето од таму бегаат како никој друг од Балканот.Ова се последните сили на Албанците да ги избркаат Србите од северот но свесни се дека не можат да влезат во војна со нив.Е сега чекањето не му одговара на никого па можно е и да има некоја посериозна случка од ова денес само што нема луѓе веќе за било каква војна не само на Косово туку било каде на Балканот.Само едно прашање не беше решено а мислев дека не може да се реши без да "пукне" ама во поголеми размери а тоа беше Република Македонија но сега и со таа приказна пред некоја година а целосно е завршено со новото име.Сега не верувам дека некогаш овде ќе дојде до посериозна конфликт или војна од типот на '91(поранешна ЈУ) па после '98 '99 Косово и 2001 кај нас.
Запирка нигде, кур те боли.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.234
Поени од реакции
6.228
Падна режимот на Грујо, сеа за брзо и на Вучич режимот ќе падне и таман ќе си живееме во благодети и соживот.
Исто како што ни проповедаа зарни,берик и остала куртонарија
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.667
Поени од реакции
3.289
Падна режимот на Грујо, сеа за брзо и на Вучич режимот ќе падне и таман ќе си живееме во благодети и соживот.
Исто како што ни проповедаа зарни,берик и остала куртонарија
Шом почнаа да се појавуваат на ваа тема значи дека и Србија ќе иде у курац :D
 
На врв Bottom