Пронајден гробот на Александар Македонски?

Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Zamislete toa da e tocno.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Више вузбуда остајсе немам друга работа че се возбодувам што го начле Александар ТРАГЕДИЈА СТЕ ЗИМИ СВЕ
+
Дали ве гледавте вчера Канал5 на вести дадоа ова и потврдија дека све е измислено и ве молам не се возбудувајте
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Sto tolku pa ti znaci grobot na eden osvojuvac i ubica :toe:
Господе боже ... Ти или не си македонец или треба да бидеш протеран од државава!

Со самото откривање на гробот на Александар Македонски ќе се смени целата историја т.е ќе се обликува на некој начин...

Ќе се докаже дека Александар е Македонец или Грк...
или ќе се затнеме ние македончињата или пак клетите грци... едно е сигурно...

А вчера вечер во 12:30 поминаа со комбе и со микрофонче се дереа пронајден е гробот на Александар Македонски Ура УРа..

а тоа дека е откриен тешко... -.- живи глупости ...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Е како ќе се докаже дека А.Македонски е Македонец или Герк кога ќе го пронајдат гробот негов живти све???
Дане го закопале пред 23 века со извод,лична карта,пасош и потпишана заверена изјава на нотар за неговата етничка припадност????
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Е како ќе се докаже дека А.Македонски е Македонец или Герк кога ќе го пронајдат гробот негов живти све???
Дане го закопале пред 23 века со извод,лична карта,пасош и потпишана заверена изјава на нотар за неговата етничка припадност????
една ДНК му праат и крај ... ИГЕНЕА ... :smir:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Господе боже ... Ти или не си македонец или треба да бидеш протеран од државава!

Со самото откривање на гробот на Александар Македонски ќе се смени целата историја т.е ќе се обликува на некој начин...

Ќе се докаже дека Александар е Македонец или Грк...
или ќе се затнеме ние македончињата или пак клетите грци... едно е сигурно...

А вчера вечер во 12:30 поминаа со комбе и со микрофонче се дереа пронајден е гробот на Александар Македонски Ура УРа..

а тоа дека е откриен тешко... -.- живи глупости ...
И добро ај че се покаже што бил и ти што че добиеш од тоа жити све а ?
Многу сте наивни неможам да ве сватам
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Na ovoj Stefan G pojma nemam so mu e go stavil TITO na avatar.
Epa bate da ti odgovoram jasno.
Ako na tebe ti znaci ubicata nesto na tvojot avatar togas mene mi znaci Aleksandar III Makedonski.

Pozz caos ajde i ti da ne sakas da te zakopame do Lenin
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Е како ќе се докаже дека А.Македонски е Македонец или Герк кога ќе го пронајдат гробот негов живти све???
Дане го закопале пред 23 века со извод,лична карта,пасош и потпишана заверена изјава на нотар за неговата етничка припадност????
Promasen tiket od kladilnica
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Na ovoj Stefan G pojma nemam so mu e go stavil TITO na avatar.
Epa bate da ti odgovoram jasno.
Ako na tebe ti znaci ubicata nesto na tvojot avatar togas mene mi znaci Aleksandar III Makedonski.

Pozz caos ajde i ti da ne sakas da te zakopame do Lenin
:pos2::pos2:Смешен си па Тито да не беше бе брате ние немаше да го имаме ни ова сега што го имаме а Александар што напраил ајде објасними ти мене и казими дали ти го виде него што се удирате вгради со тој Александар III ,,Македонски"
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
137
Поени од реакции
9
Господе боже ... Ти или не си македонец или треба да бидеш протеран од државава!

Со самото откривање на гробот на Александар Македонски ќе се смени целата историја т.е ќе се обликува на некој начин...

Ќе се докаже дека Александар е Македонец или Грк...
или ќе се затнеме ние македончињата или пак клетите грци... едно е сигурно...

А вчера вечер во 12:30 поминаа со комбе и со микрофонче се дереа пронајден е гробот на Александар Македонски Ура УРа..

а тоа дека е откриен тешко... -.- живи глупости ...

Dojdi proteraj me. Nema nisto da se dokaze, ako sakate nesto da dokazete oruzje u race i probajte se so grcite.

една ДНК му праат и крај ... ИГЕНЕА ... :smir:

Detska rabota. :drk:
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
chuv go nashle Ratko Mladich...majchiniot se kriel na Kosovo pod ime na Rexhep Markui, ama poshto imal medalja od UCK za prodavanje na oruzje go shtitele nekoj od lokalnite i ne go fakjaat poshto Srbite dale mnogu pari da ne se sramat so negovata prikazna....

kaj sho se sramea so ludiot doktor sega ushte so ova!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
chuv go nashle Ratko Mladich...majchiniot se kriel na Kosovo pod ime na Rexhep Markui, ama poshto imal medalja od UCK za prodavanje na oruzje go shtitele nekoj od lokalnite i ne go fakjaat poshto Srbite dale mnogu pari da ne se sramat so negovata prikazna....

kaj sho se sramea so ludiot doktor sega ushte so ova!
А ова со темата како е поврзано? :uvo:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Od ovoj STEFAN G poprosto i poneobrazovano dete ne sum videl ala mesijata e c c c abe brate aj idi zakopaj se dosta ni e od komunjari veke ama i malku ste,a ALEKSANDAR III SE UCI SEKADE NIZ SVETOT duri i jnegovite taktiki voeni se ucat na naj jakite voeni akademii niz svetot ,a za tito da ni ja dal MAKEDONIJA ne e taka tuku stoticite iljadi koi izginaa na srem tie se izborija za Komunisticka Makedonija,mislam deka ti e poveke od jasno i aj kazi mi zosto TITO koga mu ja davaa da si ja zeme PIRINSKA MAKEDONIJA od Georgi Dimitrov zosto ne prifati....

Objasni mi prosto dete glupavo i komunisticki zloupotrebeno,vie ste samo halucinacija na denesnicata idete umrete nekade zaedno so UGRO
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Od ovoj STEFAN G poprosto i poneobrazovano dete ne sum videl ala mesijata e c c c abe brate aj idi zakopaj se dosta ni e od komunjari veke ama i malku ste,a ALEKSANDAR III SE UCI SEKADE NIZ SVETOT duri i jnegovite taktiki voeni se ucat na naj jakite voeni akademii niz svetot ,a za tito da ni ja dal MAKEDONIJA ne e taka tuku stoticite iljadi koi izginaa na srem tie se izborija za Komunisticka Makedonija,mislam deka ti e poveke od jasno i aj kazi mi zosto TITO koga mu ja davaa da si ja zeme PIRINSKA MAKEDONIJA od Georgi Dimitrov zosto ne prifati....

Objasni mi prosto dete glupavo i komunisticki zloupotrebeno,vie ste samo halucinacija na denesnicata idete umrete nekade zaedno so UGRO

Браво Спасо ...
Мн убаво му раскажа а јас само да те надополнам...

Значи Стефане ти можеш слободно да одиш и да се фрлиш од негде затоа што по муабетиве што ги правиш би го продал и сопствениот брат! Со таквите како ТЕБЕ ништо не правиме а уште помалку ќе се избориме за МАКЕДОНИЈА и за нашите права. Сите да беа како тебе немаше да постои поимот Македонија ама ете некој има и се бори за тоа затоа што Македонија е се што имаме !
Можеш слободно да се вратиш назад на нивата или прочитај историја и географија!!! клети комуњари
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Пронајдени Букефал и швалерката

Уште поексклузивно, посензационално и поспектакуларно...

Откако археолозите го пронајдоа гробот на големиот војсководец Александар Македонски, а после половина час копање ја пронајдоа и фотографија на својата професорка која Александар ја сликал со својот мобилен телефон за време на предавање во училиште, Мојон Блог доаѓа до уште едно откритие кое е на границата на магичност и волшебност.

Имено, денес во 15:37 е пронајден и коњот на Александар Македонски, но и неговата швалерка чие име сеуште не се открива.

Букефал и девојката се пронајдени во Градскиот парк во Скопје кај забавниот парк во близина на картингот за време на сечење дрва.

- Јас и колегата ги сечевме дрвата за огрев за претстојното лето кога наеднаш во грмушките забележавме два коњи. Отпрвин мислевме дека се од оние што Фрчкоски ги купи додека беше министер но кога им се приближивме навистина се изненадивме, а колегата од преголема возбуда се онесвести - раскажува Џевад Бајрами, професионален сечач на дрва.

На местото на настанот веднаш дојде македонската археолошка елита и на коњите им зеде примероци од крв и урина за понатамошни испитувања.

Од наши извори дознаваме дека коњот е Букефал химселф а колешката не е неговата сопруга туку 16 години помлада швалерка.

Скандалозното откритие го разбранува државниот врв кој моментално е на вонредна средба на која би се одлучило кои ќе бидат наредните чекори и како на светската јавност ќе и се објасни фактот што најпознатиот македонски коњ имал швалерка.

Мојон Блог останува да ја следи приказната. Ги очекуваме изјавите на претседателот и премиерот по средбата.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Пронајдени Букефал и швалерката

Уште поексклузивно, посензационално и поспектакуларно...

Откако археолозите го пронајдоа гробот на големиот војсководец Александар Македонски, а после половина час копање ја пронајдоа и фотографија на својата професорка која Александар ја сликал со својот мобилен телефон за време на предавање во училиште, Мојон Блог доаѓа до уште едно откритие кое е на границата на магичност и волшебност.

Имено, денес во 15:37 е пронајден и коњот на Александар Македонски, но и неговата швалерка чие име сеуште не се открива.

Букефал и девојката се пронајдени во Градскиот парк во Скопје кај забавниот парк во близина на картингот за време на сечење дрва.

- Јас и колегата ги сечевме дрвата за огрев за претстојното лето кога наеднаш во грмушките забележавме два коњи. Отпрвин мислевме дека се од оние што Фрчкоски ги купи додека беше министер но кога им се приближивме навистина се изненадивме, а колегата од преголема возбуда се онесвести - раскажува Џевад Бајрами, професионален сечач на дрва.

На местото на настанот веднаш дојде македонската археолошка елита и на коњите им зеде примероци од крв и урина за понатамошни испитувања.

Од наши извори дознаваме дека коњот е Букефал химселф а колешката не е неговата сопруга туку 16 години помлада швалерка.

Скандалозното откритие го разбранува државниот врв кој моментално е на вонредна средба на која би се одлучило кои ќе бидат наредните чекори и како на светската јавност ќе и се објасни фактот што најпознатиот македонски коњ имал швалерка.

Мојон Блог останува да ја следи приказната. Ги очекуваме изјавите на претседателот и премиерот по средбата.
Сега уште и сламките и папучите на Словените да ги најдеме, а и некој доказ за телепортер од 6век, и се ке биде ОК:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom