Приклучете се на Кајгана радио - Е, неее...! [Сезона 2013/2014]

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.074
Поени од реакции
13.589
ако случаааајно е возможно, да се направи едно горе доле програма, кога што би идело...или многу барам :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
ако случаааајно е возможно, да се направи едно горе доле програма, кога што би идело...или многу барам :)
Зошто да не може? секако дека може.

Програмата која јас ја планирам би одела вака:

18:00-20:30 - Deephouse
20:30-00:00 - музика од темата хит на денот: поточно од песните кои ги имаат постирано денеска членовите.
00:00-02:00 - Македонски евергини
02:00-04:00 - Enigma и Phil Collins
04:00-06:00 - Chilout

Да напоменам песните кои ќе ги пуштам поточно македонски евергини ќе бидат од истата тема кои ги имаат постирано членовите, на секоја песна ќе го пишува и името на членот кој ја има постирано за да се знае. Тоа можете да го погледнете на виџедот.

Понатака ќе ја надополнам програмата.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
нај одлично е што во програмата сте вметнале и песни од хит на денот (y)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Организирајте утре некој нека коментира македонија шпанија ракомет :)

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Многумина се жалат дека денес, музиката не е тоа што беше... можеби е и навистина така. Веројатно има и причина зошто сеуште се слушаат македонските ретро хитови, песни што останеле во нашето сеќавање, песни кои се евергрини, токму тие песни вечерва ќе ги слушаме...доколку сте за навраќање во минатото,преслушување по кознае кој пат на македонските евергрини.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.074
Поени од реакции
13.589
функционира радиото сега во моментов? кај мене е штама :cautious:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Предлог до редакцијата да се нафатат два-тројца да ги коментираат сите оние условно речени досадни натпревари на светското како пример Иран-Нигерија, нешто слично на тоа што го правеше порано Јанко на радио :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Предлог до редакцијата да се нафатат два-тројца да ги коментираат сите оние условно речени досадни натпревари на светското како пример Иран-Нигерија, нешто слично на тоа што го правеше порано Јанко на радио :)
Ја би се нафатил на ова, али не верувам дека некој ќе слуша :(
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Ја би се нафатил на ова, али не верувам дека некој ќе слуша :(
Јас верувам дека ќе има луѓе на кои ќе им биде сто пати поинтересно тоа. Екипата од МТВ сто пати ни е слушана на сите, ова ќе биде уникатно нешто :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom