Приклучете се на Кајгана радио - Е, неее...! [Сезона 2013/2014]

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Отсутен бев до сеа, винампо сам си тераше по однапред планирана патека. :D
Сеа ќе испунам пар желби ако сте тука уште.
--- надополнето: 30 декември 2013 во 20:39 ---
Aј за бубамарата, вори и за коцка по нешто сеа.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Отсутен бев до сеа, винампо сам си тераше по однапред планирана патека. :D
Сеа ќе испунам пар желби ако сте тука уште.
--- надополнето: 30 декември 2013 во 20:39 ---
Aј за бубамарата, вори и за коцка по нешто сеа.
ова зашо не можев втор лајк да ставам (y)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Отсутен бев до сеа, винампо сам си тераше по однапред планирана патека. :D
Сеа ќе испунам пар желби ако сте тука уште.
--- надополнето: 30 декември 2013 во 20:39 ---
Aј за бубамарата, вори и за коцка по нешто сеа.
За некои 20- 30 минути пушти ми ја желбата :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Па не е лошо да се пушти Jigga Jigga од Скутер.:cool:Или пак Jumping all over the world.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Бев искочен пак, сеа сум тука до даље. Кој има нека се пушта и нека кажува желба ја сум тука да му ја испунам. Ајде дечки. Бубамаро за тебе 3 желби пошо од прееска никако да те фанам :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Лејдис енд џентлмен, на мое, а верувам и на ваше задоволство од утре ќе го стартувам радиото 24/7. Јас лично си земав за право и одговорност радиото да го стартувам 24/7. Се надевам нема никој против... планирам да пуштам музика така да мојот компјутер ќе биде окупиран во наредниот период се додека не се реши прашањето со распоредот. До тогаш ќе има музика од секој музички жанр. Што ќе има? ќе има утрински одлични песни за раздвижување, кои ќе бидат максимално позитивни, преслушување на мак топ 10, во кои ќе бидат најновите македонски топ 10 песни за оваа недела, исто така тука ќе се наоѓаат и топ 40 американски/британски песни од оваа недела, секој ден ќе слушаме по еден одличен албум, кајгана радио исто така ќе ве врати наназад во времето на 70,80,90 најдобрите хитови, ќе имаме и мак ретро музика на рокот каде што ќе се потсетиме на раните години на македонскиот рок. Во ноќната програмата сместив следново: блуз,џез,чилаут,дипхаус, во некои денови ќе имаме и транс музика секако имаме тука и такви личности кои слушаат.

Секако тука ќе има и песни кои ќе бидат од темата хит на денот околу 20тина песни. Ќе имаме и македонски евергрини кои вие ги имате постирано во темата, бидејќи сакам повеќето песни да бидат кои вие ги имате постирано со цел да ви бидат погодени песни, а јас ќе се потрудам да изгледа тоа во ред, убаво подредено.

Се на се верувам дека ќе успеам во ова што го прифатив да го направам.

П.С се надевам ајсид ќе го стави виџедот на форумот.

Секако во план имам овие 2-3 дена да испробам со мојата другарка да направиме една емисија late night онака каде што ќе се обидам да има вклучување на форумџии во живо и по некој моабет да разврземе а на кој начин ќе се напишам овие 2-3 дена, секако доколку успеам со некое програмче. Доколку не успеам тогаш тоа ќе го направиме со предходно снимен материјал кој ќе го пуштиме.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
ам шо бидна? :rolleyes:
Радиото го стартував, полетуваме :cool:
--- надополнето: 21 јануари 2014 во 09:35 ---
1) Директен линк за слушање преку Winamp или друг плеер;

2) Виџетот на почетната страна на форумот

(кликнете на икончето до името на радиото ако сакате да ви се отвори pop-up прозорец);

3) Преку апликацијата TuneIn за iPod/iPad/iPhone или Android уреди...
Или едноставно преку нивниот сајт :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom