Пречекот на кошаркарите - впечатоци

Дали ќе присуствувате на пречекот на Македонските кошаркари?


  • Вкупно гласачи
    246
  • Гласањето е завршено на .

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
можам да замислам како ке се чустуваат кога ке видат 1000+ души на аеродром ПЛУС кога ке видат цел плоштад дека ги чека... срцето ке им се исполни на сите дефинитивно! само ме интересира како ке реагира БО МЕКЕЈЛЕБ!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.384
Поени од реакции
28.233
Браво бе, и ти со генијални идеи како организаторите! Па не се сите партиски војници во државава што работат во државна администрација и можат кога сакаат да излагаат од канцеларија. Му ускратија можност на народот да ги поздрави своите херои како што им доликува!
Не го оправдувам ова терминов во никој случај ама ај цел живот со право се буниме па пак е по нивно така да џабе е се додека плукаме по нив треба ќутекот па да се опаметат... Затоа кога веќе е овој термин затоа напишав нека се снаоѓаат....
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.760
Поени од реакции
6.709
Дали сте гледале досега прослави, пречеци на други репрезентации и клубови во други спортови. Скоро сите се преку ден за да може се убаво да се види. Е сега така се погоди да биди понеделник па некои на факултет, училиште, работа....па не работат сите 700 000 скопјани. Некои се пак втора/трета смена на работа. Не можи на сите да им одговара. Еве мене на пример ми одговара сношти бев трета, сега ќе одморам 4 сати и во 12:00 правец пред Бисер :D А мене како ми беше кога поради втора смена, сабота, недела ги пропуштав утакмиците со Хрватска, Грузија, Шпанија...? Не берете гајле ќе има народ кој да ги пречека не е ова Токио сите до еден да работат ;)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
nie denes se karame so gazdata da ne pusti cela firma da odime pa da go izrabotime denot vo sabora, ama ke vidime so ke naprajme
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Ајде момци поздрав од мене отидов јас пред Борис Трајковски :).Мора да ги пречекаме ХЕРОИТЕ!!!
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
На анкетата гласав дека ќе одам ама ми искочија некои непланирани работи :( Ех ама ми е криво, овие херои заслужуваат 2 милиони да ги чекаат на плоштад!!!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ја сигурен сум и да го ставеа у вечерен термин, некој ќе се жалеа дека не им одговара. :rolleyes:
A што ти покушаваш нешто да бидеш интересен?!
Друже, така е во секоја земја, пишав поназад, незнам што се чудите, пречек не е кога тебе ти одговара и кога завршува 6ти час у школо, пречекот се прави веднаш по слетувањето на тимот, а не да слетаат, да идат дома па ај да ги собираат ...

Незнам како одат летовите, ама ако они решиле рано да се враќаат од Литванија јебига, не е тука крив организаторот, они го средуваат она што ќе се случува по слетувањето, така да ако нешто критикувате, тогаш критикувајте ја одлуката на кошаркарската експедиција која се решила толку рано да се враќа во Макеонија.

А некој да замери на тоа што сакале они што побргу да се вратат во својата земја е бедно, така да, deal with it.
Не е работата дали не ми одговара мене како поединец, тука проблемот е што терминот не му одговара на најголемиот дел од народот. Дали е според тебе, во ред да има прослава на најголемиот спортски успех во историјата пред 5-10 000 луѓе?!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Луѓе терминот е прилагоден со доаѓањето на репрезентативците на Александар Велики.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
дали сител ќе врши пренос уште од моментот кога ќе слетаат или ??? одма од прославата ??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Знам дека не ви одговара ама луѓе секогаш кога има парада, пречек поврзан со спортски успех секогаш почнува од кога ќе слетаат на аеродром.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
mix verzija od A.Mitevski, DJ Babura, Davor Bojanov & Blezeri
Типчиња кои очигледно никогаш не биле на натпревар, ја усрале навивачката песна бр. 1 на овогодинешново Првенство во кошарка!

Пацеришта!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom