Пречекот на кошаркарите - впечатоци

Дали ќе присуствувате на пречекот на Македонските кошаркари?


  • Вкупно гласачи
    246
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
каде бе у 13:30 најдоа..па уште ако пукне сонце 40+:pos:
 
А

Анноун

Гостин
задржете ги на аеродром , и во општина аеродром . дури накај 2.30 да се на плоштад , дури тогаш ќе стигнам јас :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Си го поништувам гласот, нема да одам. Но, не поради „неуспехот“ (напротив - заслужуваат секакви почести!) - туку затоа што времево на дочекот е „генијално“.

Јас сум на работа, ќе гледам можеби на ТВ.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
........И обавезно снимајте го пречекот и ставете го на интернет кој може ОК? :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Mи треба некој да ми каже за да знам дали да тргам одма од школо или да дојдам дома .. Кога ќе стигне репрезентативниот автобус НА ПЛОШТАД ??
Како што нагласи режисерот Дејан Пројковски, кој од агенцијата е задолжен за организација на пречекот на репрезентацијата утре во 9 часот од салата Борис Трајковски ќе има организирано 20 автобуси со кои граѓаните ќе можат да се упатат на аеродромот.

Околу 11 часот и 30 минути ќе пристигне авионот со репрезентацијата. Кошаркарите понатаму ќе се движат низ скопските улици, а планирано е застанување да има на две места. Во 12.30 часот пред трговскиот центар „Бисер“ во населбата Аеродром и околу 13 часот кај Народната Банка.

Откако ќе поминат низ Порта Македонија тие во 13 и 30 часот ќе бидат на плоштад Македонија каде ќе се одржи и централната прослава, за постигнатиот историски успех на Mакедонската кошаркарска репрезентација. :) Утре во 13 и 30 сите на ПЛОШТАД ! ВАЖНО Е ВО ШТО ПОГОЛЕМ БРОЈ ДА ДОЈДЕМЕ ! ЗА НАШИТЕ ХЕРОИ !
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
^ Фала за информациите. Значи идеме на плоштад утре ајдеее !!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Утре да се грми!
Чива верзија е ова?

Поише личи на погребна песна, дајте нешто јако, да звучи моќно, а не ко некоја балада јбт...

ЕЕеее пацеришта, замислете, сите ќе бидат у град да слават и ќе доживеат такви неописливи емоции и еуфорија која нема да се повтори во скоро време, а вие ученичиња баш сега ќе изигравате ко некои феминизирани мамини мази и битно ќе праите муабети со професорките!

Какви генерации значи дојдоа, Македонија 4та у Европа, а тие у школо, лелеејјј срамота!!!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Си го поништувам гласот, нема да одам. Но, не поради „неуспехот“ (напротив - заслужуваат секакви почести!) - туку затоа што времево на дочекот е „генијално“.

Јас сум на работа, ќе гледам можеби на ТВ.
Избегај од работа. :icon_mrgr:
--- надополнето: Sep 18, 2011 10:21 PM ---
ЕЕеее пацеришта, замислете, сите ќе бидат у град да слават и ќе доживеат такви неописливи емоции и еуфорија која нема да се повтори во скоро време, а вие ученичиња баш сега ќе изигравате ко некои феминизирани мамини мази и битно ќе праите муабети со професорките!

Какви генерации значи дојдоа, Македонија 4та у Европа, а тие у школо, лелеејјј срамота!!!
Имам 5 часа утре па ќе стигнам за плоштад, да имав 7 часа бегав со цел клас.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Чива верзија е ова?

Поише личи на погребна песна, дајте нешто јако, да звучи моќно, а не ко некоја балада јбт...

ЕЕеее пацеришта, замислете, сите ќе бидат у град да слават и ќе доживеат такви неописливи емоции и еуфорија која нема да се повтори во скоро време, а вие ученичиња баш сега ќе изигравате ко некои феминизирани мамини мази и битно ќе праите муабети со професорките!

Какви генерации значи дојдоа, Македонија 4та у Европа, а тие у школо, лелеејјј срамота!!!
Точно, во ЈБТ додека учев средно што и да имаше спортски настани - гитла :icon_lol: Вие што сте на школо, пратете ги претседателите од класовите и прашајте дали може. Ако ви речат не, тоа е дека не смеат да ве пуштат, ама ако вие си напуштите, не можат ништо да ви направат. Нека не ве плашат казни мазни, голема работа, септември сме уште.

Јас од факултет кидам а вие како сакате :icon_lol:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
Чива верзија е ова?

Поише личи на погребна песна, дајте нешто јако, да звучи моќно, а не ко некоја балада јбт...

ЕЕеее пацеришта, замислете, сите ќе бидат у град да слават и ќе доживеат такви неописливи емоции и еуфорија која нема да се повтори во скоро време, а вие ученичиња баш сега ќе изигравате ко некои феминизирани мамини мази и битно ќе праите муабети со професорките!

Какви генерации значи дојдоа, Македонија 4та у Европа, а тие у школо, лелеејјј срамота!!!
Абе јас ќе избегам,ако треба и воопшто не одам на школо утре ама татко ми, и тој ли да избега од работа? :mad:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Нема да бегам од факултет, туку нема ни да отидам :icon_lol:
Само уште да се одлучам дали ми се станува рано и тепа за место во автобус или директно на плоштад да одам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom