Пречекот на кошаркарите - впечатоци

Дали ќе присуствувате на пречекот на Македонските кошаркари?


  • Вкупно гласачи
    246
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Абе отидете во школо сабајле кажете каква е работата на класната/директорот (не дека тие не знаат) и таман после првиот час сите пред БТ.Или па уште подобра варијанта сабајле на лекар вадете оправдание и правец Борис Трајковски... :) Бреееј ич да незнаете да се снајдете :D
Македонија е четврта сила во Европа вие ќе се школувате.Има време за факултете/чколија...секој ден ќе бидете таму а ова се случува еднаш во којзнае колку години.
 
H

HITCH

Гостин
Чива верзија е ова?

Поише личи на погребна песна, дајте нешто јако, да звучи моќно, а не ко некоја балада јбт...
Па, да не очекуваше хард рок од Александар Митевски? :pos:

Јас одам утре! Во петокот успеав се` да презакажам за од вторник натаму. :vozbud:
Жалам за оние кои не можат да дојдат.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Немој да разберам дека некој утре го штедел гласот :icon_lol:
Има да грми и на аеродром и на плоштад :vozbud:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.768
Поени од реакции
2.477
Абе какво црно школо, ја утре втора смена сум од 13:30 па не идам, шо ви е, ретко ваков успех некој да постигне, а и заслужуваат момците што поголем број на граѓани да ги пречека!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
дечки дајте му пречек како што заслужуваат хероите, штета нема да бидам таму ама ќе гледам на ТВ и ќе се дерам ко да сум во живо :)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
За тие што имаат изговор школо, ма дај ви се молам па и професорите нема да ме чуди да ги видам киднати од работа еден ден е ова, еднаш се случува ова.... За тие со работа нека се снаоѓаат јебига :)
ps. Секако дека ќе присуствувам од Аеродром па до плоштад :)
Браво бе, и ти со генијални идеи како организаторите! Па не се сите партиски војници во државава што работат во државна администрација и можат кога сакаат да излагаат од канцеларија. Му ускратија можност на народот да ги поздрави своите херои како што им доликува!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ако сакате вечерта околу 19:00 да се собереме на плоштад, за гласот да си го бараме групно, оти утре не го штедам ама баш ич :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Браво бе, и ти со генијални идеи како организаторите! Па не се сите партиски војници во државава што работат во државна администрација и можат кога сакаат да излагаат од канцеларија. Му ускратија можност на народот да ги поздрави своите херои како што им доликува!
Друже, така е во секоја земја, пишав поназад, незнам што се чудите, пречек не е кога тебе ти одговара и кога завршува 6ти час у школо, пречекот се прави веднаш по слетувањето на тимот, а не да слетаат, да идат дома па ај да ги собираат ...

Незнам како одат летовите, ама ако они решиле рано да се враќаат од Литванија јебига, не е тука крив организаторот, они го средуваат она што ќе се случува по слетувањето, така да ако нешто критикувате, тогаш критикувајте ја одлуката на кошаркарската експедиција која се решила толку рано да се враќа во Макеонија.

А некој да замери на тоа што сакале они што побргу да се вратат во својата земја е бедно, така да, deal with it.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
дечки дајте му пречек како што заслужуваат хероите, штета нема да бидам таму ама ќе гледам на ТВ и ќе се дерам ко да сум во живо :)
Епа како да им приредиме пречек каков што заслужуваат, кога генијалците од АМС ставаат термин во сред работно време?! Морони класични!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Нормално дека ке идеме,утре рано по сабајле со кола се иде накај Аеродром,па после накај плоштад,излеа ке има и по некој бакљи утре,мора заслужуваат феноменален пречек.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
сакав да одам и на аеродром али 20те автобуси ке бидат преполни и чисто се сомневам дека ке има народ за сите да го собере у автобусите.. сигурно ке има некои што нема да можат да отидат на аеродром од што ке бидат преполни автобусите. планирав да одам со кола преку обиколница ама не ми се оди сам башка неам скршен денар и нема да иам за патарина :( ама затоа на плоштад ке дојдам па што сака нека биде!!!

П.С на видео бимот ОБАВЕЗНО да им се прикаже клипот на кошаркарите како беше за прославата кога ги победија литванците особено моментот кога завршува утакмицата и кога грмеше цел плоштад! - со тој момент мислам дека ке ја имаат комплетно јасната слика што се сл учувало тука додека они победувале таму!

еве го клипот​


2:59 момент на кулминација!!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Ја сигурен сум и да го ставеа у вечерен термин, некој ќе се жалеа дека не им одговара. :rolleyes:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Можи да ми кажи некој дали ќе има пренос и ако има во колку сатот, и дали ќе биди на Сител? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom