Првиот/а дечко/девојка

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Сега имам 18 години а првиот бакнеж ми беше пред 5 год.Со момето се мувавме цел месец.И после 5 години пред 3 месеца ми се уклучи на скајп и така дознав дека сеуште постои.А тоа значи дека не ми ни значела нешто
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Де бре... само мене ли не ми текнува на првата девојка? Немав некоја си класична прва девојка со тоа фамозното: "Еј сакаш да ми си девојка/да се фатиме? -Да. Јееее". Така да ќе си останам изродче кое поминало само со неколку муванки пред така поозбилна врска.:)



Едит:
Сега имам 18 години а првиот бакнеж ми беше пред 5 год.Со момето се мувавме цел месец.И после 5 години пред 3 месеца ми се уклучи на скајп и така дознав дека сеуште постои.А тоа значи дека не ми ни значела нешто
:icon_lol: Треба да частиш. (Y)
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
еее...буди стари спомени темава :)

ама сепак е добра тема....

Првата девојка ја имав ,кога имав 16 годинки :) сепак не можам да ја заборавам,одевме скоро една година и на крај испаднаа некои проблеми и заврши нашата врска,не би сакал повторно да сум со неа од Х причини,ама не можам нити да ја заборавам :) па затоа продолжувам без запирање :)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
haa,,mn e dobra temava. Mene prvata zenska kolku sto pamtam mi bese 6ti nakaj 7mo letoto_Onaka kratko traese ali ubavo si pominavme.Znam i deka se vikase elena i deka jadev kotek zaradi nea.hahaha ludi mladi godini :pos2:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Првиот дечко..на 13 години.
Беше тоа убаво лето кога го пробав и првото вино, првпат каснев дома и почнав да не бегам од машките :kesa:
беше постар од мене и поупатен во разменувањето на плунка, мене тоа ми одговараше пошто неможев да се замарам и да мислам што и како би правела. Иако врската ни траеше некои 2 недели, беше нели успех тоа, со него пишував истории до пред две години.
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Значи прв дечко имав на 17 години(не значи дека пред тоа не сум била со никој) одевме 4 месеци...раскинваме...он беше крив...му простив но не заборавив...многу ми беше тешко...продолживме да се муваме 5 месеци...после тоа како ништо да не било, останавме другари, ама сепак има некое жарче уште не изгаснато меѓу нас....секогаш се муваме кога ке се видиме:kesa::tapp::nesvest:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Првиот дечко ми беше во 6то одд. :pos2:. „Заедно“ бевме две недели. Не дека го нарекувам дечко, ама со него ми беше првиот вистински бакнеж. Ми беше прво симпатија, ама тој не ме ни знаеше, па по една година братучеда ми не запозна, кога веќе не ми беше симпатија, па се сеќавам дека 1 саат ме молеше да „се фатиме“, па ај демек се фативме и другиот ден се бакнавме. Па по 7 години случајно се зачекавме на мИрц, па на кафе излеговме, па се влечевме 3 години заедно и сега еве скоро три години сме во брак.
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Првата моја женска беше коа бев 7 за 8 летото:kesa:у Охрид се фативме одма ме запознаа нејзините,и колку толку ја одржававме врската иначе она беше од Битола.Пееше на СИ ДО:nesvest:
Него нај јакото беше требаше да пее на фестивалот ја неќев да идам у Битола срам ми беше.Таткои без мое знаење дојде дома кај мене да ме земе леле пропаднав у земја тогаш:kesa:.Ме угостија спиев кај неа 3 дена,како амбасадор ме гледаа ме прошетаа секаде дури и на утакмица ме однесе таткои памтам играше Пелистер-Силекс и од тогаш Битолчани ги обожам:smir:
а девокава нема никогаш да ја заборавам.
мојата прва нај голема љубов:helou:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
Првиот дечко го фатив на 16-17 години и идевме некаде околу 1 месец.
Многу заплети имаше околу нашето раскинување и потоа (мислам дека можеме филм да снимиме) сепак главнота причина за раскинувањето беше тоа што тој беше сеуште заљубен во бившата.
Моментално сме другари и во добри односи, сепак ми значи нешто:pipi:
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Првата девојка помнам ми беше на 16 години, со неа и ми беше првиот секс. Беше поголема од мене една година. Супер врска, таа беше од Битола. Се гледавме околу пет пати месечно. Изгубивме контакт сега, не комуницираме.
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Pa vo 6odd se muvavme so edno devojce.Kako za prv baknez na usta znacese mnogu,pa natamu stana navika,ama ne oti ja sakav..Sea sme si samo prijateli..:):cug:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Na kolku godini ste go/ja imale prviot/a decko/zenska?

На 17 години, во почетокот на трета и уште си одам со него :pipi:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.967
Поени од реакции
12.499
Второ полугодие на 7. Колку мене беше ( и е уште ),во исти клас учевме :pos: Одевме бајаги време,едно 7 месеци можда,и ко му раскинав,дечкото плачеше,и нашкола,и дома,и на сите излегвења,и многу ме нервираше :pos: Уште имам муабет со него,јас си го гледам како другар,а тој мене...како нешто појќе :)

Едит: Роденден имал денес,сега ми пиша,да му честитам требит :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Првата женска на 15 години.Зошто тошно се скаравме ни јас незнам.Другари останавме уште си живееме,а повторно не би одел со неа:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom