Првиот/а дечко/девојка

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Na kolku godini ste go/ja imale prviot/a decko/zenska?
Dali vi ostanal/a prijatel/ka posle se?
Na koj nacin ste se skarale?
Dali vi znaci seuste?

Мацо ти најдобро знаеше. Седмо за осмо. Накај тебе живее. Стефан, ти текнува? Дали сме пријатели, тешко. Ако го видам на улица, нема да го познаам, а не па да бидеме пријатели. Се скаравме, не знам оти. Не одеше, а некако немаше некоја хемија. Дали ми значи, читај погоре што напишав па ке сватиш колку е саат:pipi:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
7mo nakaj 8mo bese imase nekoja ljubov idevme mesec i neso i raskinavme zaradi eden ropak:tapp: inace sme prijateli i dobro stoime a dali mi znaci hmmm pa da mi znaci deka prva devojka mi bila:toe:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Мацо ти најдобро знаеше. Седмо за осмо. Накај тебе живее. Стефан, ти текнува? Дали сме пријатели, тешко. Ако го видам на улица, нема да го познаам, а не па да бидеме пријатели. Се скаравме, не знам оти. Не одеше, а некако немаше некоја хемија. Дали ми значи, читај погоре што напишав па ке сватиш колку е саат:pipi:
Mi teknuva hehe ko vcera da bese :smir: jas ti kazuvav koga ke go videv so i kako pravel heheh abe deca:smir::smir:
P.S. Marija sum ne Maco:smir::smir:
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Богами деца, али што да се прави. А не се лути за Мацо, навика ми остана а и плус тоа Марија ми некако... шо знам. :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па, се викаше Дончо. И се надевам дека по некоја игра на случајот НЕ е зачленет на форумов, пошто планирам да кажам некои инкриминирачки ствари за него. :icon_lol:

Се шалам. Тоа беше во 6то одделение, он беше 8мо, тоа пред скоро пола живот човече :) Се спанџавме позади школо и првите бакнежи беа големо разочарување за почетник со големи очекувања ко мене.
Идевме некои 2-3 месеца, аааа, опасна веза беше тоа, искачавме у една недопраена куќа у маало секој ден од 7 до 9, пошто толку имав излаз :icon_lol: На крај нешто почна да му се набацува некоја типка од Чаир, јас изглумив напад на љубомора и му реков некоја срцепарајуча реченица од типот: Нашето време заврши!:nesvest: :pos:

Иначе бев прва од другарките што си фати дечко и ептен се праев пи4ка ради тоа, ама па од друга страна Дончо беше релативно грд на времето, па не знам дали ми завидуваа или ми пукаа сеир :pos:

Не сум го видела со години, порано ќе се случеше да налетаме еден на друг на улица, ама не правиме здраво и си одбегнуваме погледи. :icon_lol: А мене смеа ме фаќа од пусто бурно детство, ама ај... :)
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
4то одделение падна првиот бакнеж, па демек, сме се бациле и ај ќе идеме хахха идевме месец, а се глеавме на секој трет, четврт ден.. “раскинавме“ пошо типот беше женкар, ја муваше мојата најдобра другарка, после ние пак се мувавме и така... со другаркава си го делевме:) на ти го-дај ми го хахах ама мн беше добро... никат не си се налутивме со неа ради него.. значи не ни ни значел нешо посебно... :)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Имам 33 години ама не сум имал до сега женска :toe:.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
7 za 8. Други детали не откривам :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
првиот `дечко` ми беше уште како копиљ, у забавиште и прво одделение. цел живот учевме заедно и у прво или второ, не се сеќавам баш, се `фативме`. седевме заедно и се држевме за рака:pos2: ако добро се сеќавам се фативме на мал одмор додека идевме накај веце и ми рече:марија, сакаш да ми бидеш девојка?(или нешто во тој стил):pipi: идевме една недела додека едно друго девојче не ми го `зема`.
не знам како сме `раскинале`, ама најдов пред некое време писма што сме си ги праќале на час и за Валентајн, комедии:pos2: сега ми е еден од подобрите другари, иако ретко се гледаме, ама кога ќе се видиме муабети на кило. ми значи пошто тогаш мислев дека многу го сакам, ама тек сега знам што е вистинска љубов:pipi:

а првиот дечко, со бакнеж(асален, народски кажано лапање) ми беше шесто за седмо, летото. бев на одмор во Турција и се сплеткав со едно германче:pipi: :pos2: сеа да кажам дека ми беше дечко, не баш, `идевме` четири дена, додека траеше одморот, после секој на своја страна. дека ми значел, не нешто посебно, не сум го сакала и слично. не сум ни во контакт со него:toe:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Леле ама се сите напредни со дечковциве/девојкиве:pos:
Првиот бакнеж,во стил mwa беше во забавиште:pos:Толку ми се допагаше,плус и он мене ми даваше знаци,што кога еднаш седевме еден до друг,неможев да издржам станав и го бацив во уста:pos:.Тоа се случуваше два дена по ред и јас тоа го рачунав како да веќе имам "дечко":pos:Комедии:pos:
А инаку за прв правилен дечко,ми беше летото кога бев осмо одделение за прва година средно:)
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
сеуште ја нема првата жртва,а веќе имам 17 години.=)се шалам,сум немал девојка,ама не сметам дека би била жртва.сплет на околности,срам и други поважни работи за мене,се виновни за моето неискуство.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Во петто со комшијата и онака по недела-две веќе ни ми текнува точно гоначекав со братучетка ми и фино-лепо како габаритна женска особа физички се пресметав(читај - му ебав мамата) . По некое време се вративме на другарство и денес можам да кажам дека е еден од луѓето што најдобро ме познаваат и во него гледам вистински пријател. А најчудно е тоа што на братучедка ми и ден денес и немам простено.:pipi:
 

Lucybell

~Supergirl~
Член од
5 ноември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
17
осмо второ полугодие и врската ни траеше 3 месеци па продолжи во мување... наредните 3 години :cheeky2:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Крајот на седмо и беше безвеза прилично :tapp:. Се скаравме зш престана да се јавуват, да пишит и едноставно престанавме да се гледаме така..Сеа не сме другари, немаме ни муабет и воопшто не ми значит :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom