Првиот/а дечко/девојка

Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
на 12 годинки...wow.. нз како се разделивме, едноставно онака.. али пријатели сме секако, и ми значи само како пријател, зашто и кога бевме заедно не чувствував ништо за него. x)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Беше тоа некаде четврто за пето оделение Септември месец..ко ќе ми текне,додека се натокмив да ја залапам,абе у земја пропаднав...Врската ни траеше некаде два месеца (ако уопште можеше да се декларира ко врска),и то...Раскинавме ради тоа шо пред другари кажав дека сум ја драпнал одпозади..Иначе сега немаме два реда маубет пошо е прва курветина у град..(добро де у првите 10 е..)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.611
Поени од реакции
70.142
Гледам многу мешате првиот бакнеж со првиот дечко/девојка... мене првата офицјална девојка ми беше во летото осмо за прва година..тоа девојче во бели купаќи..секоја ден го сретнував на базент..си се смешкавме си намигнувавме..за на крај заедно во вода да си пливаме..и така си разменивме бројчиња...коа таа да ти била од скопје..али цело лето беше тука во Велес..2 цели месеца си одевме..потоа незнам зашто се скаравме..ваљда ја усрав нешто..и сеа сме многу добри пријатели!
Беше тоа некаде четврто за пето оделение Септември месец..ко ќе ми текне,додека се натокмив да ја залапам,абе у земја пропаднав...Врската ни траеше некаде два месеца (ако уопште можеше да се декларира ко врска),и то...Раскинавме ради тоа шо пред другари кажав дека сум ја драпнал одпозади..Иначе сега немаме два реда маубет пошо е прва курветина у град..(добро де у првите 10 е..)
Лажи лажи лажимеееее, ти то радиш најбољеееее:D
Бар иста приказна кажи, а не на две страни различна сторија :D
 
К

Кики.

Гостин
Првиот дечко ми беше на 19 (доста касно според некои) , одевме година и нешто, раскинавме поради него и поради мојата преголема доверба во него, а и ден денес сме другари и ништо повеке.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
87
Поени од реакции
41
Аааа прва девојка никогаш не се заборава. Памтам ко да беше вчера :)
19.08.2004, датата плус ми е специфична затоа што имав точно 11 години и 11 месеци. Девојката беше за 1ва година средно, јас за 6то одделение. Од друг град беше, а јас моментално таму, и веќе цел август да не речам ај дека и се пуштав, пошо копиљ на 11 години од кај знам и како е пуштање уопште, буквално ја замарав женска да ми била. Будала. :) Па дозна и цело маало од најмал до најстар, па буквално бркање низ маало беше и од мене и од страна на друштво више 10-15 дена, и на крај сестра и (инаку постара 1 или 2 години од неа) и другар мој исто многу постар, на шала на заебанција некако ја убедија. Али ја токмак мал, шо разбирам, доаѓа сестра и кутрата ме молеше 20 минути мастика да зеам, (после 10 минути сфатив уствари за шо ми била) и ај на шетња сите 4ца. Првиот бакнеж ... у една уличка подоле у темното у тоа маалото, ја бутнаа уствари у мене демек случајно и она ме залапа. Хахаха кога ке ми текне, дома прво нешто вртење на татко ми да му се испофалам, и плус да си купам уште некој ден, зашо следниот ден требаше во Скопје да се враќам, враќање дури после 15 дена, школо никако. А тој кутриот да се испофали на цела фамилија - СИН МИ НЕ ИДЕ У ШКОЛО ФАТИЛ ПИ*КА. Фала му година дена од роднини шо бегав од срам :tapp: За раскинувањето, се деси после месец дена негде, со порака и тоа. Причина, шо ке и е копиљ од 11 години на типка од средно :) За муабет, ден денес сме на здраво, и тоа случајно ако се видиме ама многу ретко. Сепак, убаво искуство, што дефинитивно ми го напраи тоа лето едно од најубавите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom