Почивај во мир, Мајкл Џексон

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Пред некој ден гледав концерт во Букурешт 92', концертот е нешто спектакуларно. Може да се симне од торенти а го има комплетно и на youtube во 17 клипови. Ваква еуфорија не сум видел од Beatlemania наваму, луѓе буквално паѓаа во несвест а обезбедувањето имаше полни раце работа.

Ги ставам почетокот и крајот (од крајот останав без текст), чисто за да го видите лудилото...


 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
"like the old Indian proverb says do not judge a man until you've walked 2 moons in his moccasins.

Most people don't know me, that is why they write such things in wich most is not true

I cry very very often because it hurts and I worry about the children all my children all over the world, I live for them.

If a man could say nothing against a character but what he can prove, history could not be written.

Animals strike, not from malice, but because they want to live, it is the same with those who criticize, they desire our blood, not our pain. But still I must achieve I must seek truth in all things. I must endure for the power I was sent forth, for the world for the children.

But have mercy, for I've been bleeding a long time now."

M.J. (circa 1995)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Се бараат 1.6 милиони влезници за Меморијалот за Мајкл

Над 1.6 милиони фанови се регистрираа за добивање влезница за меморијалот на Мајкл Џексон кој ќе се одржи во Вторник во Стејплс Центарот во Лос Анџелес. Според процедурата, тие се регистрираа на веб-сајтот на Стејплс Центарот, а вечерва со извлекување 8750 од нив ќе добијат по два билети. Секое извлечено име кое ќе добие билети ќе биде информирано по е-маил. Вкупно ќе има 17.500 билети, од кои 11.000 за Стејплс Центарот а 6.500 за соседниот Нокиа Театар.

Пред извлекувањето, надлежните ќе ги елиминираат оние кои се пријавувале повеќе пати или користеле програми за пријавување.

Учесниците ќе добијат уникатен код и упатства како да ги подигнат влезниците. При подигањето, ќе добијат специјални стегачи околу зглобовите, а за влез во салата ќе треба да ги прикажат и влезницата и стегачот. Ова се прави со цел да се спречи фалсификување на влезниците.

Властите во Лос Анџелес се подготвуваат за бројка од околу 700 000 луѓе кои може да се обидат да стигнат до арената. Поголемиот дел околу Стејплс Центарот ќе биде затворен за луѓе кои нема да имаат влезница. Исто така, луѓето се известуваат дека нема да има екран надвор од центарот и се замолуваат преносот да го проследат на ТВ.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Според медиумите погребот на Мајкл ќе биде најмасовен во историјата, далеку пред оној на Елвис Присли (77,000) и Принцезата Дајана (250,000).
Најавената турнеја This Is It организаторотAEG Live ќе ја замени со трибјут-концерт на кој би требало да настапат Џастин, Мадона, Дајана Рос, Не-Јо и други познати ѕведзи кои ќе ги исполнуваат хитовите на Мајкл Џексон.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин

Славниот водител Лари Кинг им го покажуваше на гледачите Неверленд, во друштво на брат му на Мајкл, Џермејн, а јавувањето го одбележа дух или обична сенка.

Доволно беше Си-Ен-Ен во сенката да го види духот од неодамна починатиот Мајкл Џексон, текстот да го украси со атрактивен наслов и да му додаде ексклузивно видео, за приказната молскавично да се прошири по интернет.

Еве ја скратената верзија, а заклучокот донесете го сами. Што и да е, ќе помине одлево надесно.
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
R.I.P Michael. Btw, се отепав од плачење по него.:toe:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
И јас сакав тоа заа.... неговиот “ДуХ“ да го постирам...значи многу онака чудно е видеото... и е на Сиенен така да ... не е лажење ... :toe:
Богами чудно :helou:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Abe kakov duh i vie nekoj nema na sto da zaraboti i mu teknalo ke napravam senka kako se pojavuva i odma duh e oti jas ja gledav emisijata vo zivo na CNN vo Neverland se snimase se pokazuvase prostorot kade spiel,jadel,relaksiral pa ne izleze nisto i odma ajdee duh bilo gluposti


Славниот водител Лари Кинг им го покажуваше на гледачите Неверленд, во друштво на брат му на Мајкл, Џермејн, а јавувањето го одбележа дух или обична сенка.

Доволно беше Си-Ен-Ен во сенката да го види духот од неодамна починатиот Мајкл Џексон, текстот да го украси со атрактивен наслов и да му додаде ексклузивно видео, за приказната молскавично да се прошири по интернет.

Еве ја скратената верзија, а заклучокот донесете го сами. Што и да е, ќе помине одлево надесно.
A koj ekskluziven tekst go gledas ti !!!!! Exclusive INSIDE NEVERLAND ( Ekskluzivno VNATRE VO NEVERLAND) nema veza so klipot, tuku nekoj si go gledal doma na CNN i mu teknalo aj ke im go zemam na CNN videoto vo skratena verzija i ke si go napravam kako da ima duh, a veruvaj mi CNN nema vrska so ovaa video da pravi gluposti od nisto nesto edintveno ovaa emisija odese vo zivo pred nekoj den na CNN i jas licno ja gledav
 
G

Gray Foxx

Гостин
Некое видео од погребот не може ли да се најде?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Погребот е вечер во 19 часот по средноевропско време т.е во 10 часот по локално.

И ќе даваат на многу светски телевизии, ќе се испотепаат кој да има подобар пренос.
Знам CNN ќе даваат и тоа ќе гледам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Abe kakov duh i vie nekoj nema na sto da zaraboti i mu teknalo ke napravam senka kako se pojavuva i odma duh e oti jas ja gledav emisijata vo zivo na CNN vo Neverland se snimase se pokazuvase prostorot kade spiel,jadel,relaksiral pa ne izleze nisto i odma ajdee duh bilo gluposti



A koj ekskluziven tekst go gledas ti !!!!! Exclusive INSIDE NEVERLAND ( Ekskluzivno VNATRE VO NEVERLAND) nema veza so klipot, tuku nekoj si go gledal doma na CNN i mu teknalo aj ke im go zemam na CNN videoto vo skratena verzija i ke si go napravam kako da ima duh, a veruvaj mi CNN nema vrska so ovaa video da pravi gluposti od nisto nesto edintveno ovaa emisija odese vo zivo pred nekoj den na CNN i jas licno ja gledav


si gledal ali ne si videl izgleda dobro a ?

http://edition.cnn.com/video/#/video/showbiz/2009/07/03/lkl.jermaine.intv.long.cnn?iref=videosearch

23:50 minuta mislis i CNN si igral ?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
G

Gray Foxx

Гостин
Па добро бе, само мене ли ми изглеа наводниов погреб како фарса?
Глупите американци се праат, а најважното е заборавено, тагата.
Еден идиот застанал со натпис RIP Michael Jackson и насмеан до уши, ебати американската ретарда. Значи најглуп народ се дефинитивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom