Почивај во мир, Мајкл Џексон

R

Razorblade Kiss

Гостин
„Џексон беше ќелав и избоден костур“


Британскиот таблоид The Sun објавува информации наводно од лекарите кои ја извршија обдукцијата на телотот на Мајкл Џексон.
Според тие информации, лекарите од болницата UCLA на обдукцијата се увериле во стравотната физичка состојба на Мајкл Џексон.
Пејачот бил преслаб, а неговиот желудник бил полн само со апчиња.
Понатаму, пишува The Sun, неговите колкови, бутови и рамена биле преполни со рани од убоди со игли, за кои се претпоставува дека се инекции против болка, кои тој со години ги примал трипати на ден.
Исти такви рани биле најдени, тврдат во таблоидот, и на градниот кош, па се претпоставува дека тоа биле смртоносните убоди, кои му го запреле срцето.
The Sun пишува дека се пронајдени 13 огромни белези, кои се последица на бројните пластични операции на Џексон, а се наведува дека починатата ѕвезда во моментот на смртта носела перика на главата.
Телото на Мајкл Џексон имало и неколку скршени ребра и убоди над срцето, рани настанати при обидите за реанимација и вбризгување на адреналин.
При обдукцијата наводно биле забележани неколку модрици на колената на Џексон за кои сеуште нема објаснување, додека пак на грбот имал траги од исекотини кои би можеле да настанат при некој неодамнешен пад.


Таткото на Мајкл Џексон и порача на јавноста дека тој и неговата сопруга се единствените кои ќе одлучуваат за оставштината на нивниот син.
Во соопштението прочитано пред доделувањето на наградата БЕТ во Лос Анѓелес, Џо Џексон навел дека тој и неговата сопруга Кетрин го имаат единственото „лично и правно овластување да делуваат“ и да одлучуваат по прашања врзани за нивниот син и неговите деца.
Џексон ненајавен се појавил на доделувањето на наградата БЕТ, која помина во знакот на неговиот син.
Џо Џексон и останатите роднини на покојниот пејач се наоѓаат на семејниот во Енсин, пред кој има голем број обожаватели на Мајк Џексон и претставници од медиумите кои ја чекаат информација за причините за смртта на пејачот, како и детали за неговиот погреб.




извор-a1.




Одма се фатија за парите,а татково го малтретирал до безсознание...ех.Живот.
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Значи бивало човеков да се падне во толку катастрофално семејство. Тоа мајка му и татко му за на клада се, стоки невидени, ни малку чувство да не покажат, синот им починал да му се сневиди. Тешко на Џексон што растел со такви луѓе, навистина ми е жал за него, таков човек заслужил подобро.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Којзнае која е вистината.И јас слушнав дека бил убиен од организаторите на концертите.Трачеви има еден куп,да не знаеш во што да веруваш.
Можеби и овоа ке биде како за Џими Хендрикс.После толку време ке се дознае вистината.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.343
Поени од реакции
57.962
На таблоидите не треба да им се верува и пожелно е ако воопшто не ги дискутираме, а посебно таблоидот The Sun кој важи за еден од најбезобразните во тој поглед. Луѓето очигледно не пребираат што ќе напишат само за да бидат читани. Поради еден гнасен натпис (да не навлегувам сега) од пред 20 и нешто години, и ден денес луѓето во Ливерпул не го купуваат The Sun, тоа е веќе како дел од културата таму.

Настрана од ова, борбата за парите веќе започна. Не ми се коментира тоа на оваа тема или во овој момент, ама ако прочепкате по Интернетов, ќе ви се смачи од некои работи што ќе ги прочитате.

BTW, само што го ѕирнав сајтот на Coldplay, момците напишале нешто многу кратко и многу јасно за Мајкл Џексон. Погледнете овде.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Трибјут песна од The Game заедно со уште неколку артисти

 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Телото на Мајкл Џексон во четврток ќе биде однесено на неговиот ранч Neverland, каде во петок ќе можат да го видат сите негови обожаватели. Погребот најверојатно ќе биде во недела. повеќе
Се очекува да пристигнат над 200 000 фанови.

Инаку била испратена понуда на неговата сестра Џенет Џексoн таа да настапи на местото на Џеко на закажаните концерти во О2 арената во Лондон, меѓутоа се сомневам дека ќе прифати или ако прифати нема да биде тоа тоа.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Мое видео со посвета за Кралот на поп музиката, Мајкл Џексон.

 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Телото на Мајкл Џексон во четврток ќе биде однесено на неговиот ранч Neverland, каде во петок ќе можат да го видат сите негови обожаватели. Погребот најверојатно ќе биде во недела. повеќе
Се очекува да пристигнат над 200 000 фанови.

Инаку била испратена понуда на неговата сестра Џенет Џексoн таа да настапи на местото на Џеко на закажаните концерти во О2 арената во Лондон, меѓутоа се сомневам дека ќе прифати или ако прифати нема да биде тоа тоа.

Искрено, сакам Џенет да ја прифати таа понуда и тие концерти да се одржат, ама како што изгледаше на БЕТ наградите...:nenene: нема шанси, сепак и таа има проблеми со здравјето.

За утре е закажано читањето на тестаментот, но според некои извори, богатството треба да припадне на децата и на неговата мајка, а дел да се даде во добротворни цели.

Ке ги замолам администраторите да отворат нова тема за Џеко, каде ке ги префрлат сите постови што не се на темата RIP, и таму да можеме да пишуваме околу истрагата за смртта, погребот и други информации околу Џеко.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Мајкл Џексон, можеби сепак не бил педофил како што последните 15 години го претставуваа медиумите.

“Никогаш не сум сакал со лаги да го уништувам Мајкл Џексон, на тоа ме натера татко ми. Сега не можам да му кажам на Мајкл колку ми е жал за тоа. Татко ми се обиде со лаги и моја помош да се извлече од сиромаштија“, изјавил Чендлер, пренесуваат светските агенции.
Знаев!
Е**те кретенот, го уништи тотално и коа умре му текна да ја каже вистината.
Лелее какви луѓе постојат ејјјј, не ми се верува.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Нека му е лесна земјата , извондреден пејач едноставно придонесе еден голем дел во музичката историја...
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Знаев!
Е**те кретенот, го уништи тотално и коа умре му текна да ја каже вистината.
Лелее какви луѓе постојат ејјјј, не ми се верува.
знаев и јас!

едноставно никогаш не поверував во тие шпекулации едноставно знаев дека е игра и мило ми е што се откри но за жал многу касно зарем требаше да умре и ова да се каже ебате луѓетооо! пу пу пу!
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.253
Трибјут песна од The Game заедно со уште неколку артисти

гнаса дволична профитерска ..... со кое лице ја вади тракава после овие стихови


Two in the head knocked em, (down, down)
From Thirty feet away he fell, (down, oooh well)
Touch kids like Michael
 

Kajgana Shop

На врв Bottom