Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Епа ти одлучи си, јас би земал од мобилара
Прво горе му пишуваш да земе од Anhoch ако му даваат 2 год. гаранција, сега му викаш дека ти би земал од мобилара.
Ќе го збуниш човекот.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Прво горе му пишуваш да земе од Anhoch ако му даваат 2 год. гаранција, сега му викаш дека ти би земал од мобилара.
Ќе го збуниш човекот.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
ЕПА ако му се даваат плус 100 евра за една година гаранција слободно
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Здрaвo нa сите.Си гo уденaв сaм себе пред гoдинa денa земaв телефoн LG g4.Плoчaвa пoштo им е бoљкa oсеќaм и мoјaвa е при крaј.Гaрaнцијaтa му пoминa.Некaкo сaкaм дa гo зaдржaм зaштo дa не е oвa сo плoчaтa прoблемoт спoред мене е еден oд нaјдoбрите телефoни нa сите времињa.Кaј мoжaм дa купaм плoчa зa негo oсвен кaј aјдуците oд Мoбикo?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здрaвo нa сите.Си гo уденaв сaм себе пред гoдинa денa земaв телефoн LG g4.Плoчaвa пoштo им е бoљкa oсеќaм и мoјaвa е при крaј.Гaрaнцијaтa му пoминa.Некaкo сaкaм дa гo зaдржaм зaштo дa не е oвa сo плoчaтa прoблемoт спoред мене е еден oд нaјдoбрите телефoни нa сите времињa.Кaј мoжaм дa купaм плoчa зa негo oсвен кaј aјдуците oд Мoбикo?
Полесно е бинго да добиеш отколку плоча да најдеш или со скршен екран
стандард проблем е тоа, прежали го и купи си нешто друго
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Полесно е бинго да добиеш отколку плоча да најдеш или со скршен екран
стандард проблем е тоа, прежали го и купи си нешто друго
Дoкaј 9000 ден кoлку штo кoштa нoвa плoчa у мoбикo ке рaзгледaм нoви телефoни.Акo не ми фaти oкo ниеден ке земaм плoчa oд кaј aјдуците aмa сaмo aкo имa гaрaнцијa нa истaтa.
 
Член од
23 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
2
Здраво, имам Sansung Galaxy A5 ( 2016), сакам да ставам 2 Sim картички, телефонот има 2слота, 1 за Sim, 1 за мемориска, можно ли е да се стават 2 Sim картички оти гледам по интернет на слотот за мемориска можело да се стави СИМ, вака изгледаат портовите.
samsung-galaxy-a5-2016-single-sim-tray-sm-a510f.jpg
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Здраво, имам Sansung Galaxy A5 ( 2016), сакам да ставам 2 Sim картички, телефонот има 2слота, 1 за Sim, 1 за мемориска, можно ли е да се стават 2 Sim картички оти гледам по интернет на слотот за мемориска можело да се стави СИМ, вака изгледаат портовите.
Прегледај го приврзокот 176398
има верзии со една сим, има со две сим

review-galaxy-a5-sm-a510f-2016-wovow.org-01.jpg
 
Член од
23 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
2
Знам, прашањето ми беше дали може некако верзијата со 1 Sim, да се стават две, едната во слотот за сим другата во слото за мемориска??
Ако небива, тогаш нели може да се ставе адаптер за уште една сим картичка?
x-extender-hybrid-dualsim-slot-extension.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
nekoj da mi kaze kako da go saniram ovaa mi izleva na tablet lenovo i cancel ne funkcionire poto4no ne reagire kogago pretiskam, mi barat nis servisite 500 den da go sanirat problemo. Da probam so hard resset kako na telefonite ?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, каде можам да најдам оригинален полнач за Samsung S7 Edge што ќе поддржува и fast charging?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Здраво, каде можам да најдам оригинален полнач за Samsung S7 Edge што ќе поддржува и fast charging?
Оргинал само од дриг телефон, имаме некој заменски квалитетни, не се е пожалил некој до сеа, околу 800 ден.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Оргинал само од дриг телефон, имаме некој заменски квалитетни, не се е пожалил некој до сеа, околу 800 ден.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Фала друже, за оригинал прашав.. п.с. многу скапо ги даваш во Anhoch по 350 ден се заменски за самсунг со fast charging..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom