Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Здраво, имам iPhone 6s, го земав половен и 1 недела се таман беше, после 1 недела почна да покажува no sim, а картичката внатре претходно една недела си функционираше нормално, пробувам со нова картичка пак исто дава no sim, па ја ставам пак мојата, 10 мин е таман после пак no sim... некој да каже решение ? Можно ли е да ме заебал човекот што го земав, да се заклучуе некако телефонот ? Нема ни iCloud ни ништо...
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Здраво, имам iPhone 6s, го земав половен и 1 недела се таман беше, после 1 недела почна да покажува no sim, а картичката внатре претходно една недела си функционираше нормално, пробувам со нова картичка пак исто дава no sim, па ја ставам пак мојата, 10 мин е таман после пак no sim... некој да каже решение ? Можно ли е да ме заебал човекот што го земав, да се заклучуе некако телефонот ? Нема ни iCloud ни ништо...
Најчесто е чипот за мрежа и не се прави.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Фала друже, за оригинал прашав.. п.с. многу скапо ги даваш во Anhoch по 350 ден се заменски за самсунг со fast charging..
Оргинал само половен, друг неможеш да најдеш по профатлива цена, п.с. имам и ја од 350 фаст ако сакаш :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Последно уредено:
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Здраво, имам iPhone 6s, го земав половен и 1 недела се таман беше, после 1 недела почна да покажува no sim, а картичката внатре претходно една недела си функционираше нормално, пробувам со нова картичка пак исто дава no sim, па ја ставам пак мојата, 10 мин е таман после пак no sim... некој да каже решение ? Можно ли е да ме заебал човекот што го земав, да се заклучуе некако телефонот ? Нема ни iCloud ни ништо...
може и конекторот за сим е проблем, свиткани иглички, не допират добро на симот. нека го проверат на сервис.
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
nekoj da mi kaze kako da go saniram ovaa mi izleva na tablet lenovo i cancel ne funkcionire poto4no ne reagire kogago pretiskam, mi barat nis servisite 500 den da go sanirat problemo. Da probam so hard resset kako na telefonite ?
daproba6 u setinsite,tamu mo6 da e problemo
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Телеком. Можам да си продужам договори и без телефон па да си купам од Ледиком. Што мислиш?[DOUBLEPOST=1504106823][/DOUBLEPOST]Смарт М тарифа
Смарт М + 9к за доплата?

Постирај ако не ти е фрка кои уреди ги има за тие пари, ќе ти кажам што да земеш, или за што би доплатил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom