Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Acid, 14 декември 2005.

 1. olikomerc

  olikomerc

  Член од:
  25 февруари 2009
  Мислења:
  1.552
  Допаѓања:
  411
  Vo Telekom e obicnata 2/16 verzija.

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
 2. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.474
  Допаѓања:
  4.183
  Običnata 2/16.....a taa so 3/32 se prodavaše na internet
   
 3. albertino81

  albertino81

  Член од:
  23 јуни 2009
  Мислења:
  942
  Допаѓања:
  22
  PRODAVAM SAMSUNG S6 edge G925F GOLD
  stakloto e malce puknato vo gorniot agol se drugo funkcionira bezprekorno
  raboti na site sim so polnac cena 10500den
  BEZ ZAMENI
  --- Споено дупло мислење, 25 август 2017 ---
  PRODAVAM SAMSUNG S6 edge G925F GOLD
  stakloto e malce puknato vo gorniot agol se drugo funkcionira bezprekorno
  raboti na site sim so polnac
  10500den
   
 4. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  404
  Допаѓања:
  84
  Iphone 6 или Samsung Galaxy A5 2017?
   
 5. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  15.371
  1. Нови - користени?

  2. Цени, приоритети, и начин на користење?
   
 6. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  404
  Допаѓања:
  84
  Цена: 250 евра. Телефоните се користени. A5 е користен 3 месеци а ајфонот една и пол година така нешто беше 32 GB е.
  Приоритети: Да има добра камера, да има доволно меморија, да не сецка.
  Начин на користење: Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, Viber, Skype, Whatsapp, сурфање на нет...
  Така да кој од овие два?
   
 7. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  15.371
  Многу тешка одлука, али заради батеријата A5. Голем дел од ip6/6s имаат хардверски дефект на батериите.
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  404
  Допаѓања:
  84
  Еден другар има Iphone 6s Plus ама нема таков проблем со батеријата.
  --- Споено дупло мислење, 25 август 2017 ---
  Сега видов ти си пишал за 6/6s а јас мислев за 6s plus. Моја грешка. Значи A5.
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.709
  Допаѓања:
  1.652
  А5 земи си го, ајВанот е застарен веќе ќе си имаш мака највеќе со батерија
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Boom tv

  Boom tv

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  25
  Здраво имам smartpohone blackview a8 , но во долниот дел на аголот е оштетен т.е ми падна и малку напукна и на екранот има полукружна пукнатина но тачот и екранот си функционират најнормално без никаков проблем дали треба да ја сменам само маската или цел екран со тач и колку ќе ме чини отприлика
   
 11. olikomerc

  olikomerc

  Член од:
  25 февруари 2009
  Мислења:
  1.552
  Допаѓања:
  411
  Prasaj vo Anhoch, najverojatno komplet 4-5000, kolku celiot telefon.

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
 12. ile95

  ile95

  Член од:
  13 мај 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  0
  Дали е подобро да се купи нов телефон (на пр. А5 2017) од мобилара или од Анхоч? Доколку е првата опција подобра, која мобилара е најдобра и какво искуство имате со неа?
  Благодарам.
   
 13. Boom tv

  Boom tv

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  25
  Не верувам 4000 или 5000 да е замена на маска или тач со екран подобро би си купил ист таков телефон него да го поправам
   
 14. Zhan

  Zhan

  Член од:
  22 јануари 2012
  Мислења:
  556
  Допаѓања:
  306
  Google Pixel или iPhone 7? За после нова година да се подновам, но незнам со што. Ваш предлог?
   
 15. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.709
  Допаѓања:
  1.652
  Ако ти даваат 2 год. гаранција земи од анхоч
  Ако не од мобеликс
   
  На ile95 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: