Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Acid, 14 декември 2005.

 1. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  6.981
  Сакам да си земам нов телефон.
  Се мислам измеѓу Samsung S8 i Huawei p20.
  Нека пише некој од искуство кој е подобар
   
 2. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.309
  Допаѓања:
  3.923
  Sporeduvaš nesporedlivi raboti.....bez uvreda
   
 3. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  6.981
  np
  ne se razbiram mn mn vo telefoni s8 go sakav zosto po zenski mi e na izgled od p20kata....
  cenata mu e skoro ista zatoa kazete koj e podobar :)
   
 4. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.309
  Допаѓања:
  3.923
  Vaka.....malku poopsirno ke ti objasnam..da ne bide navivački tuku malku so "fakti"
  Jas imam Samsung J5 2017...so 2/16 memorija i sum zadovolen za tie pari( najniska klasa na Samaung).
  Moj drugar zede Huawei P smart so 4 Gb Ram i 64 interna memorija. Mu pomognav okolu setiranje i instaliranje na aplikacii...i toa sto licno se uveriv i pokraj tolku RAM memorija.....telefonot bese pospor i toa vidlivo od mojot .
  Gi sporedivme kamerite so ylikanje od ista pozicija...i Samsungot ima kade kade podobra slika

  E sega nad j klasata e A...posle e C i najgore S klasata. Ne ttreba poveće muabet.
  Zemaj osumkata ako imaš pari, i to garantiram deka nikogas nema da zažališ
   
  На NelTu му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.837
  Допаѓања:
  2.170
  S8 ќе земеш без размислување


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На AAbrat и NelTu им се допаѓа ова.
 6. olikomerc

  olikomerc

  Член од:
  25 февруари 2009
  Мислења:
  1.552
  Допаѓања:
  410
 7. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.254
  Допаѓања:
  2.053
  Дечки буџетот се качи на 300е,давајте нови предлози :D
   
 8. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.309
  Допаѓања:
  3.923
  Henri Ford koga go prašale koja boja najmnogu mu odgovara na Ford T( prviot seriski avtomobil vo svetot)....rekol: bilo koja boja pod uslov da e crna:eek:

  Taka i ovde....bilo koj telefon pod uslov da e Samsung:angel:
  Odi vo Mobiflix ili slični...ke najdis telefon za najmalku 100 evra poevtino od oficijalnite distributeri

  Poslusajme....pojdi kaj niv i nema da zažališ. Za tie pari ke kupiš super telefon
   
 9. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  6.981

  a iphone 7 plus?
   
 10. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  тој не, никако, само самсунк
   
 11. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.309
  Допаѓања:
  3.923
  Toj što imal Samsung....nikogaš nema da odi so Ajfon.....
  Ako sakaš golem telefon..eve so 4 Gb RAM....i top kamera kade Ajfonot nema šansa....a 310 evra...pola od Ajfonot

  https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3001637
   
 12. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.627
  Допаѓања:
  2.404
  Изборот треба да ти се сведе помеѓу Самсунгот и iPhone (за женско би ти препорачал без плус)

  @gjoko-mkd друже дај бе намали со форсирање на Самсунг одбивен си веќе. Висока средна класа и премиум класата им се добри да дури и подобри од другите производители ама не се совршени како што ги правиш. И намали со тоа волку рам толку рам, јаболково мое има 2гб рам спремен си да го ставиш твојот Самсунг на тест да се соочиш со поразителниот резултат или ќе продолжиш со “фактите” на другар го чепкал кочеше и слично?
   
 13. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.309
  Допаѓања:
  3.923
  Ama da gi sporedime 200-300 evra so tvoite nad 700.......važi?
  Eve ako sakaš ke gi prepostiram slikite od mojot "beden" 200 evra telefon so tie od Ajfon 7 od moj drugar koj go plati skoro kolku dobra gradska kola....
  I toj se " potkasa" koga gi sporedivme slikite( pratena po mail...pa daunlodirana)
  Znam deka e teško nekoj so 200 evra .....
   
  Последно уредено: 11 октомври 2018
 14. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.627
  Допаѓања:
  2.404
  Не лупетај кога незнаеш што збориш, прво мојот телефон кошта бедни 300 евра, да убаво прочита има и ефтино iPhone ако не си зависен да го имаш најдоброто како што ти си купил ефтин Самсунг јас сум среќен со ефтин iPhone. И да на ново го купив телефонот не половен. И што ќе споредиме на сликите еве кажи ми да знам што е тоа што го прави телефонот телефон. Сликите па сликите имам едвај 140 слики за повеќе од една година користење
  Убаво пишав во еден пост порано каде објаснив за висока класа на телефони, Самсунг се мн по иновативни од Apple и имаат посовремени телефони, за разлика од нив Apple има подобар софтвер и тоа е разликата. Кога купуваш скап телефон бираш најчесто меѓу тие две немаш промашај. Ама никаде не земав да се расфрлам како тебе со ФАКТИ од пријател. Ти не даваш совет него убедуваш и не признаваш ништо друго. Да те плаќаат нема да ги фалиш толку.
   
 15. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.309
  Допаѓања:
  3.923
  Kako sakaš....sum gi probal site telefoni osven Ajfon.......mobilen imam 19 godini, pa....
   

Сподели преку: