Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.759
J8 ili A6 od dvata eden.
A6 гледам дека го има процесорот како мојот ј5 2017-Exynos 7870 Octa, а Ј8 го има панданот на него од Qualcom....во суштина се со слични перформанси

Зависи сега колку меморија имаат кај нас...има повеќе верзии. Иако А класата се смета за поквалитетна...гледам дека А6-ката го има дизајнот од Ј класата од 2017....

Некако ј8 повпечатлив ми е...а А6 ми изгледа како истиот само за тие што сакат да залетаат да платат повеќе пари замо да биди А класа
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
A6 гледам дека го има процесорот како мојот ј5 2017-Exynos 7870 Octa, а Ј8 го има панданот на него од Qualcom....во суштина се со слични перформанси

Зависи сега колку меморија имаат кај нас...има повеќе верзии. Иако А класата се смета за поквалитетна...гледам дека А6-ката го има дизајнот од Ј класата од 2017....

Некако ј8 повпечатлив ми е...а А6 ми изгледа како истиот само за тие што сакат да залетаат да платат повеќе пари замо да биди А класа
Mene mi se dopaga J8 (momentalno koristam J7 2016) kako sto mozev da vidam J8 ima podobra kamera zadna 16+5 a A6 ima samo 16, dodeka prednata im e ista i na dvata po 16, J8 ima malko podobra baterija od A6 i drugi razliki nezabelezav barem od toa osnovnoto.

Gleda deka vo Vip i Tmobile go nema oste J8 dodeka vo Anhoch go ima na dr mesto ne sum ni proveril.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.759
Megapikselite nemaat vrska. Go sporeduvav mojot j52017 so nekoj Sony so 24 Mp.......sporedbata bese kako so nekoj kinez
Ke povtoram...j5 2015 so 13 Mp vadi podobri sliki od A5 2017 so 16 Mp. Najverovatno poradi ponoviot senzor
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Мегапикселите се само големината на сликата.....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.759
Hardver ist....A klasata ima podobar ekran i kamera so poširok " dijazepam":ROFLMAO:...t.e. agol

 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Пошто ништо не се разбирам од мобилни и таблети можда прашањево смешно ќе звучи. Нудат беспари таблет алкател 7инчен со пакетов што го обновивме. Дали таблетот може да има функција на мобилен? Да се збори со него?
Како што ни објаснија, сеуште не сме го земале, за овој се работи
https://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Alcatel/2971051/Pixi+4+7/wHJmfp5aRq4m
Има слот СИМ но нема опција ало-ало разговори туку само за интернет конекција и без Вај Фај конекција бидејќи има слот за СИМ


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.853
Има слот СИМ но нема опција ало-ало разговори туку само за интернет конекција и без Вај Фај конекција бидејќи има слот за СИМ


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Од каде тоа дека нема ви-фи?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Од каде тоа дека нема ви-фи?
Има Вај Фај како нема, има бе ,туку кога си носиш некаде таму каде што нема Вај Фај мрежа да конектираш тогаш го има опција со СИМ со 3Г или 4Г мрежа зависи што таблет е, тогаш си сурфаш ама со оператор си склучуваш каков пакет за Е-СИМ картичка,компадре - капиш


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.853
Има Вај Фај како нема, има бе ,туку кога си носиш некаде таму каде што нема Вај Фај мрежа да конектираш тогаш го има опција со СИМ со 3Г или 4Г мрежа зависи што таблет е, тогаш си сурфаш ама со оператор си склучуваш каков пакет за Е-СИМ картичка,компадре - капиш


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Пиши почитко нареден пат да те разберам поарно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.759
Извини, тоа беше брзо пишување без размислување тоа ми е лоша навика је*га


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
еве...повторно грешиш.....помеѓу буквите је....и га...повторно нешто си згрешил и си ставил звезда:vozbud:

Шала на страна...немам одамна купувано таблет...последно кога купував имаше ,,нормални,, таблети и таблети со кои моиш да се јавуваш ако ставиш СИМ картичка.
Незнам сега што е променето...да имаш слот за СИМ а да неможиш да се јавуваш. Не би требало сим-от да е само за интернет
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
Кој сервисер зема најефтино да ми смени екран , и требе да се залепи , станува збор за idol 2?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom