Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.635
Поени од реакции
38.810

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Кај мене има other и таму ги има сите апликации, miui e тоа, твоево нез што андроид е. Да не не се истите сетинзи кај секој аднроид
Прегледај го приврзокот 196692
emui 8.0.0
android 8.0.0

kako da mi pokazuva content na lock screen, ti ili nekoj ako znae, step by step :D
go obrnav telefono, ne mozam da mu najdam, mislam nekade security nesto da ne bese
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дечки имам проблем со Status/Notification Bar на Huawei p20 lite. Кога ке повлечам надоле одма ми се покажуваат 2 реда опции(жолтото обележано), а претходно беше еден ред па лизгаш надоле пак за вториот ред. System UI tuner не се пали кога држиш на икончето на Settings горе без разлика дали Developer mode е уклучен или исклучен. Тоа за покажување на втор ред (стрелката надоле) само го крева и спушта еднаш во моментот и после пак си отвара 2 реда одеднаш. По интернетов не најдов ништо слично па ако некој има предлог како да пробам нека пише.
EMIU version:8.0.0
Android version:8.0.0

IMG_20180913_005818.jpg
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
ај пробај
settings-> security and privacy-> face unlock и turn off smart.
:backa:
Дечки имам проблем со Status/Notification Bar на Huawei p20 lite. Кога ке повлечам надоле одма ми се покажуваат 2 реда опции(жолтото обележано), а претходно беше еден ред па лизгаш надоле пак за вториот ред. System UI tuner не се пали кога држиш на икончето на Settings горе без разлика дали Developer mode е уклучен или исклучен. Тоа за покажување на втор ред (стрелката надоле) само го крева и спушта еднаш во моментот и после пак си отвара 2 реда одеднаш. По интернетов не најдов ништо слично па ако некој има предлог како да пробам нека пише.
EMIU version:8.0.0
Android version:8.0.0

Прегледај го приврзокот 196698
Otvara eden red koga imas notifikacii.
Koga e prazno celo meni se spusta.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Тотално разочараa Ајпл (Apple) ништо никаква иновација Целта им е да земат што повекје пари за џабе
Сега и потврдија дека Самсунг е стварно најдобар и по фер кон народот а и сто пати подобар и по иновативен од нив .. :$:)
 
B

BooBojan

Гостин
Некој од овде искуства со Iphone SE.
Конкретно дали серијава која ја имам Силвер 16ГБ имаат некоја маана на десниот горен дел на екранот, бидејќи најверојатно како да ми е одлепен малце. Истово е и кај сестра ми на истиот модел. А нормално си работи.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Некој да сподеи искуства со Tesla 6.3 и Sony Xperia L1? Koнкретно овие два модели најмногу ми се допаѓаат но повеќе кон Тесла, но на соседниве сајтови прочитав лоши коментари за Теслата.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
A....nekoe iakustvo za Oreo 8.0 kaj Samsung J5 2017?
1 giga e nadgradbata( stignata e)...pa se plasam da ne mi počni da koci telefonot isto kako što mi se sluči koga 2015- kata i staviv 6.0, pa morase da go nosam na preinstaliranje
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој да сподеи искуства со Tesla 6.3 и Sony Xperia L1? Koнкретно овие два модели најмногу ми се допаѓаат но повеќе кон Тесла, но на соседниве сајтови прочитав лоши коментари за Теслата.
Точно теслата за кратко време ќе ти иде да го акнеш со тесла (вистинска)
сони не е некој фон ама подобро отколку кинезот
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Точно теслата за кратко време ќе ти иде да го акнеш со тесла (вистинска)
сони не е некој фон ама подобро отколку кинезот
Си зедов Xiaomi Redmi 5 е сега тро поскап излезе од предвиденото но телефонот е топ, процесорот муе бомба, Octa-Core 1.80 Ghz
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Пошто ништо не се разбирам од мобилни и таблети можда прашањево смешно ќе звучи. Нудат беспари таблет алкател 7инчен со пакетов што го обновивме. Дали таблетот може да има функција на мобилен? Да се збори со него?
Како што ни објаснија, сеуште не сме го земале, за овој се работи
https://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Alcatel/2971051/Pixi+4+7/wHJmfp5aRq4m
 

Kajgana Shop

На врв Bottom