Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Ова е од телеком. Пак ти викам, можам да си зеам и од Ледиком пример, не ми смета.
Пејо ако не ти игра име разлика можеш да си земеш Xiaomi, јас земав такво телефонче у мај годинава и сум задоволен за платените пари мн добро работи, едина мана има малку послаба камера. Уште и ако можеш да го чекаш 3 недели од goldway продавница кај Али побратимот за Express што испорачува има да добиеш доста подобар модел споредено со тоа колку ќе платиш кај нас
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пејо ако не ти игра име разлика можеш да си земеш Xiaomi, јас земав такво телефонче у мај годинава и сум задоволен за платените пари мн добро работи, едина мана има малку послаба камера. Уште и ако можеш да го чекаш 3 недели од goldway продавница кај Али побратимот за Express што испорачува има да добиеш доста подобар модел споредено со тоа колку ќе платиш кај нас
Пушти ми линк по ПП.[DOUBLEPOST=1504360786][/DOUBLEPOST]Те молам :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.853
Ова мене у вторникот ми се случи коа беше облачно :/
Стварно не знам шо е и не знам дали да го носам кај што го купив или не :/

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Фрли го самсунгот и купи си Шаоми господ да те види.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Купив А5 2017 од Анхоч и ми дојде со полнач за американски пазар плус додатокот за да може во наш штекер, освен тоа нема слушалки и позади на кутијата пишува на арапски и во about phone пишува United Arab Emirates. Малку ми е чудно ова, има простор за грижа? Некој коментар?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.853
Купив А5 2017 од Анхоч и ми дојде со полнач за американски пазар плус додатокот за да може во наш штекер, освен тоа нема слушалки и позади на кутијата пишува на арапски и во about phone пишува United Arab Emirates. Малку ми е чудно ова, има простор за грижа? Некој коментар?
За арапски пазар бил телефонот затоа, не му се секирај иначе добар би требсло да е.
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Дали некој има сличен проблем со батеријата?

На Galaxy J5 (2015) кога ќе падне на 5% после предупредувањето за неколку секунди рипа на 3% и после неколку секунди паѓа до 1%.

Проверив settings од A-Ш и сите апликации се си е најнормално.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали некој има сличен проблем со батеријата?

На Galaxy J5 (2015) кога ќе падне на 5% после предупредувањето за неколку секунди рипа на 3% и после неколку секунди паѓа до 1%.

Проверив settings од A-Ш и сите апликации се си е најнормално.
Истрошија нека се исклучи и остави го цело време на полнач едно 3 саати да се наполни цел ... пробај ако не вајп дата и клиар кеш
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Истрошија нека се исклучи и остави го цело време на полнач едно 3 саати да се наполни цел ... пробај ако не вајп дата и клиар кеш
Сум пробал веќе тоа.
Трошење додека не се изгаси и полнење до 100% и исклучен и вклучен.

Не знам колку е битно но едно време кога вклучен го пунев до 100-ка и кога ќе го извадев покажуваше 98%, а ако го изгасиш и пак го пуштиш се намалува отприлика на 96%.

Исто и после ден користење ако батеријата е пример 50% и го исклучиш и повторно го вклучиш се намалува околу 6-10%

Веќе не ми прави така, ама ова со последните 5% не ми е баш нормално. Мислам дека е до самата батерија ама немам друга за да го тестирам за сигурно.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сум пробал веќе тоа.
Трошење додека не се изгаси и полнење до 100% и исклучен и вклучен.

Не знам колку е битно но едно време кога вклучен го пунев до 100-ка и кога ќе го извадев покажуваше 98%, а ако го изгасиш и пак го пуштиш се намалува отприлика на 96%.

Исто и после ден користење ако батеријата е пример 50% и го исклучиш и повторно го вклучиш се намалува околу 6-10%

Веќе не ми прави така, ама ова со последните 5% не ми е баш нормално. Мислам дека е до самата батерија ама немам друга за да го тестирам за сигурно.
Направи го вториот чекор со вајп дата + кеш
Ако е исто тогаш е батеријата
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.759
https://www.vip.mk/uredi/telefoni/-/gsm-advisor/Samsung/2601900/Galaxy+J5+2017/wHJmfp5aRq4m
Некој коментар за телефончево. Или некој друг предлог за тие пари до 15к
Јас го купив пред 2 дена.....а досега го имав моделот од 2015.
Одличен е, во рака лежи многу подобро, и нема никаква врска со досегашните модели. Ова е сосема нешто друго од Самсунг. Немале досега ваква изведба на телото на телефонот.
Ако ти е заради камерата....не се думај и земај го. Го проверува и на ГСМ арена, и му нема рамен освен С7 и С8.
Дргите марки ги шие со камерата
Ако ти е ради појаки перформанси оди на други марки....но и овај има перформанси што за мене се граница...не ми треба повеќе
Голема мана е што телефонот е како и еџ верзиите...лесно се лизга од рака, но овде телото не е од стакло туку метално

ПС:Ако го фатиш во рака и ако ја провериш камерата....готово е. Купен е[DOUBLEPOST=1504945712][/DOUBLEPOST]
Дали некој има сличен проблем со батеријата?

На Galaxy J5 (2015) кога ќе падне на 5% после предупредувањето за неколку секунди рипа на 3% и после неколку секунди паѓа до 1%.

Проверив settings од A-Ш и сите апликации се си е најнормално.
Јас го имав година и пол овој телефон, го полнев секоја вечер на полнач со најмала ампеража....најслабиот што го имам дома. Не го празнев никогаш до минимум, ако и на 70%, вечерта пак го полнев. Со батеријата немав никакви проблеми, и верувал или не ....денес држи батеријата исто акко и првиот ден. Нема разлика

Немој да го празниш до крај...вероватно ги имаш оштетено кристалите во внатрешниста на батеријата(да не објаснувам за структурата на батеријата)
Мој совет е да побараш скршен ваков телефон...ги има многу и да купиш оригинална батерија и да ја смениш.
Таа батерија штом си ја трошел до нула.....вероватно не се оправа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom