Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јас го купив пред 2 дена.....а досега го имав моделот од 2015.
Одличен е, во рака лежи многу подобро, и нема никаква врска со досегашните модели. Ова е сосема нешто друго од Самсунг. Немале досега ваква изведба на телото на телефонот.
Ако ти е заради камерата....не се думај и земај го. Го проверува и на ГСМ арена, и му нема рамен освен С7 и С8.
Дргите марки ги шие со камерата
Ако ти е ради појаки перформанси оди на други марки....но и овај има перформанси што за мене се граница...не ми треба повеќе
Голема мана е што телефонот е како и еџ верзиите...лесно се лизга од рака, но овде телото не е од стакло туку метално

ПС:Ако го фатиш во рака и ако ја провериш камерата....готово е. Купен е[DOUBLEPOST=1504945712][/DOUBLEPOST]

Јас го имав година и пол овој телефон, го полнев секоја вечер на полнач со најмала ампеража....најслабиот што го имам дома. Не го празнев никогаш до минимум, ако и на 70%, вечерта пак го полнев. Со батеријата немав никакви проблеми, и верувал или не ....денес држи батеријата исто акко и првиот ден. Нема разлика

Немој да го празниш до крај...вероватно ги имаш оштетено кристалите во внатрешниста на батеријата(да не објаснувам за структурата на батеријата)
Мој совет е да побараш скршен ваков телефон...ги има многу и да купиш оригинална батерија и да ја смениш.
Таа батерија штом си ја трошел до нула.....вероватно не се оправа
Препорака од производителите и од сите '' стручњаци'' за мобилни е да се празни секогаш до крај батеријата па да се полни и да не се чепка додека се полни. Ова твоево мислење е сосема спротивно.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
не треба да се троши до крај батеријата , тоа беше за батериите на старите телефони заборавив више како викаат упм , литиум јонските најдобро да се пунат почесто и пократко до 80% не цела ноќ да ти стои уклучена
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Прашање. Која е разликата помеѓу овие две етикети/пакувања на самсунг s8 ?! Некоја од нив е лажна или има пакувања и со двете?
 

Attachments

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Дали некој може да ми помогне не ми работи камерата на самсунг с3 ми ја дава оваа порака како на сликата. Направив ресет на телефонот и пак истиот проблем. И порано ми се појави овој проблем но по некое време сама се поправи камерата а сега пак се расипа

Screenshot_2017-09-10-14-22-04.png
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали некој може да ми помогне не ми работи камерата на самсунг с3 ми ја дава оваа порака како на сликата. Направив ресет на телефонот и пак истиот проблем. И порано ми се појави овој проблем но по некое време сама се поправи камерата а сега пак се расипа

Прегледај го приврзокот 177139
http://www.samsung.com/ie/support/skp/faq/1028638
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.464
Користам ZTE GRAND X IN, и имам еден чуден проблем, неможам ни да сликам ни да снимам видеа со мобилниот... барем додека не ја извадам SD картичката. Уклучувам камерата не ми дава да сликам ми пишува "Your SD Card is full". ОК ја чистам цела картичка, бришам музика, слики и штотијасзнам, ми се појавува истиот проблем :toe:. Ја вадам картичката од мобилен, тогаш можам да сликам...ја ставам пак внатре пак истиот проблем:mad:.
Го ставам SD на други 2-3 мобилни, нормално си функционираат, сликаат, снимаат, се полни картичката нормално... го ставам повторно на мојот, пак истиот проблем.
Правам целосен ресет на мобилниов, се бришам и од СД и од уредов... пак ми се појавува тоа "Your SD card is full" да му го мочам јас на неговото фулл да му го намочам, а целиот празен ми седи мобилниов.

Хелп :(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.730
Користам ZTE GRAND X IN, и имам еден чуден проблем, неможам ни да сликам ни да снимам видеа со мобилниот... барем додека не ја извадам SD картичката. Уклучувам камерата не ми дава да сликам ми пишува "Your SD Card is full". ОК ја чистам цела картичка, бришам музика, слики и штотијасзнам, ми се појавува истиот проблем :toe:. Ја вадам картичката од мобилен, тогаш можам да сликам...ја ставам пак внатре пак истиот проблем:mad:.
Го ставам SD на други 2-3 мобилни, нормално си функционираат, сликаат, снимаат, се полни картичката нормално... го ставам повторно на мојот, пак истиот проблем.
Правам целосен ресет на мобилниов, се бришам и од СД и од уредов... пак ми се појавува тоа "Your SD card is full" да му го мочам јас на неговото фулл да му го намочам, а целиот празен ми седи мобилниов.

Хелп :(
Пријател....јас слични проблеми сум имал со кинески телефони кои на хартија се топ, но постојано ми појавувале мани.
После тоа решив да не фрлам пари...и дома све ми е Самсунг, јес од поефтините, но стабични без никакви проблеми
Имам два таблети-едниот кинески, другиот Самсунг, кој иако е поспор е стабилен. Кинескиот 3 пати е отворан на сервиси.....да ти се одмили во тоа таблети..телефони
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Пријател....јас слични проблеми сум имал со кинески телефони кои на хартија се топ, но постојано ми појавувале мани.
После тоа решив да не фрлам пари...и дома све ми е Самсунг, јес од поефтините, но стабични без никакви проблеми
Имам два таблети-едниот кинески, другиот Самсунг, кој иако е поспор е стабилен. Кинескиот 3 пати е отворан на сервиси.....да ти се одмили во тоа таблети..телефони
Poglup post zdravje. I samsung sve proizveduva vo kina, sekade imas skart i asalno. E sega koj ne znae so da si kupi nikoj ne mu e kriv.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Сега? сега правиме нови телефони со неуништливи батерии, и уреди далеку подобри од претходните. Тоа е бонусот кога асален бренд ќе направи грешка, јас уствари сум среќен што им се деси Note 7, сега уредите се неверојатно изработени, и имаат 8 секвенци на проверка пред да отидат у продажба, разбуди ме кога кинез ќе го напраиви тоа, поз и со лесно.

https://youtu.be/C_PUpJeV0_4?t=6m23s
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Сега? сега правиме нови телефони со неуништливи батерии, и уреди далеку подобри од претходните. Тоа е бонусот кога асален бренд ќе направи грешка, јас уствари сум среќен што им се деси Note 7, сега уредите се неверојатно изработени, и имаат 8 секвенци на проверка пред да отидат у продажба, разбуди ме кога кинез ќе го напраиви тоа, поз и со лесно.

https://youtu.be/C_PUpJeV0_4?t=6m23s
Тоа е Самсунг ем ќе го преплатиш ем куќата ќе ти ја запали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom