Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Данкешун!!!
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Ima li nekoj sto e na Kosmofon, a ima telefon sto ne e so Symbian software, a vo nego da ima Java aplikacii, od tipot na Opera browser ili messengeri. Dali moze da pristapuva na internet preku telefonot preku gprs. Da surfa i da razgleduva strani na telefonot, da ne e povrzan preku kabel na kompjuter.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
191
Поени од реакции
0
Имам Самсунг Д600 и многу се изнервирав кога видов дека мелодија за пораки има само една и плус нема опција да ставис мелодија од својата музика,дали знае некој како мозам сама да си симнам мелодија зашто стварно е глупаво толку скап тел. а толку проста опција да ја нема.
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Aj да ве замолам за шифрата која што треба да се внесе за да ти стигаат пораки со пропуштени повици, а да не му земаат пари на тој што ќе ме бара додека сум недостапен (како што беше мејли порано). Ова го имав активирано, ама нешто ми се заеба и сега им зема пари на тие што ми ѕвонат кога сум недостапен. Иначе на Мобимак сум.

Фала однапред и од позади :)
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
Раскољников напиша:
Aj да ве замолам за шифрата која што треба да се внесе за да ти стигаат пораки со пропуштени повици, а да не му земаат пари на тој што ќе ме бара додека сум недостапен (како што беше мејли порано). Ова го имав активирано, ама нешто ми се заеба и сега им зема пари на тие што ми ѕвонат кога сум недостапен. Иначе на Мобимак сум.

Фала однапред и од позади :)
мислам дека целата таа процедура ја има во тие брошурите на МобиМак..а услугата мислам дека се вика "Кој барал",па заврти и до 122,провери дали има таква опција...
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
За изгубен телефон. Се јавив во Космофон и и велам на операторката дека го изгубив телефонот што може да се направи. И ништо ми вика. Дали преку GPSR може да се лоцира ми вика неможи, а изгубен е/украден Sony Ericsson K300i и сега што? Бевме во полиција тие рекоа телеграма ќе пратиме до Скопје да го бараат преку GPRS го кажавме серискиот код на телефонот на кутијата се легално го средивме тоа и сега дали може да го најдат преку GPRS, дали има тука врска сега тој што ќе го уклучи телефонот дали е на Мобимак или на Космофон. И зошто таа операторката вика ништо не може да се стори јавете се в полиција и толку. Ај некој нека каже конкретен одговор што треба да се направи кога ке ти го украдат телефонот и како истиот може да се пронајде.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
galaxy2027 напиша:
За изгубен телефон. Се јавив во Космофон и и велам на операторката дека го изгубив телефонот што може да се направи. И ништо ми вика. Дали преку GPSR може да се лоцира ми вика неможи, а изгубен е/украден Sony Ericsson K300i и сега што? Бевме во полиција тие рекоа телеграма ќе пратиме до Скопје да го бараат преку GPRS го кажавме серискиот код на телефонот на кутијата се легално го средивме тоа и сега дали може да го најдат преку GPRS, дали има тука врска сега тој што ќе го уклучи телефонот дали е на Мобимак или на Космофон. И зошто таа операторката вика ништо не може да се стори јавете се в полиција и толку. Ај некој нека каже конкретен одговор што треба да се направи кога ке ти го украдат телефонот и како истиот може да се пронајде.
За операторката ништо не ме чуди што ти рекла ништо бидејќи сите вработени во космофон се тотални идиоти,зборувам од искуство бидејќи во гевгелија има едни идиоти кои не ги интересира воопшто работата и ич не служат добро,во скопје еднаш отидов и одам да си ставам кредит од 100 денари(веќе насекаде пишуваше дека има) и тие ми викат,рано е уште,не се ставени сметките од по 100 денари,потоа имам одено за Охрид и отидов кај еден салон и една жена работеше(тогаш сакав да си купам телефон) и ја прашувам какви телефони има и кога оваа ми вика:види што имаме,само тоа што е изложено го имаме,зар слеп си?Кога ми дојде да и треснам шамар ама сепак не можев и си отидов бидејќи навистина ми пукна филмот
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
ej de4ki kako se praka poraka so nepoznat broj?
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
e poraka ne mozis so nepoznat broj mislam:)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
galaxy2027 напиша:
За изгубен телефон. Се јавив во Космофон и и велам на операторката дека го изгубив телефонот што може да се направи. И ништо ми вика. Дали преку GPSR може да се лоцира ми вика неможи, а изгубен е/украден Sony Ericsson K300i и сега што? Бевме во полиција тие рекоа телеграма ќе пратиме до Скопје да го бараат преку GPRS го кажавме серискиот код на телефонот на кутијата се легално го средивме тоа и сега дали може да го најдат преку GPRS, дали има тука врска сега тој што ќе го уклучи телефонот дали е на Мобимак или на Космофон. И зошто таа операторката вика ништо не може да се стори јавете се в полиција и толку. Ај некој нека каже конкретен одговор што треба да се направи кога ке ти го украдат телефонот и како истиот може да се пронајде.
druze mene mi ukradoa dva telefona nokia 3510i i motorola v365 ni GPRS in nisto ne pomaga ako nemas vrski nikoj ne go interesira
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Moeto prasanje ne e mn,problematicno:) ama sakam da ve prasam za mislenje kakov mob da si zemam :sakam da imam Mp3 ,kamerche bluetooth infrared (da ne e so otvoranje) i da e do 15000 !! i sakam da ve prasam sho mislite za ovie dva tel.:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Kako da aktiviram mms za sony ericsson k300i ? ( na cosmofon sum )
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
ja mislam deka e bolji ovoj pomarandzestiov! bolji e stvarno! a mozes da si zemes i SonyEricsson K700i
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
MaLe4kA напиша:
ja mislam deka e bolji ovoj pomarandzestiov! bolji e stvarno! a mozes da si zemes i SonyEricsson K700i
ne mi se bendisva toj mn :) K700i .A ovoj portokaleviot ima extra super opcii:) 256 mb memorija kamera 1.3mpx itn itn..ama menee mi e deka e malku debel:(:(Vidi go:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom