Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Топка напиша:
ВО МОБИМАК менито одиш на Инфо-Сметка. И ќе ти стигне порака. Или јави се на оператор - ќе ти каже.
Да... ама во МОБИМАК ... ама КОСМОФОН се сељачишта и немааттакво нешто (не дека другиве нсе сељачишта, али ...):kez:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Imam problem so baterijata na telefonot,mi se puni samo do pola.
Neznam ustvari dali e do punjacot ili do baterijata?!
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
IsidoraD напиша:
Imam problem so baterijata na telefonot,mi se puni samo do pola.
Neznam ustvari dali e do punjacot ili do baterijata?!
Очигледно е до батеријата. Ако е до полначот, воопшто нема да се наполни.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Rootc напиша:
Dali nekoj znae Kako da go reinstaliram/Update softverot(symbianot) na nokia 6600
Oднеси го во Nokia Connecting People и мислам дека update на софтвер е околу 800 денари
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Rootc напиша:
Dali nekoj znae Kako da go reinstaliram/Update softverot(symbianot) na nokia 6600
Има код некако се пишува и нешто слично и сам се реинсталира ама не е сигурен начин тоа. Го најдов тоа на интернет и пишуваше дека ако билошто се деси со телефонот они не се криви.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе тогаш не се реинсталира туку се ресетира на фабрички поставки. Имаше нешто ми се чини се стиска * па се држи неколку секунди зеленото копче за јавување или таканешто, и тогаш ти брише се и од картица и од телефон. А имаше и *#7370# или така нешто беше и тогаш прави ресет само на меморијата во телефонот
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
krusha03 напиша:
Oднеси го во Nokia Connecting People и мислам дека update на софтвер е околу 800 денари
Немој ова да си праел....трупови се...боље прашувај на форумов www.iphone-forum.org да ти помогнат за проблемот отколку таму да го носиш!!!!!
Јас кога на времето имав 3650 го носам и нишо не знаеа...само го флешуваа за џабе...три пати до сега
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Па јас мислам он тоа бара, да му го флешуваат со нов софтвер
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе Круша знаеш кај можам у Ск да го упдејтам firmware-от на SonyEricsson P800???
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Aбе за SE незнам баш, би требало во повеќево мобилари да имаат таква работа. Еве пробај во Mobelix кај опшината во кисела вода. Ама најубаво е да видиш кој е овластен сервис за SE и кај него да си идеш. Сум имај Ericsson ама никогаш SE така да не сум се заинтересирал да побарам
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Иначе преставништвото на SE, се наоѓа на Партизанска, спроти лептокарија т.е.поточно накде спроти Германос,само на другата страна од Партизанска
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ај ве молам некој ако го има програмот BlackList за Symbian со крак нека ми пише на пп.
Плис:cuc:
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Кажи за која верзија на Symbian ти треба?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
За Нокиа 6600
 

Kajgana Shop

На врв Bottom