Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
znaci se sos mi treba e seriskiot broj(imei)idam vo cosmofon vika go izgubiv mob eve go brojot dali ke moze da go najdete
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Problemot e sto ne mozes nikako da go doznaes seriskiot osven da go procitas na telefonot ili na kutijata. Ti rekov, duri i da go pamtis ne mozes da dokazes deka telefonot so toj seriski e navistina tvoj.
Jas mozam da zemam da razgledam telefon od nekoj covek i da si go zapisam seriskiot i da prijavam deka mi go ukrale telefonot. Ke go najdat telefonot no problemot e sto jas ke nemam kako da dokazam deka telefonot e moj. Vsusnost vo ovoj slucaj i ne e moj i zatoa za da nema vakvi slucai, mora da se ima dokument
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Sony ericsson k500i

Од кај да симнам софтвер за USB за телефонов?????
Бидете хумани...:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
TpH_Bo_OkO напиша:
Од кај да симнам софтвер за USB за телефонов?????
Бидете хумани...:)
KAkov softver....??? Imash tema na ovoj podforum POMOS...taka da obrati se i tamu...ama ne mi e jasno kakov softver barash...?
 
Член од
6 април 2006
Мислења
18
Поени од реакции
0
Дали некој знае како да сетирам GPRS за Космофон? Финтата е што претходно немав никакви проблеми ама изгледа од кога ми пратија профил за MMS услугата се ми се поремети :) Побарав нешто да не има на нивниот сајт ама тапа! На Sony Ericsson има стериање само за мобимак. Иначе имам К500i.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ок фала ман! Иначе што вака им текнало да го апдејтуваат сајтот? :)
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Сакам некој да ми каже дали на мобилниот телефон има инсталирано апликација MSN за чат и од каде, од која страна ја има симнато, зборувам симнато за преку WAP. Зошто јас еднаш порано пробав да симнам една апликација и постојано ми кажувше not accessible или така нешто и никако неможев да ја симнам. Инаку ми треба таква апликација за на Sony Ericsson Т290 и К300. Ако некој знае ај нека ми каже обавезно.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас мислам не можеш на тие телефони да инсталираш MSN зашто не се Symbian....Јас порано имав на мојот....Ама за тие телефони мислам нема
 

Jez

Член од
28 април 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
IM на несимбиан телефони

Има ли некој некаков IM софтвер кој ќе работи под Јаva и преку кој ќе може да се читаат и испраќаат пораки на yahoo messenger или google talk (посебно ме интересира за овој вториов). Порано користев Agile messenger на Symbian телефони и работеше прекрасно.

Thanks
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Jez напиша:
Има ли некој некаков IM софтвер кој ќе работи под Јаva и преку кој ќе може да се читаат и испраќаат пораки на yahoo messenger или google talk (посебно ме интересира за овој вториов). Порано користев Agile messenger на Symbian телефони и работеше прекрасно.

Thanks
има полно вакви. Еве повеќе информации:
http://www.gamemobile.co.uk/iminstantmessenger.htm
http://www.getjar.com/products/1296/IMMobileInstantMessengerforJavaPhones

Постојат многу IM софтверски апликации кодирани во Java. Оној што ќе го избереш е твој личен избор.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Dali nekoj znae Kako da go reinstaliram/Update softverot(symbianot) na nokia 6600
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Може некој да ми каже како да си ја проверувам сметката (на пост-пејд на космофон)... пред да ми дојде сметката оти ако сум пречекорил лимитот...:pishtoldz :pishtoldz
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
не можеш!
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Handsome напиша:
Може некој да ми каже како да си ја проверувам сметката (на пост-пејд на космофон)... пред да ми дојде сметката оти ако сум пречекорил лимитот...:pishtoldz :pishtoldz
ВО МОБИМАК менито одиш на Инфо-Сметка. И ќе ти стигне порака. Или јави се на оператор - ќе ти каже.

П.С. Ова е за МОБИМАК. За Космофон - не знам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom