Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ајде уште еден дуел...HTC Desire 500 или Сони М2???
Иста цена, се е исто. Луѓе што прашував ми рекоа Сони никако. Но на нет пишува дека оваа година софтверот им е значително подобрен, чак што више за брзината на софтверот највеќе ги фалат.
Инаку моментално користам Desire C и што и да одберам ќе ми изглеа како ракета:)
Вчера земав Sony M2, претходниот телефон ми беше Sony Xperia S, уште е рано да кажам повеќе за телефонот али вака на прва ми изгледа доста солиден. Цената му е доста пониска од колку што кошташе S-от а е значително побрз од него, интернетот ми лета во споредна со xperiata s, побрзо отвара апликации, исто камерата мислам дека е нешто поквалитетна а и побрза, вака на прва одлично телефонче за цената.

ХТЦ-то не сум имал прилика да го разгледам, според карактеристиките на хартија, нешто е подобар Сонито, поголема бнатрешна меморија, ХТЦ 4 гб, Сонито 8 гб, подобро видео, ХТЦ 720п Сонито 1080п, подобра батериа, 1800мах кај ХТЦ наспроти 2300 кај Сонито. Од друга страна имаат ист рам и иста јачина на процесорот.

Торте мобил и останатите кои работат со телефони би требало да ти помогнат повеќе околу изборот.[DOUBLEPOST=1404750068][/DOUBLEPOST]
Како го напиша бројот?
Давам примери:
+389070...
389070...
+38970...
38970...
070...
70...
+38971.....
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Вчера земав Sony M2, претходниот телефон ми беше Sony Xperia S, уште е рано да кажам повеќе за телефонот али вака на прва ми изгледа доста солиден. Цената му е доста пониска од колку што кошташе S-от а е значително побрз од него, интернетот ми лета во споредна со xperiata s, побрзо отвара апликации, исто камерата мислам дека е нешто поквалитетна а и побрза, вака на прва одлично телефонче за цената.

ХТЦ-то не сум имал прилика да го разгледам, според карактеристиките на хартија, нешто е подобар Сонито, поголема бнатрешна меморија, ХТЦ 4 гб, Сонито 8 гб, подобро видео, ХТЦ 720п Сонито 1080п, подобра батериа, 1800мах кај ХТЦ наспроти 2300 кај Сонито. Од друга страна имаат ист рам и иста јачина на процесорот.

Торте мобил и останатите кои работат со телефони би требало да ти помогнат повеќе околу изборот.[DOUBLEPOST=1404750068][/DOUBLEPOST]

+38971.....
Па подобро му е м2 да земе, јас имам лошо искуство со десире 500 ...
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
Ајде уште еден дуел...HTC Desire 500 или Сони М2???
Иста цена, се е исто. Луѓе што прашував ми рекоа Сони никако. Но на нет пишува дека оваа година софтверот им е значително подобрен, чак што више за брзината на софтверот највеќе ги фалат.
Инаку моментално користам Desire C и што и да одберам ќе ми изглеа како ракета:)
м2 обавезно "крал" е на мид ренџ телефоните
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
Имам еден проблем со Самсунг Г с2, неможам да си ставам Landspace позадина, ми ја нема воопшто таа опција :гомце:

Ако некој повеќе ги барата овие работи ако не му е тешко нека ми помогне :icon_lol: Фала ви
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Сакам да одјавам претплата од ОНЕ, значи имам уште два месеци додека да истече договорот. Сакам да си земам нов број од Т-мобајл,ми се чека уште два месеци па сакам да пријавам како изгубен дека е и да го одјават бидејќи и без тоа ќе ја фрлам картичката и ке си земам нова.
Дали ке имам некакви пречки, дали ке плаќам уште тие два месеци.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Сакам да одјавам претплата од ОНЕ, значи имам уште два месеци додека да истече договорот. Сакам да си земам нов број од Т-мобајл,ми се чека уште два месеци па сакам да пријавам како изгубен дека е и да го одјават бидејќи и без тоа ќе ја фрлам картичката и ке си земам нова.
Дали ке имам некакви пречки, дали ке плаќам уште тие два месеци.
најубаво издржи до крај. секоја друга комбинација ти е безпотребна.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Како да ги префрлам sms пораките од symbian на android телефон?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Како да ги префрлам sms пораките од symbian на android телефон?
на симбианот ти се во тел претпоставувам, така?
е па кога е така, едноставно ќе го уклучиш андроидот, а и нокиата. андроидот ќе те праша при првото уклучување (ова важи само кога сефте му правиш на андроидот) дали сакаш да се поврзеш со некој апарат за да префрлиш податоци. нормално ќе кажеш ДА, ќе се уклучи блутут, а и на нокиата исто ќе вклучиш претходно блутут и они ќе се поврзат меѓусебе. толку се сеќавам, одамна беше, но и јас појма немав како иде но се снајдов ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom