Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 април 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
491
Аман бе луѓе, со самото купување ги терате малите бизнисменчиња шти шиткаат копии постојано да не гушат и да продаваат таква роба. Па ако веќе даваш 5000/6000 за нешто што е правено во некоја шупа или подрум дај ги тие пари за послаб телефон ама барем марка. И што сеа ако имате копија фраери сте кога ќе го извадите на маса телефонот и сите викаат ВАУ?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.833
Поени од реакции
4.569
Луѓе ај малу помош, сакам да земем телефон и се мислим помеѓу Nokia Lumia 630 и Samsung Galaxy Core Plus. Свите што ги прашав до сеа ми рекоа за Самсунгот, ама мене појќе ми прае мерак Нокиата, нема андроид виндоус е и затоа сакам да сменим да пробам како е ама незнам колку е добро тоа... 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.299
Член од
13 декември 2011
Мислења
219
Поени од реакции
43
секој втор има самсунг и што е најглупо сите телефони имаат идентичен облик и дизајн ... јас би одбрал НОКИА
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
496
Поени од реакции
196
нокиата на излег ти е ... уфф:drk: сите смартфони нокии се многу добри на изглед ако си избереш и соодветна боја
за перфоманси подобар е нокијата, ама сепак мене мног не ми се допагја што е WinOS не ми се допагја и изгледот(хоумскринот ми е некако .. хм коцки само ) и нема подршка многу за апликации
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.747
Поени од реакции
1.681
Луѓе ај малу помош, сакам да земем телефон и се мислим помеѓу Nokia Lumia 630 и Samsung Galaxy Core Plus. Свите што ги прашав до сеа ми рекоа за Самсунгот, ама мене појќе ми прае мерак Нокиата, нема андроид виндоус е и затоа сакам да сменим да пробам како е ама незнам колку е добро тоа...Nokiata зошто самсунгот е гревен
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.457
Луѓе ПОМОШ!!!

Имам Андроид телефон и по грешка ја избришав апликацијата Google Play services, ја барав повторно да ја симнам на Play Store, ама неможам да ја најдам.


За што е апликацијата што ја избришав? Дали со тоа што ја избришав може да настане некој проблем кај телефонот и апликациите во него? Чаре?


:)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.195
Поени од реакции
1.530
Луѓе ПОМОШ!!!

Имам Андроид телефон и по грешка ја избришав апликацијата Google Play services, ја барав повторно да ја симнам на Play Store, ама неможам да ја најдам.


За што е апликацијата што ја избришав? Дали со тоа што ја избришав може да настане некој проблем кај телефонот и апликациите во него? Чаре?


:)
Што тел имаш рутиран ли ти е?

Sent from my SM-N9005
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Ајде уште еден дуел...HTC Desire 500 или Сони М2???
Иста цена, се е исто. Луѓе што прашував ми рекоа Сони никако. Но на нет пишува дека оваа година софтверот им е значително подобрен, чак што више за брзината на софтверот највеќе ги фалат.
Инаку моментално користам Desire C и што и да одберам ќе ми изглеа како ракета:)
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
216
Поени од реакции
24
Ајде уште еден дуел...HTC Desire 500 или Сони М2???
Иста цена, се е исто. Луѓе што прашував ми рекоа Сони никако. Но на нет пишува дека оваа година софтверот им е значително подобрен, чак што више за брзината на софтверот највеќе ги фалат.
Инаку моментално користам Desire C и што и да одберам ќе ми изглеа како ракета:)
Дечки што работат со телефони викаат дека М2 е потценето телефонче. :)
Јас би играл на М2-ката.


п.с. Не се исти, дефинитивно М2-ката е боље на спецификации, во доста сегменти, башка е и понов модел.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.449
Поени од реакции
3.856
Ај да си прашам тука, се надевам ке помогне некој.
Вчера си земав ново телефонче, си се логирав со стариот акаунт од претходниот телефон, си симнав вибер и кога го пишувам мојот број, нели го бара виберот да го внесеш бројчето како и името на државата, после внесувањето на бројот ми јавува како бројот не ми е валиден ... Чаре некое ?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.677
Поени од реакции
20.137
Ај да си прашам тука, се надевам ке помогне некој.
Вчера си земав ново телефонче, си се логирав со стариот акаунт од претходниот телефон, си симнав вибер и кога го пишувам мојот број, нели го бара виберот да го внесеш бројчето како и името на државата, после внесувањето на бројот ми јавува како бројот не ми е валиден ... Чаре некое ?
Како го напиша бројот?
Давам примери:
+389070...
389070...
+38970...
38970...
070...
70...
 
На врв Bottom