Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Многу ефтини, пишува Корејски, гледам на јутуб пто имаат ставано скоро и да нема разлика во изгледот...е сега како би функционирал и каков е квалитетот тоа е дискутабилно.


Има некој друг искуство со вакви работи?
На мој другар му имаа донесено, и баш го чепкавме, поарно не зимај, не е се така како што изгледа..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Многу ефтини, пишува Корејски, гледам на јутуб пто имаат ставано скоро и да нема разлика во изгледот...е сега како би функционирал и каков е квалитетот тоа е дискутабилно.


Има некој друг искуство со вакви работи?
Воопшто не се така како што изгледаат ... и да НЕ се корејски туку кинески
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Многу ефтини, пишува Корејски, гледам на јутуб пто имаат ставано скоро и да нема разлика во изгледот...е сега како би функционирал и каков е квалитетот тоа е дискутабилно.


Има некој друг искуство со вакви работи?
Kaj смеат во Кореја да прават копија на Самсунг кога Самсунг е корејска фирма? Ај размисли малце.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1049883
Колку би чинеле овие телефони? не сум многу упатен, ми влезе во око огласот, некој да помогне.
Мој другар купил ваков чкљ од некој човек без да ме праша и самиот се заебал оти не му работел VIP оператор таков му е фреквенцијата затоа подобро не купувај не е се како што изгледа .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Kaj смеат во Кореја да прават копија на Самсунг кога Самсунг е корејска фирма? Ај размисли малце.
Не знам јас за овие реков, само нагласив дека така пишува, а и баш во Кореја може да се најде некоја фирма и да копира за ситна пара, кој знае како функцонираат таквите фирми.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Не знам јас за овие реков, само нагласив дека така пишува, а и баш во Кореја може да се најде некоја фирма и да копира за ситна пара, кој знае како функцонираат таквите фирми.
Јужна Кореја не е како Кина кој како ќе стигне да копира се и сешто,Ј.Кореја има строг закон против таквите копирачи во некое гаража или на брод оти Самсунг е бренд на Ј.Кореја
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Едно прашање.
Треба да продужам договор во ВИП. Се мислам дали да земам Xperia M, М2 некако посолен ми е.
Се мислам и за Lumia 630.
Моментално користам Алкател 995.

Што мислите вие?
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Едно прашање.
Треба да продужам договор во ВИП. Се мислам дали да земам Xperia M, М2 некако посолен ми е.
Се мислам и за Lumia 630.
Моментално користам Алкател 995.

Што мислите вие?
ја би зела Xperia M, имаш предна камера, андроид е, 1гб рам и дуал кор процесор.. :D
сепак нокиа е нокиа..
што и да земеш, се надевам долго ќе го користиш :D
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
Помош ми пукна екранот на ХТЦ десире 310 :( Тачот работи и се нормално си работи само стаклото е пукнато. Само стаклото да го сменат ми бараат 3500 .... а на реклама5 неотворени има по 5000 денари. Ве молам за помош многу ми е криво не го земав на моја претплата а не го користев ни месец .
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Има 12121 теми за телефони он нова си отавара, на кој како ќе му дојди на курот си отвара теми.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Има ли некакви шанси да се спасат смс пораки од нокиа телефон C5-03 со symbian систем? Да се копираат на картичка или преку кабел ако се поврзи телефонот да се проба нешто? Нема никакви опции во телефонот во смисла на copy/move to card итн...
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Па како што му вели јузерот - баш македонче, ништо не е поважно од неговиот проблем, ни ред ни бутур.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
И каква помош сакаш сега?
Порачај од ибеј само тач, па јас ќе ти го сменам. Поинаков начин да ти помогне некој не знам.

п.с. не одговарам ако при отварање се зезне нешто друго.
п.п.с. не се секирај, имам поправано телефони, нема твојот да ми е прв. :icon_lol:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ме интересира дали може на телефон да се логирам на скајп преку фејсбук како шо правам коа се пуштам на компјутер ?
 
Ф

Флеш

Гостин
Мој другар купил ваков чкљ од некој човек без да ме праша и самиот се заебал оти не му работел VIP оператор таков му е фреквенцијата затоа подобро не купувај не е се како што изгледа .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
Јас имам с4,ајде благо кажано копија ... да не се вознемирувам се шкарт дека е ..... Немам никаков проблем со телефонот,супер си работи,како шо кажа вип,еве јас сум на нив,си работи супер,е сеа разликата е во тоа што овој се разликува од оргиналот во процесор и во рам само,а другото е шо има радио за разлика од оргиналот .... Засега, супер си е,веќе неколку месеци дејли драјв ми е .... е сеа ќе се исклучиш од бенефитот како апдејт на андроидот,па приморан си да ти старее верзијата со тек на време :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom