Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Тоше напиша:
Ме интересира на кој начин се поврзува мобилен телефон (конкретно Motorola E398) со компјутер? Знам да го подесам телефонот но не знам што треба да се прави на компјутерот! Барав нешто во HELP, исто и на Интернет и ми рекоа дека е потребен кабел за Bluetooth (јас имам data-кабел, не знам дали е тоа за истата намена).

Телефонот одлично функционира со други bluetooth телефони но со компјутерот не може.

И уште едно прашање, дали може преку bluetooth да се поврзе со стар компјутер Windows 98 од 2000 год. или мора само со нови WinXP базирани?
ako imas data kabel za da go povrzes so PC ti treba instalaciono cd , obicno toa cd kaj nas vo makedonija mobimak i kosmofon retko og davaat ( go kradat) pa taka da dzabe ti e kabelot :)
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
imam samsung s 300 i podrzuva mms.bev vo mobimak da mi go podesat da primam sliki...megjutoa sekogas mi stiga kod preku poraka i mi kazuva da otidam na stranicata na mobimak i tamu da ja simnam slikata...zzaso ne si primam normalno mms
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дали некој може да ми каже каде може да симнам бесплатно програмче со кое ќе можам да ги конвертирам снимените видео клипови со мобилен телефон (имам К700I) во АВИ и други формати, и обратно АВИ фајловите да ги конвертирам во 3GPP фајлови за мобилен.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
HELP

HELP!!! Итно ми треба овластен сервис за ERICSSON во Скопје! Знае ли некој каде се наоѓа?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
ZOTE напиша:
Дали некој може да ми каже каде може да симнам бесплатно програмче со кое ќе можам да ги конвертирам снимените видео клипови со мобилен телефон (имам К700I) во АВИ и други формати, и обратно АВИ фајловите да ги конвертирам во 3GPP фајлови за мобилен.
Еве овде :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Mandrak напиша:
HELP!!! Итно ми треба овластен сервис за ERICSSON во Скопје! Знае ли некој каде се наоѓа?

Generalen i avtoriziran servis za Sony ericsson za MK e MOBIKO
ul. Partizanski odredi br. 101 Skopje
tel. 02/3090060
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Благодарам, ептен ми заврши работа!
 
Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Ај ве молам за совет.Вчера го изгубив мобилниот.Дали има шанса некако да го најдам.Што да правам?Иначе на Cosmofon sum
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Kako prvo mora da ja cuvas kutijata i seriskiot broj koj e zapisan na nea za da dokazes deka telefonot e tvoj.
Potoa treba da prijavis vo policija i cosmofon (samo neznam dali cosmofon ima opcija da ti go lociraat telefonot).
I da se molis nekoj da go nasol, da go uklucil i da go koristi zosto samo taka moze da se locira kade, a ako nikoj ne go najde nadevaj se deka baterijata ke ti izdrzi dodeka ti go najdat. Otkako ke ti go najdat ke te viknat vo policija da dojdes da si go zemes.
 
Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
па има еден проблем тоа е што батеријата ми беше празна кога го изгубив а кутијата тешко затоа што ми го дадоа на поклон од Швајцарија само моб.а кутијата со картицата од cosmofon ja iam doma
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Togas i da ti go najdat, NEMA DA TI GO DADAT, zosto nemas dokaz deka e tvoj. Taka da ke mora da si kupis drug telefon. Zalam ali nema resenie. Osven toa ne go znaes ni seriskiot za da mozat da ti go lociraat.
 
Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Абе добро може ке успеам да го најдам серискиот код.и после што?идам у полиција и викам го изгубив моб. дали може да го најдете им го кажувам кодот и крај?ако го најдат ок ако не ништо.тоа е се што можам да направам?
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
da cosmofon moze da go lociraat bez problem. Ali seriskiot ( IMEI ) brojceto mora da go znaes ali toa nema veze so karticata tuku od aparatot. I zavisi lopovot so kartica mu stail dali mobimak ili cosmofon
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Problemot e toa sto nema nacin da go doznae seriskiot. Duri i ako "go pamti" mora da ima pisan dokument za da pokaze deka telefonot so toj seriski e negov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom