Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.523
Поени од реакции
57.425
Ај уште нешто да прашам... Кога ќе ја уклучам Операта ова ми се појавува


This application is untrusted. Тhis will require connecting to the network which may cost you money Opera Mini wants to send information. Is this OK?

Финтата е што кога не фаќам WI-FI и ако притиснам OK на мобилниот пак имам интернет.. Дали тоа ми троши пари на мобилниот?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
  • По која цена се движат кинеските копии на iPhone 4 ( нов ), и каде да барам.
  • Совет за мобилен од VIP на тарифa Free M ( или со доплата на истата до 1 500 ден. ).
  • Совет за купување на евтин мобилен со две SIM картички.
Фала!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.014
  • По која цена се движат кинеските копии на iPhone 4 ( нов ), и каде да барам.
  • Совет за мобилен од VIP на тарифa Free M ( или со доплата на истата до 1 500 ден. ).
  • Совет за купување на евтин мобилен со две SIM картички.
Фала!
Погрдо нешто од кинески Ајфон 4 нема!Сега да не испаднам филизоф овде,не знам можеби ти треба ама совет од мене,не земај поарно.
Телефон со 2 картички разгледај го Samsung Galaxy Y duos,или поефтина варијанта види Nokia Asha 200.
А од Вип на тарифа М гледам Blade G не е лош или Alcatel M pop .
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
233
Поени од реакции
28
Ekipata ? :D sakam da ve prasam dali znaete nekoja aplikacija za android so moze da gi probiva Wi-Fi pasvordite poso mi treba itno ? :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.050
Поени од реакции
2.484
Колку би коштала поправка на скршен екран од Алкател ОТ 995? Значит нов екран требит да се клајт а тачот е ок.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Колку би коштала поправка на скршен екран од Алкател ОТ 995? Значит нов екран требит да се клајт а тачот е ок.
Екранот не ти покажува слика? а тачот тој стаклениот дел ти е добар ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Имат слика и тачот преку целиот екран си работат совршено иако е распукан целиот екран.
Ако ти покажува слика добро екранот, тогаш треба да се смени само тачот т.е. тој стаклениот дел
имаш цена на ПП

 
Член од
20 декември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
0
здраво го рутирав мојот зте кис и сега немам мрежа но сим кард ја извадив ја ставив џабе исто така на гсм мк на форумот за зте кис лите најдов рескувери направив се како што беше објаснето cwm и сеа неможам да направам фактори ресет се појавува андроид логото после фактори преку системот и свети лед сијаличката од напред цело време црвено и морам да извадам батерија да го укл тел. еве за кој тел се работи рескувери преку ова инсталирав линк
 
На врв Bottom