Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Па мислам дека меѓу овие 2 нема што да се размислува, Scribe е далеку подобар, не дека Idol е лош, но сепак размисли и види ја разликата во вложено-добиено. Инаку од каде мислиш да го земиш Scribe, го немам видено во понудите од операторите а баш ме интересираше по која цена би се продавал.
на one.mk телефони прва страна го има, на претплата ќе го зимам.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
на one.mk телефони прва страна го има, на претплата ќе го зимам.
Моја грешка, јас мислев за One Touch Scribe HD, кој навистина е подобар од Idol-от, а меѓу овој што го нудат во One и Idol, сепак би се одлучил за Idol, зашто 512мб рам се стварно малце за модерен телефон, а и резолуцијата е ниска споредена со големината на екранот.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Може некој да ми ја објасни разликата меѓу Neverlock и X-sim, и дали сум во значаен минус ако купам iPhone со x-sim?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Кој од следниве телефони е најдобар? Во дилема сум кој да го земам!
1. Sony Xperia E
2. Samsung S6500 Galaxy Mini 2
3. HTC Explorer

Ви благодарам за советот однапред. Поздрав :)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Кој од следниве телефони е најдобар? Во дилема сум кој да го земам!
1. Sony Xperia E
2. Samsung S6500 Galaxy Mini 2
3. HTC Explorer

Ви благодарам за советот однапред. Поздрав :)

Јас би идел на Xperia E без двоумење.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Дечки ми се сјеба полначот за телефонот (Xperia X8), делот кој влегува во телефонот каде што се врзува со жиците е откачено од некоја жица како што ми се гледа и не полни сега. Ги поправаат некаде за поефтино да поминам? оти шетав денес некако скапо ми се гледа за нов полнач 500 денари по мобилариве ми бараат.
Или пак каде се поефтини да си земам, ако има некаде од оние полнач + УСБ кабел уште подобро.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Дечки ми се сјеба полначот за телефонот (Xperia X8), делот кој влегува во телефонот каде што се врзува со жиците е откачено од некоја жица како што ми се гледа и не полни сега. Ги поправаат некаде за поефтино да поминам? оти шетав денес некако скапо ми се гледа за нов полнач 500 денари по мобилариве ми бараат.
Или пак каде се поефтини да си земам, ако има некаде од оние полнач + УСБ кабел уште подобро.

Ако сакаш полнач плус усб, толку ќе те фати... ако не ти смета да е обичен микро усб полнач може за триста да поминеш да земеш кај нас (iButik).
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Колку би иделе половни добро сочувани HTC Desire и Sensation ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Колку би иделе половни добро сочувани HTC Desire и Sensation ?
Кажано е неколку пати за Дизајр 4-5000,а за Сензејшн не сум сигурен баш 9 до 12000 максимум не ме фаќај за збор ќе кажат и другите поточно.
 
P

parvati

Гостин
Еј а да прашам
Колко паре ке ми земеф да ставу нову маску на ајфон тројку?
И дали да иду куде дивљаци или у сервис да си га напрау?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Кажано е неколку пати за Дизајр 4-5000,а за Сензејшн не сум сигурен баш 9 до 12000 максимум не ме фаќај за збор ќе кажат и другите поточно.

kade be sensation 12000, toa moze lanska cena :)

Do kaj 100e tuka nekade pozicioniraj go.
 
Ч

Чај

Гостин
Ме интересира за телефоните што се продаваат по мобиларите,продавници за бела техника и операторите. Цените секаде се различни,па станува збор и за различни телефони или други им се маржите на производите?
На пример, Blackberry Z10 во ВИП е 38000, во ОНЕ 34000, а во мобилари и за 350 евра.
Истите телефони се,или мобилариве продаваат копии, рифабришед? Ако земам која опција е најпаметно? Доста огласи се вртат, и од iButik,Ledikom,Mobelix...
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ме интересира за телефоните што се продаваат по мобиларите,продавници за бела техника и операторите. Цените секаде се различни,па станува збор и за различни телефони или други им се маржите на производите?
На пример, Blackberry Z10 во ВИП е 38000, во ОНЕ 34000, а во мобилари и за 350 евра.
Истите телефони се,или мобилариве продаваат копии, рифабришед? Ако земам која опција е најпаметно? Доста огласи се вртат, и од iButik,Ledikom,Mobelix...

Потполно истите телефони се.

Некои мобилари продаваат и реплики, од овие три што ги наброја мислам дека Ледиком веќе не продаваат реплики, иБутик знам дека не продаваме... Mobelix ги има, ама ги означува јасно како реплики, значи не продаваат ни они реплика како оригинал да се подметнува...

Aко конкретно бараш Z10, имам на тооп ценичка ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom