Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
1 мај 2012
Мислења
153
Поени од реакции
74

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Ај и јас да прашам нешто можда веке некој и напишал нешто ама ме мрзи да барам назад по страните.Во очи ми падна ALCATEL IDOL има ли некој искуство со ваков значи 4.7 екран 8мп камера 4.1ос мада читам дека имал интегрирана батерија(ако ми цркне по некое време значи дека ке го фрлам телефонот не ми е јасно) и 4гига меморија али само интерна без можност за микро сд вистина е или.Ај пишете???
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ај и јас да прашам нешто можда веке некој и напишал нешто ама ме мрзи да барам назад по страните.Во очи ми падна ALCATEL IDOL има ли некој искуство со ваков значи 4.7 екран 8мп камера 4.1ос мада читам дека имал интегрирана батерија(ако ми цркне по некое време значи дека ке го фрлам телефонот не ми е јасно) и 4гига меморија али само интерна без можност за микро сд вистина е или.Ај пишете???
ima 13 giga vnatresna memorija plus slot za karticka ;)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ај и јас да прашам нешто можда веке некој и напишал нешто ама ме мрзи да барам назад по страните.Во очи ми падна ALCATEL IDOL има ли некој искуство со ваков значи 4.7 екран 8мп камера 4.1ос мада читам дека имал интегрирана батерија(ако ми цркне по некое време значи дека ке го фрлам телефонот не ми е јасно) и 4гига меморија али само интерна без можност за микро сд вистина е или.Ај пишете???
Се отвара телефонот и се менува батеријата ... за тоа не е проблем
на која цена би го земал ?

а за меморијата на спецификации си пишува убаво
Card slot microSD, up to 32 GB (dual SIM version)
Internal 4 GB / 13.3 GB (dual SIM version), 1 GB RAM
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Се отвара телефонот и се менува батеријата ... за тоа не е проблем
на која цена би го земал ?

а за меморијата на спецификации си пишува убаво
Card slot microSD, up to 32 GB (dual SIM version)
Internal 4 GB / 13.3 GB (dual SIM version), 1 GB RAM
VIP FREE L+ (ЗНАЧИ ДОПЛАТА ОД 5000) И ПРЕТПЛАТА ОД 800
И да прашам телефонов работи со две сим картици и сеа со интерната меморија не ми е јасно: има 13 gb ако работи со две сим картици или и со една ке има 13?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
VIP FREE L+ (ЗНАЧИ ДОПЛАТА ОД 5000) И ПРЕТПЛАТА ОД 800
И да прашам телефонов работи со две сим картици и сеа со интерната меморија не ми е јасно: има 13 gb ако работи со две сим картици или и со една ке има 13?
Значи со 1 сим е и има 4ГБ внатрешна меморија
а 13гб има верзијата со 2 сим

според мене барај друг телефон, околу таа цена нема ништо друго?
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Значи со 1 сим е и има 4ГБ внатрешна меморија
а 13гб има верзијата со 2 сим

според мене барај друг телефон, околу таа цена нема ништо друго?
Шо на пример ке предложиш нормално да се врти околу таа цена
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
На прво место би го ставил
Galaxy Core
L7 II
HTC 8S
Desire X

Да ми се свиѓа и HTC 8S.Е сеа изгледав бар 3 рецензии за ИДОЛ и неможам да разберам една работа:тие шо ги гледав се со дуал сим а овој во вип пишува дека е со една плус на рецензиите глеав а и пишува во вип Non Removable Li - Ion
А ти ми велиш дека се трга батеријата
Шо е вистина ја стварно не знам
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да ми се свиѓа и HTC 8S.Е сеа изгледав бар 3 рецензии за ИДОЛ и неможам да разберам една работа:тие шо ги гледав се со дуал сим а овој во вип пишува дека е со една плус на рецензиите глеав а и пишува во вип Non Removable Li - Ion
А ти ми велиш дека се трга батеријата
Шо е вистина ја стварно не знам
Батеријата не се вади класично под капаче туку се растура цел телефон, во сервис значи се вади сам не

HTC 8S е перфект телефонче, го имам покористено, од изработка па натака е супер ... само ако сакаш Windows Phone смартфон
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Батеријата не се вади класично под капаче туку се растура цел телефон, во сервис значи се вади сам не

HTC 8S е перфект телефонче, го имам покористено, од изработка па натака е супер ... само ако сакаш Windows Phone смартфон
Imam Alcatel OT991 sakam da go prodadam i mi nudat edna cena pa bi te prasal kolku go cenis realno ti pa da vidam dali bi mi se isplatelo
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
15
Поени од реакции
0
Здраво можи да прашам зошто не можам да се поврзам со компјутерот имам Sony Xperia Tipo кога го вклучувам во компјутер треба да инсталирам програма за да можам да префрлувам податоци песни итн. Програмата е инсталирана и кога одам да префрлам има моног опции и одберувам за песни префрлување и потоа пак нешто се инсталира старт. Потоа одам да ги ставам песните и ми излегува Skip all и одам Skip all и нема ништо, ништо не се префрлува во телефонот. Може да ми кажете во што е проблемот ве молам. :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Експерт сум во заебување на телефони. Добро барем сега имам бекап направено и можам да влезам во clockworkmod Recovery
И сега му давам
wipe date/factory reset
Wipe cache partition
Posle od
Mounst and storage menu
Davam na se format osven na sdcard
Posle odam Beckup and restore
Pa restore i strakam na bekapaot i mi vika Match 5 misis
Kade gresam ?

Пишам во двете теми али ми треба побрз одговор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom