Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Mozete li da mi pomognete da odberam koj telefon da go zemam?
Ova se ponudenite telefoni kaj VIP od 5.000-6.000 denari na tarifa L.
Bi sakal ako nekoj ima iskustvo da mi kaze koj od ovie ponudeni telefoni nema lag, snima dobri videa i sl?
lg optimus l7 II
windows phone 8s
desire x
galaxy ace 2
alcatel idol
xperia J
8s ако сакаш Windows OS, а ако сакаш Android Desire X. Вториот јас го користам и сум прилично задоволен.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
8s ако сакаш Windows OS, а ако сакаш Android Desire X. Вториот јас го користам и сум прилично задоволен.
A baterijata kako e? Imav android i nekako epten uzasno brzo se trosi, dodeka windows phone ne sum imal no mi se svigja interfejsot pa ako ima podobra baterija bi go zel nego?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
A baterijata kako e? Imav android i nekako epten uzasno brzo se trosi, dodeka windows phone ne sum imal no mi se svigja interfejsot pa ako ima podobra baterija bi go zel nego?
Има подобра батерија т.е. повеќе држи
софверот е пооптимизиран, не е ужасно расфрлан како андроидите
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
A baterijata kako e? Imav android i nekako epten uzasno brzo se trosi, dodeka windows phone ne sum imal no mi se svigja interfejsot pa ako ima podobra baterija bi go zel nego?
Па не е лоша, со повремено користење интернет, гледање телевизија, играње игри и слично кај мене држи околу еден ипол ден, некогаш и повеќе.
 
Член од
29 август 2012
Мислења
85
Поени од реакции
18
Вака дечки, можда прашањево може не е за овде, ама поврзано е со мобилниот. Па вака, имам интернет стик од 5 гига. Дали у опште ќе можам таа картичка од интернет стикот( пошо нели тој работи на сим картичка од вип) да ја ставам во мобилниот и да го искористам интернетот на мобилен? Кажете ми како ако можам ? :cautious:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Вака дечки, можда прашањево може не е за овде, ама поврзано е со мобилниот. Па вака, имам интернет стик од 5 гига. Дали у опште ќе можам таа картичка од интернет стикот( пошо нели тој работи на сим картичка од вип) да ја ставам во мобилниот и да го искористам интернетот на мобилен? Кажете ми како ако можам ? :cautious:
Стикот не ти ги дава тие 5 гига, туку сим картичката. Така да, можеш и на телефон да ја ставиш. Освен ако телефонот не ти е кодиран на друга мрежа.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 
Член од
29 август 2012
Мислења
85
Поени од реакции
18
Стикот не ти ги дава тие 5 гига, туку сим картичката. Така да, можеш и на телефон да ја ставиш. Освен ако телефонот не ти е кодиран на друга мрежа.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
Не те сфаќам баш... Иначе ја имам ставено картичката од стикот во телефонот но интернет немав. Можели некако да се актвира на мобилниот ?
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Ако може да ми помогнете при избор на телефон..
Понудата е оваа на Vip Free M од 1000 до 2000 денари телефоните
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
m pop bez dvoumenje, klasi podobar od site drugi
Имам лошо искуство со квалитетов на алкателиве особено со тачот па затоа фаворит ми е типото ама според спецификации алкателов е најдобар...Па ако има некој искуство со Алкателoв нека кажи :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Имам лошо искуство со квалитетов на алкателиве особено со тачот па затоа фаворит ми е типото ама според спецификации алкателов е најдобар...Па ако има некој искуство со Алкателoв нека кажи :)
Еден другар мој има.Арен е,за разлика од сите наведени.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Имам лошо искуство со квалитетов на алкателиве особено со тачот па затоа фаворит ми е типото ама според спецификации алкателов е најдобар...Па ако има некој искуство со Алкателoв нека кажи :)

Нема врска, јас имам алкател 995 тачот е одличен исто имам работено на овој и исто е скоро се.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
111
Поени од реакции
55
Здраво да прашам дали имат некоја шема изгубен ајфон да немојт да се најт рестарт нешо било шо? пријавен како изгубен од полиција викет дек неможе да го најдат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom