Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Некој ако знае нека помага.
Сега само што купив Htc wildfire s, внесувам пин и ми пиша unlocking pin а после sim network unlock pin
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Некој ако знае нека помага.
Сега само што купив Htc wildfire s, внесувам пин и ми пиша unlocking pin а после sim network unlock pin
Божее од вип купен на вип кодиран хаха првпут слушам :D
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Ебати аматерите ебати, ем ми наплатија 1000 денари повеќе ем сега ова.
За најевтини дека се нема збор, ама за другите работи се тешки аматери.

Изнервирам сум у пм.
Инаку го ставив да се полни. Сега гледам се наполни, да го оставам до утре сабаље или?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ебати аматерите ебати, ем ми наплатија 1000 денари повеќе ем сега ова.
За најевтини дека се нема збор, ама за другите работи се тешки аматери.

Изнервирам сум у пм.
Инаку го ставив да се полни. Сега гледам се наполни, да го оставам до утре сабаље или?
Не треба ;)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сакам ново телефонче ама не ми се расфрлаат пари. Па видов дека за мојот договор фемили релакс samsung gt s3350 е 1500.
Колку е добар телефонов зашто ич не ме бива во телефониве? :)
http://www.t-mobile.mk/public/detali-za-telefon.nspx?phoneid=8027&tabid=1&tn=Relax Comfort&ti=348&eg=002;102&et=168;199;221;173;171;177;175#tabsDetails-2

Иако не сум љубител баш на самсунг :S
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Bi sakal da se konsultiram,ako nekoj moze da mi pomogne,vo vrska so Mobilniot telefon Sony Erricson w 20 i.Problemot se sostoi vo toa sto go iskluciv istiot i sega ne mozam da go vklucam,odnosno na vklucuvanje samo sveti,trepka ekranot-displejot,a telefonot ne se aktivira.Tel.e pod garancija,megjutoa ako go odnesam vo SERVIS ke go resetiraat i ke izgubam mnogu vazni kontakti,podsetnici...Dali ima nekakvo resenie,kako bi se zacuvale istite,ili da se prenesat na stick ili kompjuter,pa potoa da se resetira?ODNAPRED mnogu Vi BLAGODARAM,na site sto bi mozele da mi pomognete!!!
1. Под гаранција, нема да ти го направат бесплатно - туку ќе ти наплатат или ќе ти речат дека не се прави, затоа што во дефект ти е флет кабелот кој во гаранцијата пишува дека тој дел заедно со екранот, светлата и блабла не подлежат под гаранција
2. не е скап сервисот 15тина евра е некаде и ако го однесеш во приватен сервис нема да ти фалат ништо од податоци.
--- надополнето: Oct 1, 2011 6:56 PM ---
Некој ако знае нека помага.
Сега само што купив Htc wildfire s, внесувам пин и ми пиша unlocking pin а после sim network unlock pin
треба да се декодира, заклучен е на мрежа т.е. работи само на операторот од каде што е купен.
--- надополнето: Oct 1, 2011 6:58 PM ---
Во ред се портовите пошто имам пробано и на друг компјутер и исто е не го препознава :(
--- надополнето: Sep 29, 2011 3:50 PM ---

Имам инсталирано iTunes и пак не сака да се полни,не го препознава ниту во itunes ниту во my computer :(
или е расипан телефонот или кабелот не чини! :) сеедно што полни на полнач, еднставно нема електроника за да ја препознае усб поратата, не се скапи :) 5евра a-class кај мене
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
121
Поени од реакции
57
Имам проблем... често ми ѕвони некој непознат број и кога ќе кренам не вика Ало или што и да е. Сакам да дознаам на кое име е регистриран тој број. Во VIP прашав и ми кажаа дека треба да поднесам пријава во полиција, па дури потоа да се жалам во VIP, а и пак не е сигурно дали ќе ми го откријат идентитетот.

Алтернатива?
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
6
Поени од реакции
2
1. Под гаранција, нема да ти го направат бесплатно - туку ќе ти наплатат или ќе ти речат дека не се прави, затоа што во дефект ти е флет кабелот кој во гаранцијата пишува дека тој дел заедно со екранот, светлата и блабла не подлежат под гаранција
2. не е скап сервисот 15тина евра е некаде и ако го однесеш во приватен сервис нема да ти фалат ништо од податоци.
--- надополнето: Oct 1, 2011 6:56 PM ---

треба да се декодира, заклучен е на мрежа т.е. работи само на операторот од каде што е купен.
--- надополнето: Oct 1, 2011 6:58 PM ---

или е расипан телефонот или кабелот не чини! :) сеедно што полни на полнач, еднставно нема електроника за да ја препознае усб поратата, не се скапи :) 5евра a-class кај мене
Што ми треба поточно не те разбрав?
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
sakam da prasam kako da stavam tema na sony ericosn xperia x8 kako se instalira i od kade se simnuva ne sum tolko nogo zapoznaen
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ме интересира дали може да се смени маската на HTC Wildfire, колку пари чини и каде може во Скопје да се најде такво нешто, ама да биде квалитетно. И колку чини еден гумен штитник за истиот телефон?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ме интересира дали може да се смени маската на HTC Wildfire, колку пари чини и каде може во Скопје да се најде такво нешто, ама да биде квалитетно. И колку чини еден гумен штитник за истиот телефон?
Денес не постои телефон што не му се менува маска. Само да најдеш некој асален што знае убаво да ја смени.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Денес не постои телефон што не му се менува маска. Само да најдеш некој асален што знае убаво да ја смени.
Не е проблем до мајсторот туку до маските
 

Kajgana Shop

На врв Bottom