Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Уште ти е тазе, причекај едно 10тина да поточно 5-6 полнења да поминат, ако не се оформи - тогаш рекламирај
--- надополнето: Oct 9, 2011 10:07 AM ---

Ресетирај го, има опција во колку да се пали телефонот и во колку да се гаси :) нешто слично како аларм ама повеќе е колку - го местиш тоа за да не ти звони некој додека одмараш, си на состанок или спиеш
--- надополнето: Oct 9, 2011 10:14 AM ---

што телефон?
Alcatel OT 806
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Bo прилагодувања побарај во мрежи нешто што пишува АПН или Дата блабла :) и избриши/исклучи. Вака на памет незнам, ама ако не се снајдеш пиши, утре ко ќе бидам на работа имам таков алкател и ќе побарам точно каде се наоѓаа сетинзите за исклучување на интернет.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Bo прилагодувања побарај во мрежи нешто што пишува АПН или Дата блабла :) и избриши/исклучи. Вака на памет незнам, ама ако не се снајдеш пиши, утре ко ќе бидам на работа имам таков алкател и ќе побарам точно каде се наоѓаа сетинзите за исклучување на интернет.
Неможам да го најдам, ајде ако не ти е тешко пиши утре фала многу (y)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Ми падна мобилниот у вода, само што го земав се исклучи и сеа абер нема да се уклучи. Што би му било неисправно и колку пари би ме чинело ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Ми падна мобилниот у вода, само што го земав се исклучи и сеа абер нема да се уклучи. Што би му било неисправно и колку пари би ме чинело ?
Можно е и да е батеријата, но може и нешто друго да е. Најдобро е да го однесеш во сервис па таму да констатираат.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ми падна мобилниот у вода, само што го земав се исклучи и сеа абер нема да се уклучи. Што би му било неисправно и колку пари би ме чинело ?
Извади ја батеријата и тркни до сервис утре мора да се исчисти и да се прегледа дали има нешто оштетено
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
samsung e250i, има проблем најверојатно со flat кабелот. Губи боја екранот или комплетно станува бел. Тоа е проблемот или? Колку би коштало негова замена?
samsung e590, има проблем со слушалката т.е. мн слабо се слуша. Треба да се смени, исчисти само или? А и за motorola V360 колку би чинело батерија нова?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
имам нокиа н97 и кога ми звони некој го кажува и неговото име сред рингтон одам во профили и го исклучувам тоа што е саинг наме ама пак си тера телефонов по старо што можам да направам .... пишете ми фала
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
имам нокиа н97 и кога ми звони некој го кажува и неговото име сред рингтон одам во профили и го исклучувам тоа што е саинг наме ама пак си тера телефонов по старо што можам да направам .... пишете ми фала
Смени му софтвер и нема веќе замарање за ништо :D
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
samsung e250i, има проблем најверојатно со flat кабелот. Губи боја екранот или комплетно станува бел. Тоа е проблемот или? Колку би коштало негова замена?
samsung e590, има проблем со слушалката т.е. мн слабо се слуша. Треба да се смени, исчисти само или? А и за motorola V360 колку би чинело батерија нова?
цени по пп за се.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
42
Поени од реакции
12
Го имам телефонот (LG P350) некое време и доста добро ми служи. Несакајки, незнам како телефонот поточно екранот ми се изгребал.. најверојатно со клуч.. сега си работи нај нормално но, глупаво изгледа.
Сакам да прашам дали некој знае дали може да се смени екранот на LG и ако може да се смени колку од прилика би чинело тоа?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Toa што е изгребано не е екран, туку тач со стакло заедно одат или дигитајзер со еден збор.
цената е - 1800 денари со монтажа, што на твое место би си залепил еден скрин протектор и нема толку многу да се приметува :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дали знае некој каде може да се најдат screen protector-и за Galaxy S во Скопје и колку чинат??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom