Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.016
Поени од реакции
1.132
Колку е сега Сони Ериксон w705 во т-мобиле да не знае некој. Барав на страната понуда на телефони го нема па не знам дали тоа значи дека го нема ни во продажба. Ме интересира припејд и само мобилен.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Колку е сега Сони Ериксон w705 во т-мобиле да не знае некој. Барав на страната понуда на телефони го нема па не знам дали тоа значи дека го нема ни во продажба. Ме интересира припејд и само мобилен.
T-mobile info centar 122
 
D

DartWader

Гостин
Зошто на самсунг s7350 неможам да инсталирам игри. Ми пишува Java error - memory full а имам место и на картичка и во телефонот:toe:??
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Зошто на самсунг s7350 неможам да инсталирам игри. Ми пишува Java error - memory full а имам место и на картичка и во телефонот:toe:??
хахха ебан самсунг незнам заш така од кај ти е играта од ком ставена во пс или ако е вака ставиги двата фајла и .јар и .јад ако не сака ни вака само од интернет преку моб спуштање и инсталирање
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
dali ima nekoja razlika odnosno steta za baterijata ako go ostaam na punjac telefonot iako e veke napolneta baterijata.

pr.vecerno vreme go staam da se puni fakticki za dva saati e pun ali na struja ostanue +7/8 saati.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
dali ima nekoja razlika odnosno steta za baterijata ako go ostaam na punjac telefonot iako e veke napolneta baterijata.

pr.vecerno vreme go staam da se puni fakticki za dva saati e pun ali na struja ostanue +7/8 saati.
Па не е пожелно ... иако има електроника која го стопира полнењето
 
Член од
15 август 2009
Мислења
237
Поени од реакции
9
кој знае како ќе ги инсталираам игрите или можеби софтвер некој во самсунг SGH-F480....ако ми помогнее некој добиваа репутација...хехехе:smir:
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
кој знае како ќе ги инсталираам игрите или можеби софтвер некој во самсунг SGH-F480....ако ми помогнее некој добиваа репутација...хехехе:smir:
хахха ебан самсунг незнам заш така .
од кај ти е играта од ком ставена во пс или ако е вака ставиги двата фајла и .јар и .јад ако не сака ни вака само од интернет преку моб спуштање и инсталирање
to ye to
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Имам самсунг с7350 и имам проблем со ГПС навигацијата неможем да ја најдем во телефонот.
Како што гледам на видеа каде што се презентира телефонов ГПС от е во Applications -> Games and More и Тука има Навигација ..
Зошто кај мене нема ?? дали треба дополнително да ставам или ?
 
S

Stefi070

Гостин
epa vaka . kupiv na staro telefon motorola V 3 i nesto uzasno me nervira. vo porakite ko ke vlegvam i ko ke go pisam zborot mi go nadoplnuva mobilniot sam ostatokot od zborot , jas pisam pr. kajgana a a mi izlegva kaj si. i nikako ne znam kako da ja isklucam taja opcija, nemkam da mi izelgvat drugiot del od zborot. vi se molam kazete kako :toe: !!!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
epa vaka . kupiv na staro telefon motorola V 3 i nesto uzasno me nervira. vo porakite ko ke vlegvam i ko ke go pisam zborot mi go nadoplnuva mobilniot sam ostatokot od zborot , jas pisam pr. kajgana a a mi izlegva kaj si. i nikako ne znam kako da ja isklucam taja opcija, nemkam da mi izelgvat drugiot del od zborot. vi se molam kazete kako :toe: !!!
Имаш уклучено речник ... иди options на пораките или држи долго тараба или ѕвезда во пораката на некој од тие се гасеше
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
ве молам ќе знае ли некој да ми каже салони за мобилни телефони што продаваат половни и нови, ми треба Motorola v525 не можам да најдам (каде би можела да набавам?). Кај се наоѓат низ скопје тие салони и по можност телефонски број.
фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom