Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
за да читам pdf документи на самсунг U600, треба нешто да инсталирам? зошто вака не бива...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Na tel. LG KC 550 da stavam karticka(mem.) 2kb, ke koce li mnogu?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
2kb i so ke stajs vo nejze 2gb da ne mislis....?
Ako e za 2gb nema da koci oti podrzuva do 4gb a 2gb microSD mislam deka e okolu 400-450 ne sum siguren ali tolku mislam se dvizat cenite
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Форумџии и форумџики,една мала услуга да ве замолам..имам нов мобилен и некако меморија имам 100мб,а песните што ми се свиѓаат зафаќаат по 6-7 мб,и неможам да ги ставам сите.Ај ако може некој да ми даде линк од некоја страна за програма со која може да се конвертираат песните и помалце да зафаќаат..:smir:Благодарам однапред:helou:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
phillipcho use Nero... Namali bitrate i tolku od 6-7 mb ti gi pravi 1mb ili bolje kupi si memoriska karticka bolje e taka
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Еј дечки имам еден глупав проблем со Iphone-to. Кога ке се заклучи тастатурата и за некое време се исклучва цел телефон. А ако го гибаш нон стоп нема гајле.... Има некое решение ??? или хардверски е?
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
ај едно прашање на сонуер ј220 слушалката не ми чини чаре а звучникот чини на спикерфон се слуша, нова поправка шо паре е ?

 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
едно другарче има нокиа н73 и на самиот телефонт има fm transmitter , местиш на која фреквенција пример 100,5mhz го активираш програмот и кога ке пуштиш песни од медиа плеарот можеш да ги слушаш на радио на истата фреквенција.сакам да прашам дали во телефонот има нешто вградено за да може тоа да се прави, дали можам ја да ставам на пример на мојот моб. програма и да можам да трансмитувам
на Symbian
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
ееј незнам прв пат слушам за ова иако сум се замарал со symbian и апликации валјда мозеби мозес ако има твојот фм трансмитер можда има некое програмче провери на www.mobile9.com можда ке најдеш нешто такво за твојот тел иначе интересна работа е а и што телефон имаш иначе???
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
ама дали е потребно телефонот да има фм трансмитер(хардвер) или е можно само со софтвер, имам нокиа6600
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
ама дали е потребно телефонот да има фм трансмитер(хардвер) или е можно само со софтвер, имам нокиа6600
аа за хардвер мора д аго има зш ти ако го најдеш програмчето моеш да си го стаиш али да не ти врши никаква работа мора хардверски и тоа да е подржано иначе ја иам н95 8гб и не сум сретнал такво нешо
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
аа за хардвер мора д аго има зш ти ако го најдеш програмчето моеш да си го стаиш али да не ти врши никаква работа мора хардверски и тоа да е подржано иначе ја иам н95 8гб и не сум сретнал такво нешо
аха фала, иначе ја сум сретнал на нокиа н73 :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
едно другарче има нокиа н73 и на самиот телефонт има fm transmitter , местиш на која фреквенција пример 100,5mhz го активираш програмот и кога ке пуштиш песни од медиа плеарот можеш да ги слушаш на радио на истата фреквенција.сакам да прашам дали во телефонот има нешто вградено за да може тоа да се прави, дали можам ја да ставам на пример на мојот моб. програма и да можам да трансмитувам
на Symbian
Нема шанси на Н73 да има fm transmitter ... мора да било Н78 или нешто слично ...

ама дали е потребно телефонот да има фм трансмитер(хардвер) или е можно само со софтвер, имам нокиа6600
Неможе ... немаш хардвер ти на него немаш fm transmitter вградено, а нема ни таков софтвер :nenene:
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
Неможе ... немаш хардвер ти на него немаш fm transmitter вградено, а нема ни таков софтвер :nenene:
Сакаш да кажеш дека не постои такво нешто или??? не сватив најубаво....Ја иначе прв пат слушам за вакво нешто, а имав 3-4 телефони што се на Symbian и не сретнав вакво нешо...сеа на Н95 исто такво нешто не сретнав незз????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom