Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дечки дали постои опција да направам копија од мојот андроид телефон на ПЦ ( S22 Ultra) затоа што треба да го пратам за 2 дена МК на моите родители а додека ајфонот ми стига од Понеделник па да префрлам се таму од банкарство до се останато или мора да се физички присутни?
Samsung smart switch
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.954
Bestbuy do kaj 25 000 denari?

Go gleav Motorola Edge 40 i epten mi faka oko. Slabo koristam kamera i ne mi znaci mnogu, najmnogu surfam na net, nemam socijalni aplikacii, bitno mi e dobar zvuk, dobra baterija i izgled.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Bestbuy do kaj 25 000 denari?

Go gleav Motorola Edge 40 i epten mi faka oko. Slabo koristam kamera i ne mi znaci mnogu, najmnogu surfam na net, nemam socijalni aplikacii, bitno mi e dobar zvuk, dobra baterija i izgled.
Да погледнеш Гугл Пиксел 7а тој треба да ти е околу 400€
чист андроид, веројатно најдолга Поддршка ако го споредиш со останатите од конкуренцијата
Обично се одлично опремени со добри опции и добра батерија
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Bestbuy do kaj 25 000 denari?

Go gleav Motorola Edge 40 i epten mi faka oko. Slabo koristam kamera i ne mi znaci mnogu, najmnogu surfam na net, nemam socijalni aplikacii, bitno mi e dobar zvuk, dobra baterija i izgled.
За ова што ти треба, ја би ти препорачал Xiaomi 13T. Побрз процесор и далеку подобра батерија од Пикселот. Плус, еден има на оглас, нов за 17к. Подобро од тоа не може.

Пикселите се одлични за системска поддршка. Имаат ако не и најдобра камера за парите. Ама таму каде што каскаат зад конкуренцијата се баш батеријата. И, донекаде процесорот, иако се оптимизирани.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Како можам да сменам локација на снимање на фотографии со USB Camera на Samsung A51, бидејќи во Галеријата го нема фолдерот каде се складираат сликите. Првично кога ја купив оваа камера(Али експрес) на ист ваков телефон само со 4 гига Рам ,самиот формираше фолдер каде се складираа сликите. Во сетинзи на апликацијата нема за пдоесување. Има други апликации каде е ова можно, но со нив не ми работи дугмето што е на самиот кабел за правење на фотографии. Ги испробав скоро сите апликации....кај сите нешто не чини

Првиот пат си формира фолсдер при инсталација.,...сега несака

Screenshot_20240115-224121_USB_CAMERA.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Гледам Стокомак продава полначи. Нормално не се кој знае што ама дали е добро на нив да полнам телефон?
FB_IMG_1705850284238.jpg
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Дечки мислење за Honor 90 5G? И разлика помеѓу него и Samsung Galaxy A52s 5G?

-Подобар ти е Honor- от, ќе имаш повеќе меморија, ќе имаш побрз мобилен интернет, воглавно друг процесор, подруг ОС андроид и тн.
-Негативно е што овој нема полнач во кутија и слушалки ќе треба да си докупуваш, ако имаш со тип Ц ќе можиш да го полниш.
Плус овој сега ти е на промоција со таблет така да ќе имаш и таблет.
Сегашниве телефони се повеќе си личат еден на друг со мали разлики во перформанси, така да кој да се одлучиш да го земиш нема да погрешиш.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
така да кој да се одлучиш да го земиш нема да погрешиш
Моментално го имам Самсунгот па ме интересираше дали е подобар од него пошо нели кога купуваш телефон сакаш да земеш подобар од тој што го имаш моментално.
Плус, откако го имам Андроид 14 на Самсунгов почна да кочи и батеријата да ја цица ненормално.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Моментално го имам Самсунгот па ме интересираше дали е подобар од него пошо нели кога купуваш телефон сакаш да земеш подобар од тој што го имаш моментално.
Плус, откако го имам Андроид 14 на Самсунгов почна да кочи и батеријата да ја цица ненормално.
Xiaomi земи ако имаш некој буџет за користење, еве јас користам и по цел ден ми трае батеријата. Исто и на Хонорот ако го одбереш би требало да имаш по цел ден батерија.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Моментално го имам Самсунгот па ме интересираше дали е подобар од него пошо нели кога купуваш телефон сакаш да земеш подобар од тој што го имаш моментално.
Плус, откако го имам Андроид 14 на Самсунгов почна да кочи и батеријата да ја цица ненормално.
Ако земеш Хонор , ќе треба да си направиш нов акаунт за тој Хонор и не ќе можеш да го користиш од акаунтот од Андроид

Sent from my SM-X800 using Tapatalk
 

12212112

17.04.2024
Член од
25 октомври 2023
Мислења
132
Поени од реакции
123
Има некој искуство со iBuy mobile? Знам дека албанскиве мобилари не се „штиклирани“, но повеќе ме интересира дали производите им се од потврдени фабрики и дали се претходно користени?
Моментално оваа е единствена мобилара што го држи телефонот што ми треба.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Здраво, сакам да купам iPhone 14 128GB. Моментално сум во Америка уште некој ден и ги споредувам цените на телефонот во Америка со цените кај нас во МКД. Тука е околу 42,000, а кај нас гледам дека во продавници како Т мобиле, Сетек, Нептун, iStyle, итн; се движи околу 50,000, а во мобилариве (Ледиком и Мобеликс) 40,000. Може некој што има искуство да посоветува, дали цениве што се во мобилариве се legit, и ако се, дали вреди да влечкам телефон од Америка (што на крај пак би излегол за 1-2000 денари поскап него ли во мобилара).

Исто така - ако земам телефон од тука, дали ке имам проблеми со вклучување на мкд сим картичка или нешто слично? А од друга страна, ако земам телефон од МКД од мобилара, дали има опасност дека е полош квалитет/користен, итн.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Здраво, сакам да купам iPhone 14 128GB. Моментално сум во Америка уште некој ден и ги споредувам цените на телефонот во Америка со цените кај нас во МКД. Тука е околу 42,000, а кај нас гледам дека во продавници како Т мобиле, Сетек, Нептун, iStyle, итн; се движи околу 50,000, а во мобилариве (Ледиком и Мобеликс) 40,000. Може некој што има искуство да посоветува, дали цениве што се во мобилариве се legit, и ако се, дали вреди да влечкам телефон од Америка (што на крај пак би излегол за 1-2000 денари поскап него ли во мобилара).

Исто така - ако земам телефон од тука, дали ке имам проблеми со вклучување на мкд сим картичка или нешто слично?
тука имаш 15ка за 46к

 

Kajgana Shop

На врв Bottom