Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
Google Pixel 6a 5G
некој искуство со телефонов, особено камерата? или предлог нешто друго до кај 30к мкд (за женска особа е, со приоритет на камера за инста, фб...)
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Некој искуство со Honor 90 lite или Honor Magic 5 Lite? Се мислам меѓу овие 2 не знам кој да го земам
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
Дали може да се префли дата од сим картица (броеви и самиот број на картицата) од андроид на ајфон без сим слот (eSim верзија)?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Дали може да се префли дата од сим картица (броеви и самиот број на картицата) од андроид на ајфон без сим слот (eSim верзија)?
За броевите мислам би требало преку гугл ако имаш зачувано траму. Ама сепак побарај на нет дали може така
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
А за трансфер на бројот од физички сим на еСим уред(iPhone eSim)?
Ako operatorot koj go koristis poddrzuva eSim togas mozes da im pobaras i ke ti izdadat eSim koj ke go ima istiot broj kako sto ti e sega na sim kartickata (samo da znaes deka sim kartickata ke ti bide deaktivirana posle ovoj proces, ova vo slucaj da si mislel deka ke go imas istiot broj na dva uredi)

Ako si imal zacuvani broevi i slicno operatorot nema pristap do niv i istite ne moze on da ti gi prefrli od obicen sim na eSim. Ke moras da ja koristis samata fizicka karticka za da prefrlis od noviot na stariot telefon (verojatno imas moznost i preku bluetooth ili slicno da go napravis transferot zasto koga go podesuvas noviot telefon prasuva dali sakas da prefrlis podatoci od drug ured)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Луѓе пред некој месец ми цркна полначот. Едно прашање кое ми се врти во глава е дали го оставате полначот во штекер вклучен да стои и кога не ја полните батеријата на телефонот? Мене цело време ми седеше така и мислам дека од тоа и цркна адаптерот/полначот.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.180
Луѓе пред некој месец ми цркна полначот. Едно прашање кое ми се врти во глава е дали го оставате полначот во штекер вклучен да стои и кога не ја полните батеријата на телефонот? Мене цело време ми седеше така и мислам дека од тоа и цркна адаптерот/полначот.
Го оставаме и не троши струја притоа, крај краева земи мерач и ќе се увериш во истото.
Секако и нема врска дали ќе се расипи или не затоа што е уклучен бидејќи го користиш само кога полниш, најверојатно е до полначот - не се замарај со тоа, купи нов.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Луѓе пред некој месец ми цркна полначот. Едно прашање кое ми се врти во глава е дали го оставате полначот во штекер вклучен да стои и кога не ја полните батеријата на телефонот? Мене цело време ми седеше така и мислам дека од тоа и цркна адаптерот/полначот.
Купи си нов и откако ќе го наполниш телефонот да го извајш, оти троши за џабе струја, така е фабрички направено кај сите полначи.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
124
Поени од реакции
88
Луѓе пред некој месец ми цркна полначот. Едно прашање кое ми се врти во глава е дали го оставате полначот во штекер вклучен да стои и кога не ја полните батеријата на телефонот? Мене цело време ми седеше така и мислам дека од тоа и цркна адаптерот/полначот.
Знае да цркне ако стои клучен нон-стоп. Мене еден ми експлодира без најава пред нос, око ќе ми извадеше. Стоеше преку 3 години уклучен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Јас телефонот секоја вечер го полнам. Значи преку цел ден го празнам до кај 60/30% и навечер кога ќе легнам го ставам на полнач. Без разлика што е брзо полнењето стои на полнач додека наутро јас не се разбудам.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Дечки дали постои опција да направам копија од мојот андроид телефон на ПЦ ( S22 Ultra) затоа што треба да го пратам за 2 дена МК на моите родители а додека ајфонот ми стига од Понеделник па да префрлам се таму од банкарство до се останато или мора да се физички присутни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom