Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
тука имаш 15ка за 46к

Ја видов и оваа варијанта и затоа пишав тука за да се распрашам и да слушнам искуства. Обично луѓево викаат дека во Америка телефоните се доста поефтини (мин. 150 долари), па ми беше доста чудно кога ги видов овие цени во Мобеликс и Ледиком.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Ја видов и оваа варијанта и затоа пишав тука за да се распрашам и да слушнам искуства. Обично луѓево викаат дека во Америка телефоните се доста поефтини (мин. 150 долари), па ми беше доста чудно кога ги видов овие цени во Мобеликс и Ледиком.
нема смисла да влечкаш телефон од таму за таа цена, овде и да го земеш имаш година дена гаранција.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Ја видов и оваа варијанта и затоа пишав тука за да се распрашам и да слушнам искуства. Обично луѓево викаат дека во Америка телефоните се доста поефтини (мин. 150 долари), па ми беше доста чудно кога ги видов овие цени во Мобеликс и Ледиком.
Поефтини се зашто ги гледаат цените на сајтот кои се без ДДВ, кога ќе додадеш и тоа не се нешто поефтини :)

искуство лично немам со мобилариве, ама неколку луѓе што земале од мобеликс немале проблем (што не значи дека нема некој што се заебал)

картичката ќе ти биде проблем само ако земеш заклучен телефон на некој оператор. Ама со оглед на тоа што сакаш да ја платиш полна цена нема да имаш проблеми
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
С24 или Ајфон 15?

И нормално зашто.

*Не спомнувам други брендови и модели бидејќи овие два ми се достапни да ги земам.
Pros, cons?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
С24 или Ајфон 15?

И нормално зашто.

*Не спомнувам други брендови и модели бидејќи овие два ми се достапни да ги земам.
Pros, cons?
Нели овие два се различни светови т.е еко системи?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Нели овие два се различни светови т.е еко системи?
Да, затоа и се мислам.
Моментално повеќе влечам накај Самсунг.
Само сакам и други мислења, а и ако некој користи некој од телефоните да каже од прва рака како се до сега.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
132
Поени од реакции
125
С24 или Ајфон 15?

И нормално зашто.

*Не спомнувам други брендови и модели бидејќи овие два ми се достапни да ги земам.
Pros, cons?
С24 - подобар екран, подобар зум (има 3 камери од кои едната е 3X zoom, наспроти двете од ајфонот.

Ајфон 15 - подбра батерија.

Софтверот е ствар на преференции па не го коментирам. С24ката доколку го земаш со Ексинос процесор, ти е downgrade од с23 па би рекол дека не вреди да го земаш.
Да беше дилемата меѓу с23 и Ајфон 15 би немало дилема кој да го земеш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Правам бекап на сите слики во Google Photos па ме интересира како можам наеднаш сите да ги префрлам на компјутер а да не мора да се замарам рачно да ги обележувам штиклирам сликите по месеци/години?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.735
Nekoj jak igrač e vo prašanje....7 milioni evra ne e šala

Choveche 10000 parchina. Toa ti e 1 godina prodazhba vo cela MK
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Дечки треба да продалжам договор на Телеком, па од буџетот што ми го даваат (и некоја ситна доплата од мене) планирам да земам телефон. Во тој буџет од тие што ги гледав влегуваат Samsung Galaxy A55 и Redmi Note 13Pro. Па да ми дадете совет кој е попаметен избор за земање.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Дечки треба да продалжам договор на Телеком, па од буџетот што ми го даваат (и некоја ситна доплата од мене) планирам да земам телефон. Во тој буџет од тие што ги гледав влегуваат Samsung Galaxy A55 и Redmi Note 13Pro. Па да ми дадете совет кој е попаметен избор за земање.
redmi
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
каде има сервис за HUAWEI телефони во Скопје?
 
Член од
11 август 2019
Мислења
17
Поени од реакции
15
каде има сервис за HUAWEI телефони во Скопје?
Незнам дали сеуште се официјален сервисер за Huawei, ама обиди се:
ПРОМО
  • Адреса: Борис Трајковски (Првомајска) 72
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈43 км
  • Локација: Во близина на Охис

Дејности:
мобилни телефони - ѕвонења, логоа и текст, мобилни телефони - поправки, мобилни телефони и додатоци - продавници, телекомуникациска опрема, телекомуникациски решенија, телекомуникациски услуги
02 3111110
  • Телефон 2: 02 3130493
  • Факс: 02 3111110
  • затворено во моментов
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
 

Kajgana Shop

На врв Bottom