Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
749
Поени од реакции
1.027
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.960
Поени од реакции
6.270
Лее а шајоми сигурно има да препорачаш некое ајде ископај за тие пари
Eve od eden Note 10 pro ti pisuvam.
Nov go kupiv 180€ pred 1 i pol godina.

A eve ti Screenshot od ebay za

polovni Kako odat denoviive Screenshot_2023-04-15-16-32-16-706_com.ebay.mobile.jpg

Screenshot_2023-04-15-16-32-25-511_com.ebay.mobile.jpg
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.960
Поени од реакции
6.270
Фала нема никад да купам такво зло :pos:
Zlo??

Tesko tebe

Ako Mobilen so 120 Herz Amoled Display
so 3 Kameri od koi glavnata 108 Mega Pixel Kamera koja e ramna na Nivau od Iphone 12
Predna kamera so 16 Mp
128 Gr Ram , Dual SIM
Bluetooth i superstabilen Software ne e vreden ebani 100€ togas ne znam sto bi kupil za tie pari.

Ili samo Samsung i Iphone se za tebe telefoni.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Zlo??

Tesko tebe

Ako Mobilen so 120 Herz Amoled Display
so 3 Kameri od koi glavnata 108 Mega Pixel Kamera koja e ramna na Nivau od Iphone 12
Predna kamera so 16 Mp
128 Gr Ram , Dual SIM
Bluetooth i superstabilen Software ne e vreden ebani 100€ togas ne znam sto bi kupil za tie pari.

Ili samo Samsung i Iphone se za tebe telefoni.
Колку пати ти се укочил да треба да го ресетираш на копчиња?
Да е црн екран а да незнаеш кој ти ѕвони
Проксимити сензор нема а незнаат ни виртуелниот како треба да работи па пали екран на уво
... има многу грешки тој модел ова не е се
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.960
Поени од реакции
6.270
Колку пати ти се укочил да треба да го ресетираш на копчиња?
Да е црн екран а да незнаеш кој ти ѕвони
Проксимити сензор нема а незнаат ни виртуелниот како треба да работи па пали екран на уво
... има многу грешки тој модел ова не е се
Nikogas nisto ne se slucilo.
Koristime 3 telefoni doma i za godina i kusur nikoj nemal problem.

Problemot e sto vie "Majstorite" niz Makedonija ste se drugo samo ne majstori.

Eve ti upatstvo kako se sreduva taa sitnica ednas za sekogas.

 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Nikogas nisto ne se slucilo.
Koristime 3 telefoni doma i za godina i kusur nikoj nemal problem.

Problemot e sto vie "Majstorite" niz Makedonija ste se drugo samo ne majstori.

Eve ti upatstvo kako se sreduva taa sitnica ednas za sekogas.

Знам дека корисниците на шајоми се навикнати да проголтаат маани и да ги преќутуваат ама бетер сте напорни и од јеховини
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.513
Фала нема никад да купам такво зло :pos:
Далеку сум од Шаоми фанбој, прв Шаоми телефон ми е и за цената сум задоволен. Како heavy user не можам да се пожалам на некој големи проблеми, а што е најбитно сеуште ми се нема заблокирано.
Од екранот сум презадоволен, камерата му е солидна.

Ако му е на некој за low budget искрено и би му го препорачал.


Неповрзано со муабетов, сеа глеам да апгрејднам, глеам пак некој mid range уред да си земам, не верувам дека би идел на Шаоми само заради цената, што вреди вака? Се мислам за А54ка. Пошто некако не ми се заглавува ептен да лупам тешки пари на С23ка или Ајфон 13ка...

Битно ми е добар екран и да е стабилен за работа. И нормално да има барем пристојна камера.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.022
Поени од реакции
1.283
А кои се тие проблемчиња со кои би можел да се соочам доколку се решам за Шаомито? Тие што имате користено или користите еден фидбек да дајте.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.940
Поени од реакции
39.462
А кои се тие проблемчиња со кои би можел да се соочам доколку се решам за Шаомито? Тие што имате користено или користите еден фидбек да дајте.
нема проблеми некакви, ја имам Поко Х3 веќе две и кусур години држи батерија по ден ипол и све функционира нормално..

Проблемите у глобала се еден проксимити сензор кој што зеза на некои модели и некои други завери измислени од самсункџии. Само зборат проблеми, кога ќе ги прашаш какви проблеми има? Ќе ти речат проблеми бе, има проблеми тоа кинеско ѓубре.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.337
Поени од реакции
4.771
А кои се тие проблемчиња со кои би можел да се соочам доколку се решам за Шаомито? Тие што имате користено или користите еден фидбек да дајте.
Daleku sum of fanboy na istive ustvari i sum imal samo eden nivni telefon i toa pred 5-6 ako ne i poveke godini (Redmi 4 se sekavam bese), pretezno poznanici moi gi koristat najmnogu radi cenata.
Nema da zboram za onie sto im se premium modeli i kostaat 500+ evra, ama ovie sto im se midrange telefoncinja koi se naogaat za nekoi 200€ se sosema okej za parite. Od problemi sto sum primetil najcesti im se proximity sensozot i sto znaat da isfrlat nekoja loso testirana nadgradba (na poskupite uredi im raboti dobro ama na nekoi od eftinite znae da zeza, ali da bideme realni ne e deka telefonot nema da mozes da go koristis.

Pre bi idel so midrange na xiaomi nego so entry ured na samsung zasto normalno kaj vtorive go plakas malku i imeto, iako i Xiaomi ne se veke taka efini kako sto bea koga izlegoa na pazarot, ama edna e prikaznata koga osvojuvas market drugo e koga si veke megju golemite igraci vo svetski rang.

Primer blizok prijatel veke raboti na negov 4-5 xiaomi ured, postojano znae da pise dobiv update softverot me jebe, ekranot ne mi se gasi koga mi e telefonot na uvo, znael da dropne konekcija so slusalki najcesto od nigde nikade i pak da se konektira ama ne se problemi poradi koi on bi frlil pari. Ako ides so ogranicen budzet 200-250€ i nemas nekoj golem izbor za nov ured i tuka nema da recam deka se best buy ama se dobar izbor. Ako imas poveke pari da frlas normalno deka ke najdes podobri uredi i od niv a i od drugi "podobri" proizvoditeli

Ne vikam deka sum vo pravo ama jas sekad pre bi zemal nov ured od sredna klasa, nego da kupam koristen ured koj bil hi-end pred nekolku godini.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.999
Поени од реакции
7.630
Бидејќи нема тема за смарт часовници или јас не најдов па ќе прашам тука.

Имам AmazFit Bip 3 е сега ме интересира дали за некој функции мора да се користи Блутут или може да се намести и без Блутут? Кога го местев на почеток вклучив и сега за во подесувања секогаш ми бара да биде вклучен Блутут.

Не би сакал да ми е секогаш вклучен блутут да не ми троши батерија многу.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.337
Поени од реакции
4.771
Бидејќи нема тема за смарт часовници или јас не најдов па ќе прашам тука.

Имам AmazFit Bip 3 е сега ме интересира дали за некој функции мора да се користи Блутут или може да се намести и без Блутут? Кога го местев на почеток вклучив и сега за во подесувања секогаш ми бара да биде вклучен Блутут.

Не би сакал да ми е секогаш вклучен блутут да не ми троши батерија многу.
Bez bluetooth mozes da go koristis samo kako obicen saat i tolku. Ke nemas nikakva povrzanost so telefonot. Eve i da zememe deka ke ti broi cekori/kalorii i slicno za da gi sinhroniziras so telefon moras bluetooth.

I ne nema da ti trosi poveke baterija na telefonot (zavisno sto telefon imas ama pretpostavuvam ne ti e od 2009 so bluetooth v2, potrosuvackata na baterija so ponovite bluetooth verzii posebno v5+ e smesna), cak sto vise moze i pomalku da trosis baterija zasto mesto da go cepkas telefonot za sekoja notifikacija ke mozes da vidis na saatot i da odlucis dali e bitna za da go upalis telefonot (mislam na ekranot i da go otklucis) ili mozes da ja batalis i pokasno da reagiras na nea.
Od licno iskustvo od koga mi e vrzan saatot so telefon i postojano e vklucen bluetooth traenjeto na baterijata na telefonot mi e zgolemena i toa primetlivo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom