Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
да..мислев се подразбира тоа
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Има некоја опција да се намести на Viber, Whatsapp, Месинџер и други кога ти праќаат слики да може да ги видиш а да не ти ја полнат меморијата на телефонот или мемориската картичка?
Ми треба ова за одредени контакти и групи.
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Има некоја опција да се намести некој на Viber, Whatsapp и други кога ти праќаат слики да може да ги гледаш а да не ти ја полнат меморијата на телефонот или мемориската картичка?
Ми треба ова за одредени контакти и групи.
На вибер знам дека има опција да не се складираат податоците шо ти стигаат . Кога ти стига нешо,имаш опција самиот индивидуално дали само тоа да го симнеш .


Screenshot_2023-06-06-18-33-31-579_com.viber.voip.png
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Дали можи во Србија да се купи сим картичка без лична карта, или ако се можи со пасош? Кај нас мора да се има л.к....но како е во Србија дали знае некој?

нешто рекламираат туристичка сим картичка...но под кои услови се купува?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
689
Поени од реакции
716
Дали можи во Србија да се купи сим картичка без лична карта, или ако се можи со пасош? Кај нас мора да се има л.к....но како е во Србија дали знае некој?

нешто рекламираат туристичка сим картичка...но под кои услови се купува?
Носи и лична карта и пасош, па види дали ќе успејш да земиш.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
689
Поени од реакции
716
се работи за ќерка ми....нема л.к. а има пасош
Па би требало со секој еден документ за лична идентификација да се заврши работа, во странство обично само со пасош.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Ova mi go odgovorija na forum za f1

,,Kod nas je to barem liberalizovano i ne trebaju nikakvi podaci pri kupovini. Odavno nisam kupovao ali pre je bilo na svakoj trafici ili benz.pumpi. Oko toga šta se dobija pri kupovini pogledaj na njihovim sajtovima ( A1,MTS...),,
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.163
Поени од реакции
3.125
Да предложите добар телефон со спецификации за буџет околу 20к до 25 илјади денари да не е Хуавеј само?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
689
Поени од реакции
716
Да предложите добар телефон со спецификации за буџет околу 20к до 25 илјади денари да не е Хуавеј само?
Samsung galaxy A54
Еве повели предлог од мене, според мое мислење најдобар ти е Samsung galaxy A54, ќе ти пратам линк од онлајн продавница го имаш таму за поефтино за разлика од другите места и фискална добиваш со уредот, т.е. за 23000 денари немаш подобар уред од овој и системот доста ќе ти се допадне.
https://smartshop.mk/product/samsung-galaxy-a54-5g-8-128gb/
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.163
Поени од реакции
3.125
Samsung galaxy A54
Еве повели предлог од мене, според мое мислење најдобар ти е Samsung galaxy A54, ќе ти пратам линк од онлајн продавница го имаш таму за поефтино за разлика од другите места и фискална добиваш со уредот, т.е. за 23000 денари немаш подобар уред од овој и системот доста ќе ти се допадне.
https://smartshop.mk/product/samsung-galaxy-a54-5g-8-128gb/
Ти благодарам друже..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom