Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 ноември 2017
Мислења
57
Поени од реакции
205
Дали некој има проблем со нотификации на Huawei, конкретно тие од Инстаграм и дали има начин да се поправи?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Decki kupiv motoroa edge 20lite si imav 5G se bese dobro otkako dojde azuriranje za android 12 ja izgubiv opcijata za 5G od servis na motorola kazuvaat deka ke sledat novi azuriranja i ke se vrati opcijata 5G, dali i nekoj drug ima vakov problem?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Поздрав, цел живот користам Андроид, и сега за прв пат почнав да размислувам за купување на iPhone.

Според вас, дали iPhone 13 е подобра опција за купување од s22? Зборам за стандардните модели.

Фала!
Јас како верен Андроид корисник би ти рекол не.
Се изнагледав видеа iPhone vs Android и впечатокот што го добив е дека опции што Самсунг ги нуди со години, Епл сега ги претставува како ексклузивни.
Башка тоа што не можам да инсталирам кракирани апликации на Епл ми е голем turn off.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Јас како верен Андроид корисник би ти рекол не.
Се изнагледав видеа iPhone vs Android и впечатокот што го добив е дека опции што Самсунг ги нуди со години, Епл сега ги претставува како ексклузивни.
Башка тоа што не можам да инсталирам кракирани апликации на Епл ми е голем turn off.
Нема да навлагам во дебатата иОС Вс андроид, двете си имаат позитивни и негативни страни. Да корисник сум на иОС и пример поракава е пишана од СЕ модел од 2016, до пред месец дена имаше најнова верзија на софтвер (тешко дека андроид од 2016 мазно ќе вози најнова верзија на андроид).дека се назад со некои функции назад се факт е дека андроид производителите ги вадат далеку порано.
Е друже за кракираните апликации најмногу ме боли, купуваш телефон од 1000€ И тоа е топ работа ама јас што сум седел со недели да ја направам апликацијата и се трудам да ја апдејтувам/одржувам и подобрувам кој ме онакви а секако у кафич коа ќе извадиш телефонот не се познава дека фалш работи има у него
Епа не може така другари
Ова со кракуваните апликации е баш види какво порше сум купил бро ракета е, и плин му ставив многу троши иначе
@Кајганеро чисто да прочиташ
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Нема да навлагам во дебатата иОС Вс андроид, двете си имаат позитивни и негативни страни. Да корисник сум на иОС и пример поракава е пишана од СЕ модел од 2016, до пред месец дена имаше најнова верзија на софтвер (тешко дека андроид од 2016 мазно ќе вози најнова верзија на андроид).дека се назад со некои функции назад се факт е дека андроид производителите ги вадат далеку порано.
Е друже за кракираните апликации најмногу ме боли, купуваш телефон од 1000€ И тоа е топ работа ама јас што сум седел со недели да ја направам апликацијата и се трудам да ја апдејтувам/одржувам и подобрувам кој ме онакви а секако у кафич коа ќе извадиш телефонот не се познава дека фалш работи има у него
Епа не може така другари
Ова со кракуваните апликации е баш види какво порше сум купил бро ракета е, и плин му ставив многу троши иначе
@Кајганеро чисто да прочиташ
Друже викаш нема да навлагаш у дебата а пак навлагаш. Бескрајна е оваа битка, кажав мое мислење и стојам зад него и тоа е тоа.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Друже викаш нема да навлагаш у дебата а пак навлагаш. Бескрајна е оваа битка, кажав мое мислење и стојам зад него и тоа е тоа.
У право си сменив структура на постот и на крај не едитирав како што треба. За твојот пост беше само тоа со кракираните апликации. Али лошо форматирано плус само ти цитиран и не искочи како што требаше
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Има некој искуство со Pixel телефони? Возам веќе 3+ години OnePlus 7 Pro, перфекција од телефон и сеуште работи како првиот ден освен нели послаба батерија, па немам итна потреба од нов телефон. Од друга страна имам можност од Google Store да го земам новиот Pixel 7 Pro + Pixel Watch LTE за едно 750 евриќи, што е добра понуда (регуларна цена Pixel 7 Pro 899€, Pixel Watch LTE 429€).

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Поздрав, цел живот користам Андроид, и сега за прв пат почнав да размислувам за купување на iPhone.

Според вас, дали iPhone 13 е подобра опција за купување од s22? Зборам за стандардните модели.

Фала!
Isto se mislev pred nekoj mesec
S22 ili 13ka a inaku cel zivot na android prethodno pa probav ios
Ako ne si hardcor android fanboi i si normal user vredi da zemes ios cisto da razbies monotonija. Telefon ko telefon…
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Уште не одлучив ништо. Сериозно е ова проблемов со батеријава на S22? Читам на нет дека за heavy usage 4-5 саати макс, и грее ко будала.

Сменето е нешто со апдејтите или? Ако може да пише некој што е корисник на S22 би било топ!
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Ќе го донесат Pixel 7 некаде во Македонија? И ако го донесат дали знае некој кога може да се очекува?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Ќе го донесат Pixel 7 некаде во Македонија? И ако го донесат дали знае некој кога може да се очекува?
Појма неам колку брзо ги носат у МКД пиксел и дали воопшто ги носат, ама веројатно ќе ти е попаметно да го купиш на некое патување или некој што иде накај МКД да ти го донесе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom