Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Можеби глупо е што ова ќе прашам но ајде имам Samsung A21s, задниот дел му е во боја и поради тоа му имам ставено маска проѕирна пластика имитација стакло. Од таа маска останаа флеки како гребнатини на самиот телефон позади. Дали има шанса тоа некако колку толку да се исчисти?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не се исплати, ќе чини повеќе од тел
Автоматски споено мислење:

Можеби глупо е што ова ќе прашам но ајде имам Samsung A21s, задниот дел му е во боја и поради тоа му имам ставено маска проѕирна пластика имитација стакло. Од таа маска останаа флеки како гребнатини на самиот телефон позади. Дали има шанса тоа некако колку толку да се исчисти?
Пластика е изгребана
Смени му капаче ако те нервира
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не се исплати, ќе чини повеќе од тел
Автоматски споено мислење:


Пластика е изгребана
Смени му капаче ако те нервира
На сервис ли менуваат капаче? Од прилика колку тоа би било цена?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
И тука да си прашам,Си го најдов стариот телефон Samsung S 5250 но тачот не му работи и неможам да видам шо слики имам, може ли некако да ѓи слегнам на компјутерот со некоја програма ? Телефонот си полни работи но тачот не.И кога го поврзувам со усб телефонот си полни ама не го детектира во лаптопот.Чаре ..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не е скапо ако се работи за оргинал исти каков што ми бил телефонот купен. Проблемот е што врска немам каде има добар сервис во Тетово што и ова го прават. Никогаш во живот од кога имам смарт телефон не сум однел на сервис. Не сум тип што премногу пазам на телефони но користам телефони дур не обновам нов договор во Телеком.

Да одам во Скопје само заради капачето не би можел а и не ми се оди за да потрошам повеќе од предвиденого.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Не е скапо ако се работи за оргинал исти каков што ми бил телефонот купен. Проблемот е што врска немам каде има добар сервис во Тетово што и ова го прават. Никогаш во живот од кога имам смарт телефон не сум однел на сервис. Не сум тип што премногу пазам на телефони но користам телефони дур не обновам нов договор во Телеком.

Да одам во Скопје само заради капачето не би можел а и не ми се оди за да потрошам повеќе од предвиденого.
Добро.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
И тука да си прашам,Си го најдов стариот телефон Samsung S 5250 но тачот не му работи и неможам да видам шо слики имам, може ли некако да ѓи слегнам на компјутерот со некоја програма ? Телефонот си полни работи но тачот не.И кога го поврзувам со усб телефонот си полни ама не го детектира во лаптопот.Чаре ..
Овие имаа обичен тач резистив, со нокт треба да го стиснеш
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Поздрав, цел живот користам Андроид, и сега за прв пат почнав да размислувам за купување на iPhone.

Според вас, дали iPhone 13 е подобра опција за купување од s22? Зборам за стандардните модели.

Фала!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom