Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
За S21 знаев дека ќе добијам квалитет за цената што ќе ја платам.
Претходно користев S4, сега користам S8 и мислам дека е време да преминам на нешто поново.
Мислев да сменам на iPhone, али чим S21 е подобро од 12 (овие два ги споредувам, а не PRO-то, зашто се блиску со цената), но ваљда ќе си останам повторно на Samsung.
Mi 11 е подобар избор од S21, сем софтвер/апдејти. Со GCAM ќе го масакрира и во камера, а има и подобар дисплеј и изработка.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Како бре телефони од 50 000 денари без полнач идат? :popce:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Како бре телефони од 50 000 денари без полнач идат? :popce:
Ако е некаква утеха, Apple извади полнач, и слушалки, без да намали цена. Samsung бутна цена за цели 200 евра, што за мене е и тек како оправдано без разлика на недостаток на полнач. Јас си купив за 1200 денари еден, а уредот пак ми беше 180 евра поефтин него лани, воедно осетно подобар во секој друг сегмент.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Ако е некаква утеха, Apple извади полнач, и слушалки, без да намали цена. Samsung бутна цена за цели 200 евра, што за мене е и тек како оправдано без разлика на недостаток на полнач. Јас си купив за 1200 денари еден, а уредот пак ми беше 180 евра поефтин него лани, воедно осетно подобар во секој друг сегмент.
Нема везе, нормално дека ќе доплатиш и ќе купиш, али зошто да немаш комплетен пакет за парите што ги даваш, I don't get it.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нема везе, нормално дека ќе доплатиш и ќе купиш, али зошто да немаш комплетен пакет за парите што ги даваш, I don't get it.
Па заради корона, и целава криза мораа да ги скратат цените, тргање на полнач, сд карта, слушалки, како и намалување на резолуција беа одлуки кои најмалце го намалуваат квалитетот на продуктот, а прават најголема разлика во цена. Тука зборам за S21/S21+ кај Ultra нема намалување на резолуција, напротив има зголемување т.е. работи на 120hz@1440p претходно тоа не беше можно, Ultra-та всушност има најмалце недостатоци за тој дроп на цена од 200 евра, за мене тие потези за 200 евра пониска цена СЕ оправдани.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Дечки, фокусот на хуавеи п10 ми се зезна, многу е блури, пред тоа беше супер, кој сервис би бил најдобар?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дечки, фокусот на хуавеи п10 ми се зезна, многу е блури, пред тоа беше супер, кој сервис би бил најдобар?
Држи на иконата за камера, info, force stop, clear cache, clear data, рестарт на уред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom