Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Извини ама морам да прашам
Како преку клауд ќе се префрлат сликите од телефон на УСБ без употреба на компјутер?
Малку му е нејасно прашањето, ама се додека сликите се на еден телефон, може да се стават на фотос, па да се симнат на другиот......не знам дали го сфаќам што точно сака да направи.....
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Малку му е нејасно прашањето, ама се додека сликите се на еден телефон, може да се стават на фотос, па дљ се симнат на другиот......не знам дали го сфаќам што точно сака да направи.....
Јасно ми е за префрлање од телефон на телефон преку клауд. Ама членот праша за префрлање на УСБ при што твојот одговор беше збунувачки (не дека неговото прашање беше јасно ама тоа е друга тема)
Мислам дека најдобро е членот убаво да објасни што сака да постигне за може да добие соодветен совет
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Bas taka na ovaj nacin dali moze nekako toa mi bese poentata
Порано (ама зборам мн одамна андроид 4 5 и 6) немаа можност за префрлање од телефон на УСБ, ама можеше да ставиш пример филм на УСБ и да го гледаш на телефонот. Имаше апликации што се плаќаат со кои и можеше (барем така беше наведено) да префрлаш податоци од телефонот на УСБ ама не сум пробал.
Кабелот ти се вика USB OTG и јас го имав купено од анхоч 150-200 денари
Имај во предвид дека ова работи на Андроид уреди, за apple производи немам видено ваков кабел
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Bas taka na ovaj nacin dali moze nekako toa mi bese poentata
Има усб меморија со вградена отг поддршка за дирек да го боцниш во телефон (микро/ц), за да не се замараш со додатни кабли. Двострани се, значи се користи и на мобилен и на компјутер. Не знам колку се практични ги немам пробано само знам дека се продаваат овде а исто и отг кабли, нема потреба дури од Кина.
 
Последно уредено:
Член од
18 декември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здравоо, би сакала да ве прашам дали некој може да ми помогне околу декодирање на телефон (iphone SE), купен 2017та во вип..
Се преселив во друга држава и сакајќи да ставам тукашна картичка, не ја препознава. Доколку треба би префрлила и пари на сметка, немам друг телефон со мене и многу ми е важно.. фала ви однапред!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Порано (ама зборам мн одамна андроид 4 5 и 6) немаа можност за префрлање од телефон на УСБ, ама можеше да ставиш пример филм на УСБ и да го гледаш на телефонот. Имаше апликации што се плаќаат со кои и можеше (барем така беше наведено) да префрлаш податоци од телефонот на УСБ ама не сум пробал.
Кабелот ти се вика USB OTG и јас го имав купено од анхоч 150-200 денари
Имај во предвид дека ова работи на Андроид уреди, за apple производи немам видено ваков кабел
Има за iOS од Sundisk, работеа до iOS 13 сега незнам.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Здравоо, би сакала да ве прашам дали некој може да ми помогне околу декодирање на телефон (iphone SE), купен 2017та во вип..
Се преселив во друга држава и сакајќи да ставам тукашна картичка, не ја препознава. Доколку треба би префрлила и пари на сметка, немам друг телефон со мене и многу ми е важно.. фала ви однапред!
Контактирај ги ВИП/А1 преку email доколку ти е отплатен телефонот, остави им imei и serial number ќе ти го испратат кодот по email

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Контактирај ги ВИП/А1 преку email доколку ти е отплатен телефонот, остави им imei и serial number ќе ти го испратат кодот по email

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

се јавив, ми рекоа мора лично да поднесам барање... а јас не сум во македонија. се понудив и преку скајп или видео или скен од лична карта, но морало лично
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
се јавив, ми рекоа мора лично да поднесам барање... а јас не сум во македонија. се понудив и преку скајп или видео или скен од лична карта, но морало лично
Директно со Apple контактирај или apple store каде што си
 

Kajgana Shop

На врв Bottom