Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Дали би се продолжил векот на батеријата со избегнување на брзиве полначи од 30-40вати во комбинација со 20-80% циклус место целосно полнење-празнење? Пример, да се полни со кабел на комп или обичен полнач 5-10вати.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Дали би се продолжил векот на батеријата со избегнување на брзиве полначи од 30-40вати во комбинација со 20-80% циклус место целосно полнење-празнење? Пример, да се полни со кабел на комп или обичен полнач 5-10вати.
Најверојатно да, ама не е 100% гаранција.
 
Член од
7 март 2021
Мислења
22
Поени од реакции
1
Имам Xiaomi Redmi 7 16GB 2GB RAM. Секогаш ми излегува storage space running out и телефонот кочи. Имам ставено мемориска картичка ама не можам да префрлам апликации, освен слики и видеа! Како може да се реши ова и дали има начин за префрлување на апликации на мемориската?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Имам Xiaomi Redmi 7 16GB 2GB RAM. Секогаш ми излегува storage space running out и телефонот кочи. Имам ставено мемориска картичка ама не можам да префрлам апликации, освен слики и видеа! Како може да се реши ова и дали има начин за префрлување на апликации на мемориската?
треба да го рутираш за да можеш тоа да го правиш
 
Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Дали знае некој како можам да ги симнам сите песни на мобилниот од music player?
Се работи за Iphone 11 pro max и за music player плаќам месечно, но без интернет не може да се слуша музика а друга апликација не сакам да симнувам бидејќи имам голем простор во телефонот.
Фала
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Дали знае некој како можам да ги симнам сите песни на мобилниот од music player?
Се работи за Iphone 11 pro max и за music player плаќам месечно, но без интернет не може да се слуша музика а друга апликација не сакам да симнувам бидејќи имам голем простор во телефонот.
Фала
не можеш, тоа е и поентата на тие сервиси да плаќаш месечно за да слушаш музика
 
Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
не можеш, тоа е и поентата на тие сервиси да плаќаш месечно за да слушаш музика
Хмм.. па еднаш симнав една песна и можам само таа офлајн да ја слушам. Може не ме разбра јас мислев песни што сум ги избрала и се во мојата плејлиста.
 
Член од
24 февруари 2018
Мислења
48
Поени од реакции
54
Planira nekoj da gi donese mi 11 i redmi note 10 pro ili samo ke ne dupat so igrackite na samsung i apple.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Дали знае некој како можам да ги симнам сите песни на мобилниот од music player?
Се работи за Iphone 11 pro max и за music player плаќам месечно, но без интернет не може да се слуша музика а друга апликација не сакам да симнувам бидејќи имам голем простор во телефонот.
Фала
Neam pojma koj pleer e toa i kolku plakjas, ali ako sakas offline da slusas, plakjaj si spotify, mozes da slusas i bez internet dokolku gi simnes preku aplikacijata.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Preporaka za telefon so zastita da ne moze da se hakira i kaj se prodava?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Самсунг А51....дали некој го има апдејтирано на Андроид 11 и како работи? Нешто поспора работа(обично така било со други модели)...лагови....?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom