Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
67
Телефонов е купен на 02.12.2020 од Хенди салон. Samsung Galaxy A31.
Телефонов е користен вкупно 16 саата и на 07.01.2021 едноставно рикавела :)
Ни се пали ни бутур. Нит паднат нит мокрен...
Го носат у Мобико, овие викаатќе. Го сервисирале... Не треба нов да дадат?
Фала
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.084
Поени од реакции
2.948
Телефонов е купен на 02.12.2020 од Хенди салон. Samsung Galaxy A31.
Телефонов е користен вкупно 16 саата и на 07.01.2021 едноставно рикавела :)
Ни се пали ни бутур. Нит паднат нит мокрен...
Го носат у Мобико, овие викаатќе. Го сервисирале... Не треба нов да дадат?
Фала
Колку што јас знам правилата во мкд викаат ако во првите 15 дена нешто се случи треба да дадат нов. Ама ова ти е надвор ор тие 15 дена. Така што имаат право прво да го сервисираат ако може да се направи нешто, ако не треба да ти дадат нов
 
Член од
24 февруари 2018
Мислења
13
Поени од реакции
2
Здраво, се мислам да го купам Samsung Galaxy S20 Ultra, пред се поради тоа што е доста падната цената и е дури за 500 евра поевтин во однос на S21 Ultra, што во никој случај не е за толку послаб.

Е сега поголемата дилема е тоа што телефонот чини 760 евра по мобилариве, Ледиком, Мобеликс и сл, а е доста доста поскап во останативе продавници како Нептун, Сетек, Телеком, А1.

Ме интересира бидејќи ги рекламираат како нови, дали навистина се нови или го мамат народов, дали се можеби користени телефони кои ги пакуваат како нови? Дали јас како купувач би бил заштитен во случај на измама или одам на свој ризик? Ви благодарам на одговорите.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
269
Поени од реакции
392
Здраво, се мислам да го купам Samsung Galaxy S20 Ultra, пред се поради тоа што е доста падната цената и е дури за 500 евра поевтин во однос на S21 Ultra, што во никој случај не е за толку послаб.

Е сега поголемата дилема е тоа што телефонот чини 760 евра по мобилариве, Ледиком, Мобеликс и сл, а е доста доста поскап во останативе продавници како Нептун, Сетек, Телеком, А1.

Ме интересира бидејќи ги рекламираат како нови, дали навистина се нови или го мамат народов, дали се можеби користени телефони кои ги пакуваат како нови? Дали јас како купувач би бил заштитен во случај на измама или одам на свој ризик? Ви благодарам на одговорите.
зашто би ти дал некој телефон толку поевтино, вајда се рефабришд
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.015
Поени од реакции
1.928
Здраво, се мислам да го купам Samsung Galaxy S20 Ultra, пред се поради тоа што е доста падната цената и е дури за 500 евра поевтин во однос на S21 Ultra, што во никој случај не е за толку послаб.

Е сега поголемата дилема е тоа што телефонот чини 760 евра по мобилариве, Ледиком, Мобеликс и сл, а е доста доста поскап во останативе продавници како Нептун, Сетек, Телеком, А1.

Ме интересира бидејќи ги рекламираат како нови, дали навистина се нови или го мамат народов, дали се можеби користени телефони кои ги пакуваат како нови? Дали јас како купувач би бил заштитен во случај на измама или одам на свој ризик? Ви благодарам на одговорите.
Нема да можеш да ги тужеш оти не ти дават фискална за телефоно(ледиком, затоа са и поефтини), за мобеликс незнам. А не верувам да ти се погоде да биде фалш телефоно, пошо ногу другари и други имат купувано од там и не са се пожалиле нешто за телефоните.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.296
Поени од реакции
2.304
Здраво, се мислам да го купам Samsung Galaxy S20 Ultra, пред се поради тоа што е доста падната цената и е дури за 500 евра поевтин во однос на S21 Ultra, што во никој случај не е за толку послаб.

Е сега поголемата дилема е тоа што телефонот чини 760 евра по мобилариве, Ледиком, Мобеликс и сл, а е доста доста поскап во останативе продавници како Нептун, Сетек, Телеком, А1.

Ме интересира бидејќи ги рекламираат како нови, дали навистина се нови или го мамат народов, дали се можеби користени телефони кои ги пакуваат како нови? Дали јас како купувач би бил заштитен во случај на измама или одам на свој ризик? Ви благодарам на одговорите.
Многу често е кажано дека приватните мобилари телефоните ги носат по приватни канали за разлика од Телеком,А1 и слични фирми кој плаќаат (ддв,вработени и слично)Тоа влијае на цената дупло можам да кажам.А тотална заблуда е дека телефоните во приватни мобилари се користени или фалц како на времето и слично.Едноставно многу фактори играат улога во формирање на цените.Некој продава повеќе со помала цена,некој помалце али изгор цена и доаѓаат на исто.Кај и да земеш види провери моделот на кутијата дали е целофан или отварана итн и одлучи се.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.385
Поени од реакции
39.052
Ако има целофан не значи дека е неотваран, сите ги отвараат.
Си имаат машини за целофан и најлесно може да ви подметнат, а ќе бидете убедени дека е нов и неотпакуван.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.147
Поени од реакции
17.469
Здраво, се мислам да го купам Samsung Galaxy S20 Ultra, пред се поради тоа што е доста падната цената и е дури за 500 евра поевтин во однос на S21 Ultra, што во никој случај не е за толку послаб.

Е сега поголемата дилема е тоа што телефонот чини 760 евра по мобилариве, Ледиком, Мобеликс и сл, а е доста доста поскап во останативе продавници како Нептун, Сетек, Телеком, А1.

Ме интересира бидејќи ги рекламираат како нови, дали навистина се нови или го мамат народов, дали се можеби користени телефони кои ги пакуваат како нови? Дали јас како купувач би бил заштитен во случај на измама или одам на свој ризик? Ви благодарам на одговорите.
Не. Земи ништо од овие,


S20 plus Snapdragon модел
Note 20 Ultra, Snapdragon модел
Mi 10
Mi 11
One plus 8 Pro
Чекај да падне S21 Ultra
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.911
Поени од реакции
16.185
Здраво, се мислам да го купам Samsung Galaxy S20 Ultra, пред се поради тоа што е доста падната цената и е дури за 500 евра поевтин во однос на S21 Ultra, што во никој случај не е за толку послаб.

Е сега поголемата дилема е тоа што телефонот чини 760 евра по мобилариве, Ледиком, Мобеликс и сл, а е доста доста поскап во останативе продавници како Нептун, Сетек, Телеком, А1.

Ме интересира бидејќи ги рекламираат како нови, дали навистина се нови или го мамат народов, дали се можеби користени телефони кои ги пакуваат како нови? Дали јас како купувач би бил заштитен во случај на измама или одам на свој ризик? Ви благодарам на одговорите.
Само Шаоми бате, немој да се заебеш со тој самсунгот ни случајно, штом имаш толку кеш за трошење само Ми11, тој трипл 8 процесор е лудница у споредба со тие стари флегшипи.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.147
Поени од реакции
17.469
Секој понов модел е со се послаб квалитет.
Ова ми е последен Самсунг.
Note 20U е прогласен за телефон на годината од 90% од доверливите сајтови за телефони, како и Youtube канали. Note 20 беше прогласен за fail на годината, експеримент на Samsung беше тој модел, затоа не си задоволен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom