Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 април 2014
Мислења
3.754
Поени од реакции
4.352
Да не биле од оние што се настаро? Другите искуство?

Се мислам дали да земам на договорот од А1 или од Ледиком.
Jas kupiv od ledikom pred 1 godina Samsung A70 kaj niv bese 18 000den(setec 22000, Neptun 23000, a1 25000) i sum zadovolen, drugar moj kupi Huawei P30 od ledikom isto zadovolen. Edinstveno sto me zacudi tamu e sto na site kutti imat kodovi za da se odkodirat telefonite koi se kodirani na T-Mobile. Dali e uste taka neznam jas zboruvam za Dekemvri 2019.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.217
А јас во мај купив телефон од Т-Мобиле со 2 сим картички и двете не се блокирани...можи да се стави било која сим картичка.....

просто невероватно за т-Мобиле
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.754
Поени од реакции
4.352
А јас во мај купив телефон од Т-Мобиле со 2 сим картички и двете не се блокирани...можи да се стави било која сим картичка.....

просто невероватно за т-Мобиле
Zavisi sto karticii si stavil :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.205
Поени од реакции
13.953
А јас во мај купив телефон од Т-Мобиле со 2 сим картички и двете не се блокирани...можи да се стави било која сим картичка.....

просто невероватно за т-Мобиле
Само на постпејд им се кодирани телефоните
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.289
Поени од реакции
7.156
Кога може да се очекува Xiaomi Mi10t Lite кај нас? Многу ми се бендиса и не сакам да избрзам со некој друг модел. :) Poco X3 NFC, Xiaomi Note 9 Pro и Xiaomi Note 10 Lite исто се опција. Мислење за најдобра варијанта?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.856
Поени од реакции
8.520
Да не биле од оние што се настаро? Другите искуство?

Се мислам дали да земам на договорот од А1 или од Ледиком.
Имам земено 3 и знам многу луѓе што зеле и немале или имале проблем како и во Телеком и А1. Не плаќаат ДДв батињата и не издаваат фискална, ако сакаш фискална си плаќаш 18% плус на цената.
Redmi 9s купен од ѕаму пред 3 месеци еве го без никаков проблем

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
618
Поени од реакции
409
Дали се исплаќа да се зема Iphone X во денешно време? Во план ми е да го користам во следните 2 години
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.971
Поени од реакции
2.823
Дали се исплаќа да се зема Iphone X во денешно време? Во план ми е да го користам во следните 2 години
НЕ, гледајќи ги цените што ги бараат за него во моментов е далеку од добра опција (пре би земал ЅЕ 2 него Х)
За таа цена се наоѓа мн подобар андроид (а пази ова ти го пишува човек што цела буквално се тел, таблет лаптоп му е јаболко)
Ако си инфлуенсер да :icon_lol:
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
80
Поени од реакции
18
Купив гланц нов Honor 9X за сопругата од човек кој го земал од А1 со договор пред недела дена и не беше користен ич само пуштен да се испроба.Е сега го ставив да се полни али полнењето иде многу бавно.Да не знаете што може да е причината?Му направив deep factory reset иако ни за тоа немаше потреба со оглед дека немаше ништо внатре.
Пробај првин со друг полнач. Ако не е тоа, можно е да е до самиот порт. Имало случки портот за полнење да не работи како што треба на нови телефони.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
618
Поени од реакции
409
НЕ, гледајќи ги цените што ги бараат за него во моментов е далеку од добра опција (пре би земал ЅЕ 2 него Х)
За таа цена се наоѓа мн подобар андроид (а пази ова ти го пишува човек што цела буквално се тел, таблет лаптоп му е јаболко)
Штотуку ми излезе XS Max со earbuds за 50 евра поскап од X ( x беше 260Е, xs max е 310€)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
На врв Bottom