Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 јануари 2012
Мислења
618
Поени од реакции
409
Ова цениве во америка се или паралелен универзум во СРМ?
Англија моментално, но од FB Marketplace, обично од Apple Refurbished или Amazon се за 150-200€ по скапи

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
28
Поени од реакции
9
Здраво Екипа, ме интересира дали некој имал слично искуство. Сакам да го нарачам новиот Ајфон 12 про макс од телеком на магенда, но не е достапен. Цената ми е најповолна за разлика од другите мобилари во моментов, но телефонот бидејќи не е достапен, веројатно треба да чекам повторно да стане достапен, кога би било тоа и дали знаете во кои локали би го имало за да не чекам и физички да го купам?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
907
Поени од реакции
1.547
Здраво Екипа, ме интересира дали некој имал слично искуство. Сакам да го нарачам новиот Ајфон 12 про макс од телеком на магенда, но не е достапен. Цената ми е најповолна за разлика од другите мобилари во моментов, но телефонот бидејќи не е достапен, веројатно треба да чекам повторно да стане достапен, кога би било тоа и дали знаете во кои локали би го имало за да не чекам и физички да го купам?
Istyle и ледиком га има
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.902
Поени од реакции
3.293
Huaweii Nova 5T или Xioami Mi Note 10 Lite, иста цена. Кој ми го препорачувате?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.217
Huaweii Nova 5T или Xioami Mi Note 10 Lite, иста цена. Кој ми го препорачувате?
јас би го одбрал 5Т, вади многу добри фотографии(можеби и подобри од мојот А51 кој има слаб процесор), има јак процесор(доволен за све што ти треба), и е Андроид
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
960
Поени од реакции
252
А51 има слаб процесор? Тоа значи дека ќе кочи со време или?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
208
Поени од реакции
276
Huaweii Nova 5T или Xioami Mi Note 10 Lite, иста цена. Кој ми го препорачувате?
ми ноте 10 лајт - екран мн подобар, батерија, дизајн, побрзо пунење, главна камера, 3.5 мм џек, инфраред порт.

нова 5т - перформанси, селфи и широка камера.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.217
А51 има слаб процесор? Тоа значи дека ќе кочи со време или?
не...туку процесорот е на самсунг, а не на Куалком-Снапдрагон. Кога се отвора некоја апликација, малку ,,штека,, од почеток, но после тоа тера без проблем

не работи мазно како би требало за телефон од тој ранг
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
960
Поени од реакции
252
не...туку процесорот е на самсунг, а не на Куалком-Снапдрагон. Кога се отвора некоја апликација, малку ,,штека,, од почеток, но после тоа тера без проблем

не работи мазно како би требало за телефон од тој ранг
Јас користам Ј6 од 2018 и презадоволен сум што се однесува до брзина и сл. Што процесор носи Ј6ката, знаеш? И дали кочењето на телефонот зависи од процесорот?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.217
Јас користам Ј6 од 2018 и презадоволен сум што се однесува до брзина и сл. Што процесор носи Ј6ката, знаеш? И дали кочењето на телефонот зависи од процесорот?
Go imam i toj telefon doma( kerkata)....a do Maj go imav J5 2017 koj go ima istiot procesor na Samsung 7870...no...tamu se raboti za mnogu pomal Android( 5.1 giga kaj J5 ) i polesno izleguva na kraj so zadačite, dodeka kaj J6 so okolu 8 giga Android veke pravi problemi. Počna da isklučuva sam od sebe.

J6-kata e kupen od Mobimak, pod garancija, go reklamirav 2 pati i od Video data mi bese kazano deka odredeni aplikacii kako Snapchat i Instagram go preopteretuva procesorot i telefonot isklucuva.
J5-kata bez Snapchat sega e kaj soprugata....i ne pravi problemi

Sepak....koga go imav J5 2015 so Snapdragon procesor, za svoe vreme beše super telefon od niskata klasa
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
960
Поени од реакции
252
Мене ми е одличен. Повеќе од 2 год. го користам и нема ни закочено. А што зборуваш ова 8 гига?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.217
Androidot e so golemina od 8 Gb memorija...so istiot procesor no pomalku Ram kaj j5 androidot e 5.1 Gb
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.971
Поени од реакции
2.823
Androidot e so golemina od 8 Gb memorija...so istiot procesor no pomalku Ram kaj j5 androidot e 5.1 Gb
не верувам дека е истиот андроид на двата телефони (и да има различна големина, сигурно има разлика некоја па макар биле и драјвери само зашто немаат исти компоненти во нив телефоните)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.217
Pa toa mi e poentata...
Ist e samo po brojka....da rečime Android 9. Sekako vnatre sistemot e različen . Sega i j6 i mojot A51 se na Android 10, no kaj j6 iznesuva 8.1 Gb a kaj A51 e 16.7 Gb

Zatoa i ne e tolku brz ovoj A51....ima golem tovar na grbot za nosenje
 
На врв Bottom